PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarık Aziz`e ne oldu?..

ahmeTTaşar
26-12-2007, 18:04
Tarık Aziz`e ne oldu?

Only the registered members can see the link
Saddam`ın sağ koluydu.
Saddam idam edildi ama O yargılanmadı bile.
Eski Irak yönetiminin tek Hıristiyan üyesi Tarık Aziz yakında serbest bırakılabilir.

SADDAM İDAM EDİLDİ O YARGILANMADI

Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in yakın arkadaşı ve eski Başbakan Yardımcısı Tarık Aziz’in serbest bırakılması gündemde. Irak işgalinden hemen sonra Amerikan güçlerine teslim olan Tarık Aziz, Saddam Hüseyin ve Iraklı diğer yöneticiler idam edilmesine rağmen, yargılanmayan tek kişi olarak kaldı.

BAŞBAKAN YARDIMCISI VE HIRİSTİYAN
Saddam yönetimindeki tek Hıristiyan olan Irak eski Başbakan Yardımcısı Tarık Aziz’in serbest bırakılması için Irak’taki Hıristiyanlar Amerika’ya çağrıda bulundu. Saddam Hüseyin başta olmak üzere eski Irak yönetimindeki tüm Müslüman Sünni ve Şii liderlerin idam edilmesine rağmen, Tarık Aziz’in yargılanmaması kendisinin Hıristiyan olmasına bağlanmıştı.

KARDİNAL çAĞRIDA BULUNDU
Iraklı Hıristiyanların lideri Kardinal Emmanuel Delly, Aziz’in bir an önce serbest bırakılmasını istedi. Delly, Aziz hakkında hiçbir suçlamanın bulunmadığını, bu yüzden hala tutuklu bulunmasının bir anlamı olmadığını kaydetti.

Alıntı...

osmann
26-12-2007, 18:07
bırakırlar...
ben enformnasyon bakanını merak ediyorum. ona ne oıldu acaba...
adınıda unuttum. bağdat bombalanırken balkondan eli ile bombaları gösterip" şunlara bak.sokakları bombalıyorlar" demişti...