PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başbakan: O şöför sen misin ?

HCakir
06-01-2008, 00:46
Başbakan: O şöför sen misin ?

Başbakan Erdoğan Diyarbakır'da yaralıları ziyaretinde zor anlar yaşadı. Erdoğan askerlerin tahliye edilmesine yardımcı olan şoför Cavit Kara ile yakından ilgilendi.

Only the registered members can see the link

Erdoğan, beraberinde Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, AK Parti İstanbul Milletvekili Abdülkadir Aksu ile birlikte Diyarbakır Asker Hastanesi'ne geldi. Erdoğan yaralıları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Başbakan Erdoğan, geçmiş olsun dileğinde bulunduğu, saldırıda yaralanan Binbaşı Ayhan Yamaç'tan olayın nasıl olduğunu sordu.
Yamaç, ''Otobüsün arkasındaydım. O sırada patlama oldu. Şoför aracın penceresinden dışarı çıktı. Ben de şoförün çıktığı pencereden dışarı çıktım. Yangın başlamadan personeli tahliye edebildik'' dedi.

Erdoğan, daha sonra servis otobüsü sürücüsü Cahit Kara ile bir süre sohbet etti. Erdoğan, Kara'ya, ''Şu kahraman Diyarbakırlı şoför sen misin?'' diye sordu ve daha sonra da, ''Yalnız şu kebapları azaltman lazım. Daha az kebap yemen lazım'' diyerek espri yaptı. Kara da, ''Sayın Başbakanım Diyarbakır'a
olan ilginizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Çok sağ olun'' dedi.

Başbakan Erdoğan, daha sonra patlamanın meydana geldiği bölgeye hareket etti.

lordlordleon
06-01-2008, 00:54
bilgiler için teşekkürler

cinbo
06-01-2008, 01:19
öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum ve bizim olması gereken liderlerimizin böle davranışları olması gerekir diyorum ve ekliyorum helal olsun sayın başbakanımoza diyorum

umuter
06-01-2008, 01:30
aslında orda bir kahraman daha var dershanenin güvenlik görevlisi; 100 kadar çocuk dışarı çıkmış ve onlara içeri girin hava soğuk demiş çocuklarda içeri girmişler ve ölümden dönmişler eğer o çocuklar o patlama anında dışarda olsalardı resmen felaket olurdu çünkü bomba tam o dershanenin önünde patladı!!