PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk Telekom, VDSL'i devreye sokuyor; internet uçacak

gacvokem
17-12-2007, 20:00
Only the registered members can see the link

ADSL'de altyapı yatırımlarını arttıran Türk Telekom, mevcut hız kapasitesini 20'ye katlayacak. VDSL2 hizmetini ocaktan itibaren uygulamaya koymaya hazırlanan şirket internet hızını 30 megabite yükseltecek.
Böylece ADSL'de 4 megabit olan hız bir anda 8'e katlanmış olacak. VDSL2 bireysel kullanıcılar için büyük önem taşıyor. Ev kullanıcısı olarak tabir edilen grup da gelişmiş seviyede internet erişimine sahip olabilecek. Örneğin, Divx formatındaki 700 MB'lık bir film dosyası 4 dakikada, 5 MB büyüklüğündeki müzik dosyaları da 25 saniyede bilgisayarlara indirilebilecek. İnternetten yüksek tanımlı (HD) video ve TV yayınlarını izlemek, sesli ve görüntülü iletişim kurabilmek gibi hizmetler de kolaylaşacak.
30 MEGABİTE ÇIKACAK
Bugün gazetesinin haberine göre ilk etapta 100 bin abone ile başlanacak olan hizmet yıl sonuna kadar 250 bin aboneye ulaştırılacak. Yapı olarak fiber optik kablolar kullanıldığı için başvuracak abonelerin bulunduğu noktalardaki altyapı yeterliliği de belirleyici rol oynayacak. 30 megabitlik paketin fiyatı henüz açıklanmazken, ADSL ücretlerinde de düşüş olması bekleniyor. TTnet yetkilileri, bayramdan sonra VDSL2'yi kamuoyuna tanıtacak. İlk etapta 30 megabitlik hızı kullanıcılarına sunmayı hedefleyen şirket, hızı 70 megabite kadar çıkaracak. Bunun için ciddi altyapı yatırımı yapan Türk Telekom, yurtdışı çıkış hatlarını da kuvvetlendiriyor. Bu kapsamda Newyork, Londra ve Paris'te POP noktaları kuruluyor. Gerek duyulduğunda buralardan da hizmet alınmış olacak. VDSL2 aynen ADSL'de olduğu gibi telefon hattı ile ve hat meşgul edilmeden kullanılıyor.

onursnl
17-12-2007, 20:19
Turk telekom'a ben helal olsun diyorum baya yenilik getiriyo ancak adsl fiyatlarını az daha düşürürse süper olacak o zaman internetsiz ev kalmazz.

zxcvbn10250
17-12-2007, 20:31
Turk telekom'a ben helal olsun diyorum baya yenilik getiriyo ancak adsl fiyatlarını az daha düşürürse süper olacak o zaman internetsiz ev kalmazz.

ne yeniliği bunları avrupa yıllardır kullanıyor limit olayı bitmeden indirim yapması bek bi işe yaramaz onların indirirmden anladığı hız arttırmak fiyatlar bu fiyatların altına düşmez

kanaryam1950
17-12-2007, 20:45
evet bencede düşmez

turkocigo
17-12-2007, 21:38
Güzel haber ama buna geçiş süresi sarkar bence.

asiyoruk
18-12-2007, 20:31
arkadaslar siz halinize sukredin burda adsl yeni geldi ve 512 kb hizin fiyati aylik 80 ytl?

atakan2007
18-12-2007, 21:19
Herkes faydalanabilecekmi bu olaydan acaba?

bulletfromhell
18-12-2007, 22:04
arkadaslar siz halinize sukredin burda adsl yeni geldi ve 512 kb hizin fiyati aylik 80 ytl?
üzülme ilk diye öyle...zamanla düşer...yaklaşık 1 sene sonra normal düzeyine iner...:wave:

hisar71
15-03-2008, 00:55
Only the registered members can see the link

ADSL'de altyapı yatırımlarını arttıran Türk Telekom, mevcut hız kapasitesini 20'ye katlayacak. VDSL2 hizmetini ocaktan itibaren uygulamaya koymaya hazırlanan şirket internet hızını 30 megabite yükseltecek.
Böylece ADSL'de 4 megabit olan hız bir anda 8'e katlanmış olacak. VDSL2 bireysel kullanıcılar için büyük önem taşıyor. Ev kullanıcısı olarak tabir edilen grup da gelişmiş seviyede internet erişimine sahip olabilecek. Örneğin, Divx formatındaki 700 MB'lık bir film dosyası 4 dakikada, 5 MB büyüklüğündeki müzik dosyaları da 25 saniyede bilgisayarlara indirilebilecek. İnternetten yüksek tanımlı (HD) video ve TV yayınlarını izlemek, sesli ve görüntülü iletişim kurabilmek gibi hizmetler de kolaylaşacak.
30 MEGABİTE ÇIKACAK
Bugün gazetesinin haberine göre ilk etapta 100 bin abone ile başlanacak olan hizmet yıl sonuna kadar 250 bin aboneye ulaştırılacak. Yapı olarak fiber optik kablolar kullanıldığı için başvuracak abonelerin bulunduğu noktalardaki altyapı yeterliliği de belirleyici rol oynayacak. 30 megabitlik paketin fiyatı henüz açıklanmazken, ADSL ücretlerinde de düşüş olması bekleniyor. TTnet yetkilileri, bayramdan sonra VDSL2'yi kamuoyuna tanıtacak. İlk etapta 30 megabitlik hızı kullanıcılarına sunmayı hedefleyen şirket, hızı 70 megabite kadar çıkaracak. Bunun için ciddi altyapı yatırımı yapan Türk Telekom, yurtdışı çıkış hatlarını da kuvvetlendiriyor. Bu kapsamda Newyork, Londra ve Paris'te POP noktaları kuruluyor. Gerek duyulduğunda buralardan da hizmet alınmış olacak. VDSL2 aynen ADSL'de olduğu gibi telefon hattı ile ve hat meşgul edilmeden kullanılıyor.

iyide ben 1024 adsl kullanıyorum da ondan bile daha net verim alamadım 1024 yerine 800 leri kullanıyom bunlar bu hangi altyapıyla yapmayı düşünüyorlar egenin ortasında bir ilçede daha yeni dijital santrale geçtik :8[1]: :8[1]: :8[1]: :8[1]: :8[1]:

emomory
27-03-2008, 00:50
TELEKOMUN BÜTÜN YENİLİKLERİ DIŞARIYA BAĞIMLI TEKNOLOJİLERDEN İBARET.
HİÇBİRŞEY İÇİN SEVİNMİYORUM ARTIK. ÇÜNKÜ BENİM GÜZEL ÜLKEMDE HERŞEY YALAN OLMUŞ. HERŞEY YALANDAN YOĞRULMUŞ.

ÇAĞIMIZIN TEMEL İHTİYAÇLARI DİYECEM AMA DAHA BASİTE ÇEKELİM. ALLAHIN SUYUNU VERİRKEN BİLE HALKINI YOLMAYI DÜŞÜNEN BİR DEVLETTEN HİÇBİRŞEY BEKLEMİYORUM. HİÇBİRŞEY YAPMIYARAK YADA YAPARMIŞ GİBİ GÖRÜNEREK KENDİLERİNİ ARTIK YORMASINLAR.

KEŞKE TÜRK MİLLETİ OLARAK BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ GERÇEKTEN KURABİLSEK.
KAZIKLANDIĞIMIZI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ HER KONUDA HİÇBİR ÇIKAR VE DALAVERE DÜŞÜNMEDEN BİRLİKTE HAREKET EDEBİLSEK. HAKKIMIZI 60 milyon Nüfusla Hiç fire vermeden arayabilsek.:rtfm:
(Geriye kalan 10 milyonun kimler olduğunu hepiniz biliyorsunuz arkadaşlar):devilprv: