PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 'Demirtaş serbest bırakılmalı'

ahmeTTaşar
18-12-2007, 18:11
Osman Baydemir, Demirtaş'ın gözaltına alınmasını sert bir dille eleştirdi.
Only the registered members can see the link

Diyarbakır Büyükşehir belediye Başkanı Osman Baydemir, gözaltına alınan DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş'ın derhal serbest bırakılması gerektiğini bunun demokrasi açısından kabul edilemez olduğunu söyledi.
Büyükşehir Belediyesine alınan 15 adet halk otobüsünün hizmete girmesi töreni sonrası gazetecilerin DTP Genel Başkanının gözaltına alınmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusuna Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir," Bu konuda milletvekillerimiz, grup başkan vekilimiz, il başkanımız, politik arkadaşlarımız ve siyaseti yürüten arkadaşlarımız gerekli olan açıklamayı gerekli olan tabiri caizse perspektifleri ortaya koyuyorlar. Bu konuda benden ziyade arkadaşlarımızı dinlememiz gerektiğine inanıyorum.
Ben çok üzgünüm, hakikaten çok üzgünüm. Türkiye'de şuanda bana göre ana muhalefet görevini yürüten bir siyasi partinin genel başkanının gözaltında olmasını kabul edilemez görüyorum.
Demokrasimiz açısından kabul edilemez buluyorum ve biran önce bırakılması gerektiğine inanıyorum. Bu kesinlikle kabul edilemezdir" Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır ötesine yapılan hava harekatı ile ilgili soruya ise cevap vermeyen Baydemir, daha sonra yeni alınan otobüsleri inceledi.

Alıntı...

'Bir siyasi partinin genel başkanının tutuklanması kabul edilemez bir şey demiş' Baydemir , oradaki gazetecilerin hiçbiride sormamış peki bir siyasi partinin genel başkanın sahte rapor düzenlemesi ve yeni doğmuş bir çocuğa kurşun sıkabilecek kadar vicdansız olan bu terör ögütünü desteklemesi kabul edilebilir birşey mi...yine o zulme uğramış, hep ezilmiş mahsun rollerini oynamaya başladılar. Gerçi bırakmamışlardı ya..

baretta29
18-12-2007, 19:17
Bu vatanın ekmegini yiyeceksin ve bu milletin askerine kurşun sıkacak zemini hazırlayacaksın. Böyle bir tasavvuru kabul edilemez olarak görüyorum.Ya sev ya terk et.Ben 19 ay askerlik yaptım gururla şevkle ;bu ve bunun gibiler soysuz dur.
Vatan bölünmez bütündür...........

fati
18-12-2007, 20:13

koçer
18-12-2007, 20:29

allah seni hidayet etsin diyorum

baretta29
18-12-2007, 20:30
Arkadaşlar burada polemige girmeyelim
Düşüncelere saygılı olalım

pencere77
18-12-2007, 20:55
@koçer ve @fati mesajlarınızı editleyin.forum kurallarına uyun

Mehmet Kaynaklı
18-12-2007, 21:14

bu forumda bu tür konuşmalara saygısızlıklara yer yoktur :nono:

atakan2007
18-12-2007, 21:17
Serbest bırakılsında diğerlerinin yolu açılsın öylemi?

bulletfromhell
18-12-2007, 22:08
yaw boşverin...bozacının şahidi şıracı misali....dikkate almaya değmez böylelerini...

kucer06
18-12-2007, 22:15
Böyle bir adama askerlikte ne yaptıracaklar.Herhangi önemli bir göreve gönderemezler çünkü diğer askerleri satar.

Adnan70
18-12-2007, 22:21
Arkadaşlar aksine Osman Baydemir' i de Demirtaş'ın yanına kapatmak lazım. Saygılarımla.

demir2768
18-12-2007, 22:38
:nono: şuç bu asalakların degil zamanında avrupa birliginin yolu diyarbakır dan geçer diyenlerin sanki TÜRKİYE ninbaşka illeri yokda sadece diyarbakır var göndereceksin bu demirtaşı sınıra orada askerligini yaptıracaksın görsün VATAN borcunu ödemenin neoldugunu gösün ASKER lik yapmanın ne oldugunu anlasın VATAN MİLLET sevgisinin ne oldugunu tabi böyle bir duygusu varsa:nono: