PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Talabani'den Öğüt...

ahmeTTaşar
01-01-2008, 13:47
Talabani'den DTP'lilere şok sözler
"AKP'ye karşı savaşmak, Kürt halkının çıkarlarına karşı savaşmaktır"

Only the registered members can see the linkü44422.jpg Irak Cumhurbaşkanı Talabani, Türkiye'deki Kürt sorunuyla ilgili önemli bir stratejiyi dile getirdi: “Türkiye Kürtleri, kendi geleceği için Erdoğan'a destek vermeli...” ve kendisini ziyarete giden DTP'lilere "Ak Parti'ye karşı savaşmak, Kürt halkının çıkarlarına karşı savaşmaktır" dedi.

ERDOĞAN'A DÜŞMANLIK TÜRK HALKINA DÜŞMANLIKTIR
Bence Sayın Erdoğan Türkiye'de çok büyük bir demokratikleşme projesine önderlik ediyor. Bu demokratikleşme süreci sadece Türkiye'nin çıkarına değildir; aynı zamanda Irak'ın, Kürt Yönetimi’nin de ve genelde Ortadoğu'nun da çıkarınadır. İnanıyorum ki Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'ın birlikte yürüttükleri bu demokratikleşme projesinin başarısı, hepimizin başarısı olacaktır. Benim fikrime göre, Erdoğan'a ve Hükümetine düşmanlık yapmak, Türk halkına ve demokrasiye düşmanlık yapmak demektir. ABD Başkanına da söyledim, ABD kongresinde yaptığım konuşmada da belirttim. (...) Türkiye'yi AB'nin dışında tutmak, demokrasiye düşmanlıktır.

DTP'LİLERİN BEKLEMEDİĞİ SÖZLER
Demin ki düşüncelerimin hepsini PKK ile görüşmeye giden herkese de söylüyorum. Diyorum ki PKK'ya söyleyiniz, savaş çözüm değildir. AK Parti Hükümetine karşı savaşmak, Kürt halkının çıkarlarına karşı savaşmak demektir. Benimle görüşmeye gelen DTP'lilere de bunu söyledim. Başbakan Erdoğan sorunu çözmek istiyor, ama sıkıntıları ve zorlukları var. Erdoğan'ın yürüttüğü demokratikleşme çabalarını engelleyenlerin çıkarttıkları sıkıntılar kadar PKK'dan kaynaklı sıkıntıları da var. O yüzden Erdoğan'a karşı sabırlı olmamız lazım. Ama demokratik süreci koşulsuz bir biçimde desteklersek işte o zaman problemler kendiliğinden çözülür. Ben diyorum ki Erdoğan'ın başlattığı demokratikleşme sürecini desteklememiz lazım.

PKK'YI SİYASET BİTİRİR
Bölgedeki bazı ülkeler PKK'ya hem destek veriyor, hem de PKK'yı bize karşı kullanma yoluna gidiyor. Bir de İrlanda örneği var. İngiltere onca askeri gücüne rağmen İrlanda sorununu savaşla çözemedi. Demem o ki, PKK tek başına savaşla bitirilemez. Bu sorunu siyaseten çözerseniz PKK da kendiliğinden biter.

ERDOĞAN'A DESTEK VERSİNLER
Irak için Şii lider Ayetullah Sistani nasıl büyük bir nimet ise Erdoğan da Türkiye için büyük bir nimettir... Türk halkının Erdoğan'ın kıymetini bilmesini ve onun sürdürdüğü demokratikleşme sürecine katkı sunmasını diliyorum. Türkiye'nin Kürtlerine gelince, onlara diyeceğim şu ki, Erdoğan Hükümetini desteklesinler. Türkiye Kürtleri kendi gelecekleri için Erdoğan'ı desteklemelidirler.

Habertürk...

kucer06
01-01-2008, 14:23
Hayret ettiğim bir şey var.Bu ve bunun gibi Türkiyeyi ve Türkleri sevmeyen bir çok yabancı ülke ve lider nedense Akp'yi destekliyor ve arka çıkıyor.Buna çok şaşırıyorum.

ahmeTTaşar
01-01-2008, 14:29
Hayret ettiğim bir şey var.Bu ve bunun gibi Türkiyeyi ve Türkleri sevmeyen bir çok yabancı ülke ve lider nedense Akp'yi destekliyor ve arka çıkıyor.Buna çok şaşırıyorum.

22 İslam ülkesinin sınırlarını değiştirecek Büyük Orta Doğu Projesi (BOP) eş başkanı kim? bu sorunu cevabında yatıyor herşey...

bulletfromhell
01-01-2008, 22:54
22 İslam ülkesinin sınırlarını değiştirecek Büyük Orta Doğu Projesi (BOP) eş başkanı kim? bu sorunu cevabında yatıyor herşey...
çok doğru...üstelik o proje büyük güney asya projesinin hazırlık aşaması...hindistan ve pakistan ise amerikan emperyalizmine karşı durduğu içinde sürekli orayı karıştırmaya çalışıyorlar...çünkü çok ciddi düzeyde nükleer gücü var bu iki ülkenin...onları yanlarına alana kadar orayı tarumar etmeye çalışacaklar...bugüne kadar birleşmiş milletlerde kayıtsız şartsız bizi tek destekleyen ve yönetimleri değişse bile bu gelenekleri değişmeyen tek ülke pakistan iken bizim çok bilir politikacılarımız nerdeyse pakistan devlet başkanı müşerref aleyhine pankart açmış durumdalar...ülen size ne???..size ne müşerref ten???çünkü bahsedilen eş başkanlık olayı var işin altında.... Allah akıl fikir versin...:yell: :nono: :angry8: