PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 9 şehire yeni üniversite müjdesi

HCakir
10-01-2008, 18:51
9 şehire yeni üniversite müjdesi

60. Hükümetin yeni eylem planı: 2008 yılında 9 ilde daha yeni üniversite açılacak. Çiftçilere ödenen Doğrudan Gelir Desteği kalkıyor. GAP Planları 5 yılda tamamlanacak.

Only the registered members can see the link

60. Hükümetin eylem planını açıklayan Başbakan Erdoğan, Eylem Planı'nda 10 başlıkta 145 adet faaliyetin yer aldığını açıkladı.. "Özelleştirme uygulamaları ve enflasyonla mücadele sürecek" diyen Erdoğan, 2008 yılında 9 ile yeni üniversite açılacağının müjdesini verdi..

Doğrudan Gelir Desteği'nin kalakacağını açıklayan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "İstihdamda bürokratik engeller ve yükler azaltılacak. Çiftçilere ödenen Doğrudan Gelir Desteği kalkıyor, araziye değil ürüne destek verilecek.

GAP Planları 5 yılda tamamlanacak. Ilısu ve Cizce Barajları 5 yılda tamamlanacak.
15 bin KM duble yol tamamlanacak.
Marmaray projesi 2010 yılında hizmete açılacak. Doğalgaz 9 ilde vardı sayı 51'e çıktı. Medeniyet buna denir.
İstihdam üzerindeki yükler 2008 yılında indirilecek.
Dış yardım programları artırılacak. Program üçer aylık dönemler itibariyle izlemeye tabi olacak. Hükümet olarak başaramayacağız hiç bir hedefi karşımıza koymadık. 60'ıncı hükümet hedefi de bu doğrultuda hazırlanmıştır. Eylem planının uygulanması ile kazanan ülkemiz olacak.
Çalışan gazeteciler gününü kutlayan Erdoğan, "meslek ahlak ilkeleri doğrultunda çalışan tüm gazetecileri kutluyor başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.
Cumhurbaşkanı Gül ile AB konusunda aynı şeyleri düşündüğünü söyleyen Erdoğan, "Sayın Sezer'le de aramız da her hangi bir sorun yaşanmamıştır" dedi.
Erdoğan yeni Anayasa çalışmalarında sona gelindiğini ve yakında kamuoyuna duyuracaklarını açıkladı.
Erdoğan, "2006 Mayıs ayında yaşanan krizde doğru adımlar atılmamış olmasaydı Türkiye yeni bir krizle karşı karşıya kalabilirdi" şeklinde konuştu. Erdoğan, 2008 yılında da ciddi doğrudan yatırımları çekeceklerini de sözlerine ekledi.
Erdoğan elektirik zammı ile ilgili soruya da şöyle yanıt verdi: "Elektriğe 5 yıl zam yapmadık ama artık durum işinden çıkamaz bir noktaya geldi. Petrolün varili 22 dolardan 100 dolara çıktı. Maaşımızı zam yapın diyorsunuz eyvallah diyoruz. Ama dengeleri yerinde tutmak gerekiyor. Dışa bağımlı ürünlerde zam gerekiyorsa yine yaparız. Devlet hepimizin devleti."
2007 yılında enflasyon hedefini tutturma konusunda başarısız olduklarını söyleyen Erdoğan, 2008'de bu hedefleri tutturmak için çok daha yoğun çalışacaklarını söyledi.
Erdoğan, petrol fiyatlarının 100 doları aşması halinde hasapların değişebileceğini söyledi.

HABER 7

Kemal Turan
10-01-2008, 19:22
Ünüversite kurmak kolayda, önemli olan eğitim verecek öğretim üyelerini bulmak

f47xfenerli
10-01-2008, 19:24
destek verelim bu insanlar herşeyi yapacak gibime geliyor