PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : O asker PKK'lı ÇIKTI

savaş17
07-01-2008, 13:09
Only the registered members can see the link ('Only the registered members can see the link')Dağlıca baskınında kaçırılan askerlerden Ramazan Yüce'nin PKK ile bağlantısı ortaya çıktı.
PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan 8 askerle ilgili hazırlanan iddianamede, hakkında 6 ayrı suçtan ömür boyu hapis cezası istenen er Ramazan Yüce'nin 2002 yılında, "PKK örgütüne yardım ve yataklık yapmak" suçundan yargılanıp beraat ettiği belirlendi.

2002 yılında, Mersin'de 2 göstericinin öldüğü, 2 polis memurunun şehit olduğu 50'si polis, yaklaşık 100 kişinin de yaralandığı Nevruz kutlamalarında yakalanarak tutuklanan 148 kişi arasında o zaman 17 yaşında olan Ramazan Yüce de yer aldı.

DGM'lerin kapatılmasının ardından görevlendirilen Özel Yetkili Adana 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bir süre tutuklu yargılandıktan sonra yaşının 18'den küçük olması nedeniyle tahliye edilen ve 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanmaya başlayan Yüce, 2005'te sonuçlanan davada yaşının küçük olması ve delil yetersizliğinden beraat etti.

Er Yüce'nin ayrıca Mersin Asliye Ceza Mahkemesi'nde de ‘taş atarak güvenlik görevlilerini yaralamak, resmi araç ve işyerlerini hasara uğratmak, izinsiz gösteri yapmak, görevli memurlara mukavemet’ suçlarından da yargılandığı, yine yaşının küçük olması nedeniyle beraat ettiği ortaya çıktı.

Ben teröristim

Askeri Savcı’nın hazırladığı 19 sayfalık iddianamede de sanık er Ramazan Yüce'nin "Bizim dağdaki kızlarımız daha güzel, ben de terhis olunca dağa çıkacağım. Sivilde işimiz dağlarda gezmek. Ben askerden sonra örgüte katılacağım. Ben teröristim" dediği öne sürülmüştü.

digital murat
07-01-2008, 16:18
öldürsünler şeref sizin cocugunu

muratbaybo
07-01-2008, 16:28
aslında su ulkede herseyı kısasa kısas yapacaksınkı boyle seylere cesaret edılmesın bır ulkede demokrası ya vardır yada yoktur ona gore kanunları uygulamak gerek bence

aslanım2
07-01-2008, 16:53
evet arkadaslar boyle serefsızlerı seyınden asıcaksın kı ıbrete alem olsun

yusuf
07-01-2008, 17:07
Yahu kardeşim doğu kökenli askerlerin sicili neden incelenmiyor böyle soysuzların tuzağına düşmeyiz

HCakir
07-01-2008, 17:13
Ben teröristim

Askeri Savcı’nın hazırladığı 19 sayfalık iddianamede de sanık er Ramazan Yüce'nin "Bizim dağdaki kızlarımız daha güzel, ben de terhis olunca dağa çıkacağım. Sivilde işimiz dağlarda gezmek. Ben askerden sonra örgüte katılacağım. Ben teröristim" dediği öne sürülmüştü.

Şerefsiz adi o zaman ne işin var Onurlu Türk ordusunun içinde.

umuter
07-01-2008, 18:23
Şerefsiz adi o zaman ne işin var Onurlu Türk ordusunun içinde.
öyle deme adi o kadar askerin ölümüne sebep oldu ya
işi o işte bunun şerefsiz kansız vatan satan herif:mad2: :devilprv: :smiles22: