PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kızılırmak Buz Tuttu

saraçTürk
03-01-2008, 00:52
Kızılırmak Buz Tuttu
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Resmi büyütmek için tıklayın (Only the registered members can see the link) Soğuk Hava Nedeniyle Kızılırmak'ın Sivas Merkezden Geçen Bazı Kesimleri Buz Tuttu. Bütün Yurdu Etkisi Altına Alan Soğuk Hava Karadeniz'e Dökülen Türkiye'nin En Uzun Nehri Kızılırmak'ı Dondurdu.

Soğuk hava nedeniyle Kızılırmak'ın Sivas merkezden geçen bazı kesimleri buz tuttu. Bütün yurdu etkisi altına alan soğuk hava Sivas'tan doğan ve Karadeniz'e dökülen Türkiye'nin en uzun nehri Kızılırmak'ı dondurdu.

İmranlı ilçesindeki Kızıldağ'dan doğduğu için bu isimle anılan Kızılırmak'ın Sivas bölümündeki bazı kısımları, son günlerde etkili olan soğuk hava nedeniyle kısmen buz tuttu. Özellikle nehir kenarında suyun üstünde yaklaşık 4 santim kalınlığında buz oluştu.

Irmağın durgun aktığı yerler tamamen buz örtüsü ile kaplanırken, akıntının yoğun olduğu kısımlar ise kısmen buzlandı. Kentte hava sıcaklığı son 3 gündür eksi 10'larda seyrediyor. Meteorolojiden alınan bilgilere göre, Sivas'ta perşembe, cuma ve cumartesi günleri kar yağması bekleniyor. En düşük sıcaklığın eksi 9 ile 7, en yüksek sıcaklığın ise 1 ile eksi 7 arasında değişeceği tahmin ediliyor. (Cihan Haber Ajansı) 02.01.2008 17:04 [1160992]

cetindeniz
03-01-2008, 00:58
Bu iklim şartlarında doğal karşılanır

saraçTürk
03-01-2008, 01:01
Bu iklim şartlarında doğal karşılanır

Evet doğru ağrı da askerlik yaptım -50 yi gördüm

zabataygatör
03-01-2008, 02:16
su kizil irmagin amma baligini yedik,donmus halini ilkdefa gordum