PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektronik sigara yasaklandı

kucer06
01-01-2008, 14:29
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Sağlık Bakanlığı, nikotin içeren elektronik sigara ve kartuşların, “bağımlılık yapma riskinin fazla olması ve sigarayı bıraktırıcı çalışmaları engelleyebileceği” gerekçesiyle yasaklanmasına karar verildiğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

“Nikotin içeren elektronik sigara ve kartuşların, alım yolu ve dozu dikkate alındığında, yüksek dozda nikotin alınma, dolayısıyla bağımlılık yapma riskinin fazla ve sigarayı bıraktırıcı çalışmaları engelleyici olması nedeniyle Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Beşeri Tıbbi Ürünler Ruhsatlandırma Danışma Komisyonunca yasaklanmasına karar verilmiştir.”

ahmeTTaşar
01-01-2008, 14:42
türkiyede en çok satan ürün sigara olduğuna göre ve burada büyük bir rant olduğu için sigara içmek yasaklanamaz.Bu yasağın ardında bu rant olduğunu düşünüyorum.sigarada da nikotin var o zaman o da yasaklansın.insanlar kendilerini bile bile zehirliyor şaşıyorum buna.

umuter
01-01-2008, 15:32
bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?? zaten sigara satılmıyor mu ve onda nikotin yok mu ?? var!! ee bu elektronik sigara alınırsa tabii bi daha sigara satamıyacaklar dertleri başka
tamammen parasal

CABBARİ
01-01-2008, 16:04
bazen gerçekten alakasız ve can sıkıcı bu tarz haberlere üzülüyorum
bas bas bagırıyorlar sigara öldürür kanser eder sü,ründürür diye güzel bir icat bulunuyor ve büyük satış patlaması gerçekleştiriyor arkasından devlet darbetyi vuruyor nasıl bir ülkede yaşıyoruz???

antigs28
01-01-2008, 16:15
bilgi için sağol demek insanları kandırıyorlarmış?

kucer06
01-01-2008, 16:17
bazen gerçekten alakasız ve can sıkıcı bu tarz haberlere üzülüyorum
bas bas bagırıyorlar sigara öldürür kanser eder sü,ründürür diye güzel bir icat bulunuyor ve büyük satış patlaması gerçekleştiriyor arkasından devlet darbetyi vuruyor nasıl bir ülkede yaşıyoruz???

Tamamen katılıyorum bu yasak tamamen mali konularla ilgili öyle düşünüyorum.Vatandaşın sağlığını düşünen yok.

emmi
01-01-2008, 19:00
Arkadaşlar ülkemizde sigara tekelini ele geçiren yabancı karteller böyle icatların satışına izin verdirirler mi? Sizlerinde dediği gibi bunun arkasında rant var. İnsanın böyle komisyonlarda üye olası gelmez mi hiç? Kimbilir bu kararı alırken ne ali-cengiz oynları dönmüştür. Sizler anladınız ne demek istediğimi. Halkın sağlığı kimin umurun sanıyorsunuz?
Saygılar.

bulletfromhell
01-01-2008, 22:44
sigara kartelleri baskı yapmıştır,onlarda böyle bi karar almıştır...hiç şaşırmadım...

osmann
02-01-2008, 10:42
sigara petrol gibi bir sektör olmuş. adamı asarlar...
petrol ve lpg nin alternatifini üretirsen yine asarlar...
kendi arabanı yapmaya kalkarsan canını çıkarırlar...
uçak yapmayı düşünme bile....vs.vs.vs

Liste uzar gider. elektronik sigarayı yasaklama kararı çok komik...Nikotin bağımlılık yaparmış...
tövbe estağfirullah. sanki sigarada nikotin yok....
başka bişey uydur be kardeşim...hanım istemiyor de...mesela yanii...
selametle....

zabataygatör
02-01-2008, 11:15
sagliga zararliymiy diye kaldirmislar,sigara biraktirmak amaci olan seyde yine nikotin var .insanlari kandirmiyormu simdi bu adamlar??

osmann
02-01-2008, 14:47
sagliga zararliymiy diye kaldirmislar,sigara biraktirmak amaci olan seyde yine nikotin var .insanlari kandirmiyormu simdi bu adamlar??

işin o kısmını bilmiyorum da hakikaten mazeret çok komik...
madem nikotin diye yasaklıyorsun be mübarek sigarayıda yasaklasana????
ya-şat-maz-lar...vesselam.

zabataygatör
02-01-2008, 15:04
işin o kısmını bilmiyorum da hakikaten mazeret çok komik...
madem nikotin diye yasaklıyorsun be mübarek sigarayıda yasaklasana????
ya-şat-maz-lar...vesselam.
sanada hak veriyorum ama sigarayi biraktirmak icin cikan seyde nikotin var insan yine nikotin aliyor..burdada kandirmaca var