PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Flaş Flaş Flaş DTP lideri Demirtaş askerliğe elverişli çıktı

Pasilobus
26-12-2007, 12:28
Jandarma Hastanesi’nde 5 doktorun muayene ettiği Demirtaş sağlıklı çıktı. DTP Başkanı mahkemeye çıkana kadar cezaevinde kalacak.
Hava Kuvvetleri Başsavcılığı’nın, “askerlikten kurtulmak amacıyla hile yapmak'' suçundan başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş “askerliğe elverişli'' çıktı. Önceki gün Beytepe’de bulunan Jandarma Hastanesi’ne götürülen Demirtaş, sağlık taramasından geçirildi. Kan ve balgam örnekleri alınan ayrıca röntgeni çekilen Demirtaş’ın, 5 ayrı uzman doktor tarafından muayeneden geçirildiği öğrenildi. Tetkiklerin ardından verilen raporda ise, Demirtaş’ın, askerlik yapmasına engel oluşturacak bir rahatsızlığına rastlanmadığının belirtildiği öğrenildi. Demirtaş’ın, “tüberküloz'' olduğunu ileri sürmesine rağmen, bu hastalığa sahip olanların üç ayda bir yaptırmaları gereken kontrollerin hiçbirini yaptırmadığı, ayrıca hastalığına ilişkin herhangi bir hastaneden geçmişe dönük bir rapor da sunamadığı kaydedildi.
Rapor üzerine askeri mahkeme Demirtaş’ın avukatının tutukluluğa yaptığı itirazı reddetti. Böylece ilk duruşma yapılıncaya kadar Demirtaş’ın tutuklu kalması kesinleşti.

celik55
26-12-2007, 13:30
bunun gibi hainlere karşı türk silahlı kuvvetlerinin duyarlı ve dikkatli olacağına inanıyorum (paylaşım için sağol)

CABBARİ
26-12-2007, 14:02
sanırsam yine bizim subaylarımızın dikkatsizliği ve tutarsızlığı(istisnalar kaideyi bozmaz)

osmann
26-12-2007, 14:45
sanırsam yine bizim subaylarımızın dikkatsizliği ve tutarsızlığı(istisnalar kaideyi bozmaz)

sadece dikkatsizlik ve tutarsızlık değil arkadaşım...
bizimkilerinde hainliği...kimbilir karşılığında ne aldılar..
zamanında çok çok sivri zekalı biri "benim memurum işini bilir" diyerek bir kapı açtı. allah kahretsin o kapıdan geçmeyen kalmadı...afedersin...
selametle...

MUTAF
26-12-2007, 16:16
bu damdan askerde olmaz şimdi :) pkknın içerde adamı. mecliste var şimdide askeriyada..

®adakoglu
26-12-2007, 16:27
Bunlara askerliğe elverişli degil belgeleri verenlere de çok ağır cezalar vermek gerekir.

HCakir
26-12-2007, 16:29
Bunlara askerliğe elverişli degil belgeleri verenlere de çok ağır cezalar vermek gerekir.

Kesinlikle katılıyorum usta , elbette bi çıkarlı vardır onların.

CABBARİ
26-12-2007, 17:42
bu damdan askerde olmaz şimdi :) pkknın içerde adamı. mecliste var şimdide askeriyada..

askeriye konusunda sana katılıyorum artık adamların lideride askeriyede
selametle

selimb
26-12-2007, 18:21
bu ........neye o raporu verenler nerede asıl,bu tek değildir.