PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ROJ'un kurucusu yakalandı

savaş17
07-01-2008, 20:54
Terör örgütü PKK'nın yayın organı Roj TV'nin kurucusu yakalandı
Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde yakalanan PKK'nın yayın organı Roj TV'nin kurucularından ve örgütün üst düzey yöneticilerinden Abdülkadir Dilsiz'in, Uzunalan Mevkii'ndeki 3 katlı bir binadaki dairede, eşi ve 8 yaşındaki kızı H.D. ile birlikte yaşadığı ortaya çıktı.

Çevredekilerin evden hiç dışarı çıkmadığını söylediği Şanlıurfa Birecik doğumlu 30 yaşındaki Dilsiz'in, 'Mehmet Duman' adına düzenlenmiş sahte kimlik ve pasaport kullandığı kaydedildi. GSM hattını bile bu isimle aldığı saptanan Dilsiz'in, çocuğunun okul kaydından banka hesaplarına kadar da aynı sahte isimden yararlandığı belirtildi.

BİLGİSAYARLARI İNCELENİYOR
Oturduğu evde bulunan Dilsiz'in bilgisayarlarının hard disc'leri (ana bellek), incelenmek üzere Ankara'ya gönderildi. Bilgisayarda ilk etapta Abdülkadir Dilsiz'in, PKK'nın dağ kadrosundakilerin aileleriyle yaptığı MSN görüşmeleri bulundu.

Eğitim düzeyinin düşük olduğu, ancak 3 yabancı dille bilgisayar dillerini çok iyi bildiği belirlenen Dilsiz, sorgusu sırasında susma hakkını kullandı. Zanlı hakkında araştırma yapan güvenlik güçleri, Dilsiz'in asker kaçağı olduğunu da belirledi.

MUTAF
07-01-2008, 21:28
yakalandı ama cezası ne olacak bakalım..

kucer06
07-01-2008, 22:45
yakalandı ama cezası ne olacak bakalım..

Ne olacak içeride paşa paşa besliyeceğiz köpeği.:mad2: :mad2: :mad2:

bulletfromhell
07-01-2008, 22:59
Ne olacak içeride paşa paşa besliyeceğiz köpeği.:mad2: :mad2: :mad2:
aynen öyle abi...onuda imralıya sahibinin yanına atıp semirtirler....:devilprv: :devilprv: :devilprv:

umuter
07-01-2008, 23:32
hayır benim anlamadığım mantık şu:kardeşim hem bu memleketi beğenmiyorsunuz hem bu memleketi bölmeye çalışıyorsunuz hem bu memleketin askerine polisine kurşun sıkıyorsunuz hemde gelip bu memlekette yaşamak için can atıyorsunuz sahte kimlikler çıkararak?? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu anlamıyorum yaa o zaman defolun gidin hayalini kurduğunuz ülkelerde yaşayın ya da ne bileyim lağımlarda yaşayın ama yeter ki nefeslerinizle dahi olsa bu vatanın temiz havasını kirletmeyin yeter!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hallederiz
07-01-2008, 23:34
biz böyle köpekleri iyi besleriz..bir iran kadar bile olamadık

bulletfromhell
07-01-2008, 23:37
hayır benim anlamadığım mantık şu:kardeşim hem bu memleketi beğenmiyorsunuz hem bu memleketi bölmeye çalışıyorsunuz hem bu memleketin askerine polisine kurşun sıkıyorsunuz hemde gelip bu memlekette yaşamak için can atıyorsunuz sahte kimlikler çıkararak?? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu anlamıyorum yaa o zaman defolun gidin hayalini kurduğunuz ülkelerde yaşayın ya da ne bileyim lağımlarda yaşayın ama yeter ki nefeslerinizle dahi olsa bu vatanın temiz havasını kirletmeyin yeter!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
usta bunlar bu ülkeyi parçalamak isteyen amerika vb. ülkelerin köpekliğini yapıyorlar...ama köpekler fazla kudurduğu zaman sahipleri onları itlaf eder yada zehirler ,onun farkında değiller...bırakalım hakettiklerini yaşasın ve görsünler...

ahmeTTaşar
07-01-2008, 23:58
usta bunlar bu ülkeyi parçalamak isteyen amerika vb. ülkelerin köpekliğini yapıyorlar...ama köpekler fazla kudurduğu zaman sahipleri onları itlaf eder yada zehirler ,onun farkında değiller...bırakalım hakettiklerini yaşasın ve görsünler...

aynen katılıyorum abd çıkarları için kendi vatandaşlarını bile satar bu çapulculara ne oluyor ki...