PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ABD' TAK'ı da terörist örgüt ilan etti

HCakir
10-01-2008, 23:06
ABD' TAK'ı da terörist örgüt ilan etti

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, terörist PKK ile bağlantılı TAK örgütünü de küresel terör örgütü ilan etmeyi kararlaştırdığı öğrenildi. TAK, artık ABD'nin de ortak düşmanı.

Only the registered members can see the link

Edinilen bilgiye göre, bu kararla birlikte, ABD çıkarlarına yönelik terörist bir tehdit olarak nitelendirilen TAK'ın ve bağlantılı kişilerin, varsa ABD'deki malvarlığı dondurulacak.
Konuyla ilgili resmi açıklamanın, kısa süre içinde ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılması bekleniyor. TAK'ın bağlantılı bulunduğu terörist PKK, uzun yıllardır ABD Dışişleri Bakanlığı'nin küresel terörist örgütler listesinde yer alıyor.

cetindeniz
11-01-2008, 00:04
Birgün olsun bu amerikayı dağılmış vaziyette görseydim asıl terörün olup olmadığını ondan sonra görürdüm

HCakir
11-01-2008, 00:08
Birgün olsun bu amerikayı dağılmış vaziyette görseydim asıl terörün olup olmadığını ondan sonra görürdüm

Çok haklısın çetin abi ,bu terör örgütlerinin abd ile olan bütün ilişkileri ortaya çıktı ama adamlardaki pişkinlik duygusu biraz fazla salgılanıyor sanırım.

MUTAF
11-01-2008, 00:41
dünya üzerindeki Terör örgütlerinin hangisi ABD ile bağlantısı yokki. hepsinin öle yada böle var.. El kaide en başta olmak üzere. hepsinin abd ile ortak çalışmaları olmuştur bu zamana kadar..