PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bebek katillerinin bahanesine bakın

kamkac62
13-12-2007, 19:23
Bebek katillerinin bahanesine bakın

'Köy yerde hoş karşılanmaz' dediler, evliliklerinin 5. ayında doğan bebeği tarlaya atıp ölümüne neden oldular. Mahkeme, baba, anne ve anneanneye acımadı.
13 Aralık 2007 18:19

Only the registered members can see the link

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde, evliliklerinin 5. ayında doğan bebeklerini "Dedikodu çıkar" diye tarlaya atıp ölümüne neden oldukları iddiasıyla yargılanan baba, anne ve anneanne toplam 22 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İddiaya göre, 28 Kasım 2006 tarihinde eski tuğla fabrikasının yanındaki arazide, bir çoban tarafından çürümüş bebek cesedi bulundu. Olayı araştıran güvenlik güçleri, 29 Ekim'de dünyaya gelen bebeğin, Ekinözü ilçesine bağlı Alişar köyünde ikamet eden Recep-Elif T. çiftine ait olduğunu tespit etti. Güvenlik güçleri, evlilik öncesi ilişkiye giren Recep-Elif T. çiftinin, evliliklerinin 5. ayında dünyaya gelen bebeklerini, "Köy yerinde hoş karşılanmaz, dedikodu çıkar" düşüncesiyle tarlaya atarak ölümüne neden olduklarını belirledi.

Doğum kayıtlarının incelenmesiyle ortaya çıkan olayla ilgili Recep T., Elif T. ve kendilerine yardım ettiği ileri sürülen Elif T.'nin annesi Fatma K. tutuklandı. Soğuk ve açlıktan öldüğü anlaşılan bebeğin babası Recep T. hakkında "İhmal suretiyle kasten çocuğunu öldürmek", anne Elif T. ile onlara yardım eden anneanne Fatma K. hakkında ise "Çocuğunu terk suretiyle ölüme sebebiyet vermek" suçundan dava açıldı. Anne Elif T. ve anneanne Fatma K., sonraki duruşmalarda tutuksuz yargılanmak
üzere serbest bırakıldı.

Elbistan Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davanın bugün görülen karar duruşmasında, tutuklu sanık Recep T. ile tutuksuz yargılanan anne ve anneanne hazır bulundu.

Sanıklar duruşmada verdikleri ifadelerde, bebeğin dünyaya geldikten hemen sonra öldüğünü, cesedini de tarlaya attıklarını ileri sürdü.
Mahkeme heyeti, Adli Tıp Kurumu raporuna göre soğuk ve açlıktan ölen bebeğin babasını 12 yıl 2 ay 20 gün, annesi ve anneannesini de 5'er yıl hapis cezasına çarptırdı.

lordlordleon
14-12-2007, 00:31
kim acır böylelerine bana verseler öldürürüm bu ...............

antalyalı07
14-12-2007, 01:25
:rtfm: Şerefsizler ne istediniz sabi'den :46:

YANSIMA_38
14-12-2007, 03:39
Dedıkodu olacak dıye evlatlarına nasıl kıyıyorlar ne beyınsız ınsanlar varya :yell:

osmann
14-12-2007, 10:07
bunların yatacak yeri yok...insan da allah korkusu olmayınca yapar....
dedikodu çıkacakmış....çıkarsa çıksın...umarım okkalı bir ceza alırlar...
keşke idam cezası olsaydı...

erbaş
14-12-2007, 10:32
cocuk yaparke ıyıydıye bu laf soz olur dıye dusunmıler sımdı ıse cok vıjdansızlık yazık valla cok uzuldum

hallederiz
14-12-2007, 11:55
bebeklerin başına gelen bunların başına gelmediğine göre demekki mahkeme bunlara acımış

Mehmet Kaynaklı
14-12-2007, 12:03
:rtfm: Şerefsizler ne istediniz sabi'den :46:

garibim zamanını ayarlıyamamış :(