PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Küpeli MEZAR OLDU

savaş17
28-12-2007, 17:49
Küpeli'deki operasyonda öldürüldüler. Biri İranlı diğeri Suriyeli çıktı. Kadın teröristlerden birinin tim sorumlusu olduğu belirlendiOnly the registered members can see the link ('Only the registered members can see the link')

Mehmetçik, 25 ve 26 Aralık günleri, Şırnak yakınlarındaki Küpeli Dağı'ndaki terör yuvalarına karşı, helikopterlerin havadan destek verdiği büyük bir operasyon başlattı.

13 Kasım günü aynı bölgede operasyon yapan güvenlik güçleriyle çatışmaya girerek 1 üsteğmen ile 3 eri şehit eden terörist grubun peşine düşerek sıcak temas sağlayan Mehmetçik, iki gün içinde 13 teröristi etkisiz hale getirdi.

Genelkurmay Başkanlığı, 25 Aralık 2007 tarihinde internet sitesinden yaptığı açıklamada, Şırnak'ın Küpeli Dağı bölgesinde devam eden operasyonlar kapsamında 2'si kadın 5 teröristin etkisiz ölü ele geçtiğini açıkladı.

Genelkurmay'ın 26 Aralık tarihinde internet sitesinde yaptığı açıklamada ise aynı bölgede 6 teröristin ölü ele geçirildiğini, 2 teröristin de yakalandığını duyruldu.

SURİYELİ VE İRANLI KADINLAR VAR

Mehmetçiğin iki gün süren operasyonda etkisiz hale getirdiği 13 PKK'lının kimliklerinin saptanması ve katıldıkları eylemlerin belirlenmesi için yapılan çalışmalarda önemli bilgilere ulaşıldı.

Kimlikleri saptanan 8 teröristten ‘Zozan’ kod adlı Suriye uyruklu kadın teröristin tim sorumlusu, ‘Zana’ kod adlı İran uyruklu kadın teröristin örgütün mayıncısı olduğu belirlendi. Kadın teröristlerden yine Suriye uyruklu ‘Zilan’ kod adlı terörist ile ‘Deniz’ kod adlı diğer kadın teröristin PKK timinin muhaberecisi oldukları anlaşıldı.

Öle ele geçen ‘Haydar’ ve ‘Tanya’ kod adlı teröristlerin ise örgütün sözde özel kuvvetlerinde görev aldıkları belirlendi.

Güvenlik güçleri tarafından bu operasyonda yakalanan ‘Serdar’ kod adlı Serhat Yüksek ile ‘Rızgar’ kod adlı Behrus Şücayi ise halen sorgulanırken, ölü ele geçen diğer 5 teröristin de kimliklerinin saptanması çalışmaları devam ediyor.

HCakir
28-12-2007, 17:56
Çok iyi bi haber gebersin soysuzlar, ordumuzun başarısı takdire şayandır. :)

Teşekkürler savaş abi.

gacvokem
28-12-2007, 18:32
Alkislanacak bir haber:present:

osmann
28-12-2007, 18:38
bu haberin kaynağını göremedim nedir?
şunun için soruyorum. Pkk yı amerikanın ve israilin desteklediği açık olmasına rağmen ve 300 ün üzerinde teröristin öldürüldüğü haberi yapılmasına rağmen 2 adet suriye ve iranlı teröristleri sanki o ülkeleri hedef gösterir gibi haber yapılmasını manidar buldum...
haa suriye ve iran bize karşı sütten çıkmış ak kaşık değiller. ama nasıl ırakı ve iranı birbirine 8 sene vurdurdularsa, bizide kışkırtıp komşulara vurdurmanın yolunu açma gayreti içinde olabilirler...yani bu haber kasıtlı olabilir. o teröristlerin içerisinde birçok iranlı ve suriyeli olabilir. yoktur demiyorum. Belki menfaat sağlama peşinde koşan hainlerde (türklerden bahsediyorum) demek istediğimi umarım anlamışsınızdır...selametle...

osmann
28-12-2007, 18:42
birşey daha söylemek istiyorum.
abd nin ( dolayısı ile israilin) yaptığı istihbarat paylaşımı tavşana kaç, tazıya kovala taktiği gibi. sanki pkk yı ırak işgali ile orada yuvalanmasına yardım etmemişler. ırakın silahlarını (ve kendi silahlarını...hatırlayın mayınları...)pkk lı teröristlere vermemişler gibi şimdi bize istihbarat veriyorlar tepeleyelim diye... abd nin yaptığı her yardımın altında mutlaka bir bit yeniği aranmalı...derim naçizane...çok konuştuım...selametle...

savaş17
28-12-2007, 22:34
bu haberin kaynağını göremedim nedir?
şunun için soruyorum. Pkk yı amerikanın ve israilin desteklediği açık olmasına rağmen ve 300 ün üzerinde teröristin öldürüldüğü haberi yapılmasına rağmen 2 adet suriye ve iranlı teröristleri sanki o ülkeleri hedef gösterir gibi haber yapılmasını manidar buldum...
haa suriye ve iran bize karşı sütten çıkmış ak kaşık değiller. ama nasıl ırakı ve iranı birbirine 8 sene vurdurdularsa, bizide kışkırtıp komşulara vurdurmanın yolunu açma gayreti içinde olabilirler...yani bu haber kasıtlı olabilir. o teröristlerin içerisinde birçok iranlı ve suriyeli olabilir. yoktur demiyorum. Belki menfaat sağlama peşinde koşan hainlerde (türklerden bahsediyorum) demek istediğimi umarım anlamışsınızdır...selametle...

haber Only the registered members can see the link dan alıntıdır