PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uçak kazaları ve DEPREM!!!

MUTAF
30-11-2007, 18:24
Arkadaşlar yıllardan beri tartışılan bir konudur bu. Deprem ve Uçak kazalarının bir bağlantısı vardır - yoktur diye... Benim kendi görüşüm şudurki tesaduf olamaz böyle kazalar. Dprem bir doğa olayıdır.uçak kazalarıda sadece klaza değil. Doğal olaylardan dolayı etkilenebildiğini düşünmekteyim. Sizelere ufak bir kaç hatırlatma yapayım..

* 17 Ağustos 1999 depreminden önce 10 uçak kazası olmuştu.

* Diyarbakır uçağının düşmesinin hemen ardından kent 5.6 ile sallandı.

* Şubat 2003'te İran'da bir askeri uçak düştü. Hemen ardından Alaska'da deprem oldu.

* Nisan 2002. Güney Kore'de yolcu uçağı düştü, Yunanistan'da 4.8 şiddetinde deprem oldu.

* 25 Ağustos 2000... Bahreyn'de uçak düştü. Önce Japonya, ardından İtalya sallandı.

* 27 Mayıs 2003... İspanyol askerlerini taşılan uçak Trabzon'da düştü. Japonya'da 7.0 büyüklügünde deprem oldu.

Bunlar bir kaç tanesi. Ve bugun ki kazadanda sanıyorumki sanıyorum depremler ve uçak kazalarının bir bağlantısı var.

Bundan bir kaç gün öncede bir çok yerde depğrem meydana geldi örnek: 20 Kasım 2007 22:00 Şili'nin kuzey kıyıları açıklarında, anlık büyüklük ölçeğine göre 6,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. ve bu depremden bir önceki çarşamba günü 7.7 şiddetinde bir deprem meydana geldi. ki 2 kişi hayatını kaybetmişti bu depremde..

Dün gecede saat 22:00 sularında Gökçeadada 3.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.Hatta geçtiğimiz 3 gün içerisindede marmarada 2,8 3,0 gibi bir kaç deprem daha olmuştur.

Peki sizce Depremin bu uçak kazalarına etkisi varmıdır...?

MUTAF
30-11-2007, 18:33
Hatta dün akşam 22:00 - 23:00 sularında Karayip Adaları'nın doğusunda, 7.3 büyüklüğünde 20sn süren bir deprem meydana geldiği bildirildi.

Yine bugun olan bir deprem Yeni Zelanda'da Richter ölçeğine göre 5,9 büyüklüğünde.

osmann
30-11-2007, 18:43
öyle bir inanış var. bilmiyorum. bana alakası yok gibi geliyor.
en azından düşme sebeplerini söylüyorlar. esrarengiz olsa (sebep yokken düşse) o zaman biraz düşünürüm. selametle...

MUTAF
30-11-2007, 18:46
istatistiklere göre uçak kazalarının çoğu deprem olduktan sonra yada olmadan kıza bir zaman önce düştüğü belirtiliyor.. Tesadüf deseke ama bu kadarda çok tesaduf olamaz gibi geldi bana...

ercanakman
30-11-2007, 19:02
üzücü bir olay hemde çok üzücü allah kimsenin başına vermesin ölenlere allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum.

almış olduğum bilgi neticesinde daha açıklanmadı ama olay pilotaj hatası olarak kapatılacak zira bilot anlamsız bir şekilde ucağın yönünü değiştirmiş.
ve sonradan olayı toplayamamış..

muhteşem
30-11-2007, 19:11
ne gelirse ALLAH tan gelir kardeşim doğa olayı diye birşey yoktur ecelleri havada gelmiş olay bu

kucer06
30-11-2007, 19:21
Arkadaşlar bir gün içerisinde yeryüzünde kaç büyük deprem oluyor biliyormusunuz,onlarca büyük deprem,binlerce küçük deprem oluyor kazalara rastlamaması imkansız

pencere77
01-12-2007, 01:32
Arkadaşlar bir gün içerisinde yeryüzünde kaç büyük deprem oluyor biliyormusunuz,onlarca büyük deprem,binlerce küçük deprem oluyor kazalara rastlamaması imkansız

katılıyorum:45: :45: :45: :45:

bulletfromhell
01-12-2007, 01:42
uçak kazasının depremle örtüşüp örtüşmediği çokta önemli değil...bana ne depremden...Allah öyle takdir etmiştir olur...ancaaak...gövdesi parçalanmamış bi uçaktan 57 ölü çıkıyorsa bu işin içinde başka işler var demektir...bence onu irdelemek daha sağlıklı...selametle

muhteşem
01-12-2007, 23:25
uçak kazasının depremle örtüşüp örtüşmediği çokta önemli değil...bana ne depremden...Allah öyle takdir etmiştir olur...ancaaak...gövdesi parçalanmamış bi uçaktan 57 ölü çıkıyorsa bu işin içinde başka işler var demektir...bence onu irdelemek daha sağlıklı...selametle
kesinlikle dogru hiç kurtulanın olmamasıda cabası
ALLAH kolaylık versin tüm ülkeye ciddi bir imtihandan geçiyoruz

MUTAF
05-01-2008, 04:27
gece saatlerinde gercekleşen bir deprem ve uçak kazası.. ;:49:

Venezuella'da bir uçak denize düştü

Venezuela'da, 5 Venezuelalı, 8 İtalyan ve 1 Amerikalı'yı taşıyan uçağın 14 kişilik çift motorlu bir küçük uçak denize düştü.
04 Ocak 2008 23:14

Venezuelalı yetkililer, 5 Venezuelalı, 8 İtalyan ve 1 Amerikalı'yı taşıyan uçağın, başkent Caracas'ın 168 kilometre kuzeyinde, Karayipler'deki Los Roques Yarımadası yakınlarında düştüğünü açıkladılar. Uçağın, Caracas'taki Simon Bolivar Uluslararası Havalimanı'ndan kalktığı ve turistik Los Roques Yarımadası'na gittiği bildirildi. Venezuelalı yetkililer, arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü kaydettiler.

---------------------------------------------------------------------------------

Endenozya yine 6,3 ile sallandı

Endonezya'nın Sumatra adasının batısı açıklarında, 6.3 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiği bildirldi.
04 Ocak 2008 23:57

Endenozya yine 6,3 ile sallandı

Endonezya Meteoroloji ve Jeofizik Ajansı, bugün oluşan depremin merkez üssünün Bengkulu eyaletindeki denizin 10 kilometre altında olduğunu açıkladı. Mukomuko bölgesine 75 kilometre uzaklıkta meydana gelen depremin can ve mal kaybına yol açmadığı kaydedildi.

CABBARİ
05-02-2008, 18:21
Sesten hızlı yolcu uçağı geliyor...
İngiliz mühendisler Avrupa - Avustralya arasını 5 saate indirecek yeni bir hypersonic yolcu uçağı dizaynı gerçekleştirdi. Sesten hızlı uçaklar 300 yolcu taşayabilecek....

Oxford’daki Reaction Engines adlı kuruluş tarafından geliştirilen uçak saatte 4 bin mil hız yapabilecek. 25 yıl içinde şimdiki yolcu uçaklarının yerini alması beklenen A2’lerin bilet fiyatlarının günümüz birinci sınıf uçuş fiyatlarına benzeyeceği belirtildi. Yani fiyatların ortalama 3 bin 500 sterlin civarında olması bekleniyor.
A2’nin 143 metre uzunluk ile günümüz jumbo uçaklarının iki katı büyüklükte olacağı belirtildi.
Hypersonic uçuşlar daha önce de Concorde’larda denenmişti. İlk olarak 1949 yılında Amerikan Bumper roketlerinde denenen bu teknoloji Alman V2 motorlarının ele geçirilmesiyle geliştirilmişti. Günümüzde ise astronotlar ve pilotlar ses hızını aşıyor. Ses hızının aşılmasıyla oluşan G yükü nedeniyle yolcu uçaklarında özel düzenlemeler yapılması gerekiyor.