PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amca Torununu Danışmanı Yaptı.

ahmeTTaşar
26-12-2007, 14:33
Amca torununu danışmanı yaptı.

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, amcasının torunu Veysi Şimşek’i danışmanı olarak atadı.

Veysi Şimşek, üzerinde Türk bayrağı ile "TC Başbakanlık Devlet Bakanı Mehmet Şimşek" ibaresi bulunan, arkalı önlü Türkçe-İngilizce "danışman" kartviziti bastırdı. Bakan Şimşek’in siyasi iş ve ilişkileriyle ilgilenen Veysi Şimşek, babasının vefatının ardından Bakan Mehmet Şimşek’in ağabeyleriyle birlikte eğitimini sürdürmesine yardımcı olan amcaoğlu Hamit Şimşek’in oğlu.
Only the registered members can see the link

KÖYLÜSÜYÜM
Veysi Şimşek, "Mehmet Şimşek akrabanız mı sorumuza", "Hayır köylüm" yanıtını verdi. Babası Hamit Şimşek ile Bakan Şimşek arasında akrabalık olup olmadığı sorusuna ise "Küçük yerlerde herkes birbiriyle hısımdır. Akrabalıklar da bir yerlerde çakışır. Önemli olan sayın bakanın başarılı olması. Biz mutfaktayız" diyerek açık bir yanıt vermedi. Arıca Köyü Muhtarı Mehmet Emin Turan Hürriyet’e, "Veysi Şimşek, Mehmet’in amcasının torunudur" dedi. Veysi Şimşek’in "köylüm" dediği Mehmet Şimşek ile akrabalık ilişkisi, Mehmet Şimşek’in bakanlığa getirilmesini ardından amcaoğlu Hamit Şimşek’in 30 Ağustos 2007’de Cihan Haber Ajansı’na verdiği röportajda ortaya çıkıyor. Mehmet Şimşek’in amcaoğlu Hamit Şimşek, "Allah’a çok şükür bu günleri de gördüm. Şimdi oğlumu onun danışmanı olarak Meclis’e gönderdim. İkisine tavsiyem, ülkemiz için hayırlı işler yapmaları" demişti.

ECEVİT ALEYHİNE DAVA
Daha önce Batman’da bilgisayar satış bayiliği yapan Veysi Şimşek, 2001 krizinde esnaf olarak zarara uğradığı gerekçesiyle, dönemin Başbakanı Bülent Ecevit ile Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan aleyhine tazminat davası açmıştı. Altı yıl önce açılan bu davada mahkeme yetkisizlik kararı vermişti. Bir dönem Batman Doğa ve Kültür Derneği Başkanlığı da yapan Veysi Şimşek, Hasankeyf’e dikkat çeken etkinliklerde yer aldı. Veysi Şimşek, Merril Lynch’de çalıştığı dönemde Mehmet Şimşek’in yanına Londra’ya da gitti.

AĞABEY DE TERFİ ETTİ
Bakan Şimşek’in ilköğretim müfettişi olan ve eğitiminde büyük payı olan ağabeylerinden Selahattin Şimşek ise Mehmet Şimşek’in bakan olmasından kısa bir süre sonra Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı.

Alıntı..

gacvokem
26-12-2007, 15:07
Mum dibine işik vermezmiş lafıda böylece tarih oldu :)))