PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Banklarda yatan ünlü jönün dramı

kamkac62
15-12-2007, 22:03
Banklarda yatan ünlü jönün dramı

1973 yılında düzenlenen güzelllik yarışmasında kral seçilen ve daha sonra fotomodellik, mankenlik, oyunculuk yapan Mesut Engin şimdi banklarda yatıp kalkıyor:
15 Aralık 2007 20:43
Only the registered members can see the link

Mesut Engin, bir dönem Yeşilçam'ın önemli jönlerindendi. Kadir İnanır, Ayhan Işık ve Perihan Savaş gibi sanatçılarla kamera karşısına geçip çok sayıda filmde rol aldı. Fotomodellik, mankenlik, oyunculuk yaptı.

Şimdilerde İzmir'de otobüs duraklarında yatıp kalkıyor. Çevreden yardım etmek isteyenleri 'Para beni bu hale getirdi.' deyip reddediyor. Kameralara görünmek istemiyor.

Mesut Engin, Aydın'ın Söke ilçesinde dünyaya geldi. 1973'te Ses Dergisi'nin düzenlediği yarışmada birinci oldu. Çok sayıda filmde başrol oynadı. Kısa sürede şöhrete ulaştı. 1976'da geçirdiği trafik kazası hayatının akışını değiştirdi. Sağ bileğinin sinirleri kesilen genç aktör, hayata küstü ve alkolle tanıştı. 30 yaşında İstanbul'un varlıklı ailelerinden Asiye Gençağaoğlu ile nişanlandı. Güzellik salonu işletmeye başladı. Sinema dünyasındaki hiçbir arkadaşından destek görmedi. Mesut Engin, içine düştüğü bunalım sonucunda tamamen alkole sığındı. İşini de, şöhretini de kaybetti. Uzun yıllar alkolden kurtulmaya çalıştı ve 2003'te bağımlılıktan kurtuldu.
Daha sonraki dönemde psikolojisi bozuldu, akli dengesini kaybetti. Mesut Engin, şimdi Bornova'daki Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün karşısında bulunan Ağaçlı Yol'da otobüs duraklarında banklarda uyuyor. Derdini, sıkıntısını kimseyle paylaşmıyor. Çevre esnafın 'dede' diye hitap ettiği Engin, ikram edilen yemekleri de kabul etmiyor. Mesut Engin'in kaldığı otobüs durağına yakın yerde işyeri bulunanlar, "Bu kadar zararsız bir insanı hayatta görmedik. Güzel giyimli bir aile gördüğü zaman arkasını dönüyor. Geçenlerde yeni bir elbise aldık kabul etmedi." diyor. Karayolları çalışanları ise "Bizden sadece sigara ister. Sabahları çayını veririz. Bardağını da geri getirir, teslim eder. Para uzattığımız zaman kesinlikle almıyor. Durakta yaşamasını biz de istemiyoruz. Yıllarca oynadığı filmleri izledik. Hepimiz yakından tanıyoruz. Kimseye zarar vermeden burada yatıyor." diye konuşuyor. Mesut Engin'in rol aldığı filmlerden bazıları: 'Sevmek' 'Yedi Evlat İki Damat' Tuğrul, 'Özleyiş', 'Yazık Oldu Yarınlara' Teşekkür Ederim Büyükanne'.

(Zaman)

pencere77
15-12-2007, 22:09
şöhret para insanı ne hallere getiriyor.üzücü bir durum.:(

BLADE01
15-12-2007, 22:39
evet çoğunlukla şöhretin sonucu bunlar oluyor malesef

toni
15-12-2007, 22:42
insan ne oldum değil ne olacağım demeli...

Kemal Turan
16-12-2007, 13:44
Gelirken tutmasını bilmek gerekir diye düşünüyorum. "Ne oldum demeyeceksin, ne olacağı diyeceksin" sözünün bir kanıtı olsa gerek.

mertcan25
16-12-2007, 14:05
herkesin sarılacak bir ipivar o yanlış ip seçmiş şimdide hayata küsmüş büyüklerimizin bir lafı vardır fukara küser rızkını keser derdi büyüklerimiz şimdi o ne yapalım ALLAH hidayete erdirsin yinede

yakupyurt
16-12-2007, 14:21
kendisiyle didimden tanışırız yazık olmuş çok mütevazi kişiliği vardı ne diyelim allah aklını geri versin