PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk Kez Yazılım Atacağım,Yardım Lütfen

BabaHoroz
03-12-2007, 12:29
Kaon 511.12 01.A5 riseverım var.
Only the registered members can see the link
4 ) Kup230ep programını çalıştırınız. (Not: Kup230ep programını bilgisayarınıza indirmek için üzerini tıklayınız)
yeni yazılamlar için yeni kaon yükleme programı up300'kullanın

5 ) File Open a tıklayarak, cihazınızla aynı donanım versiyonuna (H/W ye) sahip olan yükleyeceğiniz orijinal veya emulu yazılımı seçiniz,
eğer farklı bir H/W yükleyecekseniz kup 230'u kullanın ve program içindeki en aşağıda bulunan yazının altına mouse ile tıklayınız ve klavyeden boşluk tuşuna basınız

Bu bölümleri anlamadım.Kup 230 u mu kup 300 ü mü indireceğim ? ve nereden indireceğim ? Linkini yazabilirmisiniz ?
5 . şıkkı hiç anlamadım.Neyi indireceğimi açıkca yazabilkirmisiniz,linkinide verirseniz iyi olur.Şimdiden teşekkürler,yardımlarınız için.

HCakir
03-12-2007, 14:52
Kaon 511.12 01.A5 riseverım var.
4 ) Kup230ep programını çalıştırınız. (Not: Kup230ep programını bilgisayarınıza indirmek için üzerini tıklayınız)
yeni yazılamlar için yeni kaon yükleme programı up300'kullanın

5 ) File Open a tıklayarak, cihazınızla aynı donanım versiyonuna (H/W ye) sahip olan yükleyeceğiniz orijinal veya emulu yazılımı seçiniz,
eğer farklı bir H/W yükleyecekseniz kup 230'u kullanın ve program içindeki en aşağıda bulunan yazının altına mouse ile tıklayınız ve klavyeden boşluk tuşuna basınız

Bu bölümleri anlamadım.Kup 230 u mu kup 300 ü mü indireceğim ? ve nereden indireceğim ? Linkini yazabilirmisiniz ?
5 . şıkkı hiç anlamadım.Neyi indireceğimi açıkca yazabilkirmisiniz,linkinide verirseniz iyi olur.Şimdiden teşekkürler,yardımlarınız için.

Selam

Buradan (Only the registered members can see the link) yeni yazılımı indirin..

Daha sonra yükleme programını buradan (Only the registered members can see the link) alın..

Yazılımı önerdiğim programla yükleyeceksiniz ,resimli yazılım yükleme talimatı buradadır.. (Only the registered members can see the link) Bu yazılımı atarken Engineer modda yükleme yapın ,yazılımı yüklemeden önce Bl219v4 (Only the registered members can see the link) 'ü yüklemeyi de unutmayın.. ( Engineer mod için Boşluk tuşuna basınız )

FataLL
03-12-2007, 15:10
kolay gelsin kaon bu kolay kolay bozulmaz.

BabaHoroz
05-12-2007, 01:43
Maalesef olmadı.Resimde gösterilenleri aynen yaptım,sizin yukarda söylediğiniz dosyaları indirdim.Aşağıdaki resimdeki gibi oldu,hata verdi
Yukarda 3 tane link vermişsiniz.3 dosya indirdim,kuru kafalı klasör ne işe yarıyor ?
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

BabaHoroz
05-12-2007, 01:46
Selam

Buradan (Only the registered members can see the link) yeni yazılımı indirin..

Daha sonra yükleme programını buradan (Only the registered members can see the link) alın..

Yazılımı önerdiğim programla yükleyeceksiniz ,resimli yazılım yükleme talimatı buradadır.. (Only the registered members can see the link) Bu yazılımı atarken Engineer modda yükleme yapın ,yazılımı yüklemeden önce Bl219v4 (Only the registered members can see the link) 'ü yüklemeyi de unutmayın.. ( Engineer mod için Boşluk tuşuna basınız )
Bunu bilgisayarıma yükledim.Yoksa riseveremi yükleyeceğim.Yüklenecekse nasıl olacak ?

COEMAR
05-12-2007, 02:12
enginer modda yükleme yapmamışsın dosyayı açmadan önce bilgisayarın boşluk tuşuna bas sonra yükleme yap

BabaHoroz
05-12-2007, 02:17
boşluk tuşuna bastım,enginer yazısını gördüm ve riseverın anahtarını açtım.

BabaHoroz
05-12-2007, 02:22
Acaba yanlış yazılımımı yüklüyorum.Yukardaki yazılımı bir kontrol edebilirmisiniz.Çünkü donanım 12.01.A5 değildi (otomatik gelen),Yazılımda 02.00.01 değildi Olmayınca oralarını düzeltim tekrar yaptım ama yine olmadı

ŞRARSKOZ
05-12-2007, 03:11
Stream Premiere Tps - Premiere Au & Digi Tv Ok 20/11/2007‎‎ HCakir vermiş oldugu Yazılımlar ve Diğer Önemli Linkler var orda 3 sıradaki olan yerde h w sine göre yükleme yapabilirsin dikkat et h w si aynı olsun cihazın la saglıcakla

saygılar

BabaHoroz
05-12-2007, 14:04
Sanırım HCakir'in vermiş olduğu yazılım benimkine uymuyor.Benim risevere uygun yazılımın linkini verebilirmisiniz,aradım bulamadım.Sizleride uğraştırdığım için kusura bakmayın.

Uygun yazılımı indirip,resimde anlatıldığı gibi yapacağım.
Kuru kafayıda anlamadım.

Volkan
05-12-2007, 14:43
arkadaşım sen ilk olarak kurukafa yani bl219v4 yükleyeceksin ardından yazılıjı yükleyeceksin. kurukafadan sonra yazılımı enjineer modda yükle hata vermöez.

HCakir
05-12-2007, 14:49
Sanırım HCakir'in vermiş olduğu yazılım benimkine uymuyor.Benim risevere uygun yazılımın linkini verebilirmisiniz,aradım bulamadım.Sizleride uğraştırdığım için kusura bakmayın.

Uygun yazılımı indirip,resimde anlatıldığı gibi yapacağım.
Kuru kafayıda anlamadım.

Selam;

Bu yazılım hw gözetmeksizin A board cihazlar için yapılmıştır.. Önce kurukafa yükleyin daha sonra yazılımı kup230 ile engineer modda yükleyin herşeyi yazdım ama uygulamamışsınız sanırım..

Kurukafa yükleme resimli anlatımı burada..

BabaHoroz
08-12-2007, 04:13
Sonunda yazılımı attım.Türksattan 172 kanal çıktı.Yazılımdan sonra reset olmadı.3 kere eksite basıp kumandanın 1 tuşuna bastım ama olmadı.Son yazılımlarda olmuyor mu yoksa.
Yardımlarınızdan dolayı çok çok teşekkür ederim

bilgin
08-12-2007, 14:01
Arkadaşım reset'i cihazın menüsündende yapabilirsin. kolay gelsin.

BabaHoroz
08-12-2007, 17:23
Türksattan 172 kanal normal mi ? Türkçesini atabilirmiyiz yazılımın,gözüme takılmıştı daha önce ?
Reset atmak şart mı ? Üstüne arama yaptırsak olmaz mı ?

kucer06
08-12-2007, 17:27
Türksattan 172 kanal normal mi ? Türkçesini atabilirmiyiz yazılımın,gözüme takılmıştı daha önce ?

Normal değil cihazı resetle manuel aramadan 12731/03333/V (dikey) şebeke açık olarak tarattır 240 kanal filan gelmesi lazım.Hatta kullanmadığın bir kaç tane uydu sil cihaz rahatlasın.

Sakın cihazın 12 01 A5 olan HW'sini unutma bir daha yazılım atarken ona göre atacaksın.

HCakir
08-12-2007, 18:46

Reset atmak şart ,Yazılımda tr dil seçeneği vardır sistem kurmadan menu dilini Tr seçin..! Üstüne arama olur ama kanallar karışır..! Veyahut aramayla hiç uğraşmayın hazır kanal listesi yükleyin..!

BabaHoroz
09-12-2007, 00:52
Neyse,sonunda kumandadan resetledim ve tarattım.232 tane kanal buldu.Teletekst yok olmuş,son yazılımda teletekst yokmudur ? Ayrıca kanalları istediğim gibi sıralama imkanım var mı ? Mesela 1-TRT 1 2- TRT 2 3-Star 4-Show 5-KanalTürk 6-A TV gibi

@ HÇakir ;
Menü dilini TR seçin derken,Yazılımı attıktan sonra kumandadan 2 yeri TR yaptım,ondan mı bahsediyorsunuz yoksa farklı bir şeyden mi ?
Hazır kanal listesi nedir ? Nereden yükleyeceğim ?

İlgilenen herkese teşekkürler

kucer06
09-12-2007, 01:01
Kanal liste düzenlemeden istediğin gibi kanallarını dizebilirsin kanal listesi atmana gerek yok.Menüden sistem bilgisine gir orada dil seçenekleri var ondan bahsediyor

BabaHoroz
09-12-2007, 14:40
Kanal listesinide düzenledim,teşekkürler.

Animal planet ve discoverinin şifresini açabiliyormuyuz.Kaon riseverde şifresini bilirsek elle girebiliyorduk sanırım.
Teletekst yok değil mi bu yazılımda ?

kucer06
09-12-2007, 14:44
Animal planet'i açamazsın hotbird'te fakat polsat'ların keylerini girersen discovery'i izliyebilirsin daha başka bir çok kanalıda izliyebilirsin