PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Babası da SABIKALI

savaş17
11-01-2008, 18:46
Ömür boyu hapisle yargılanan askerlerden Yüce'nin babası da terör örgütüne yardım ve yataklıktan sabıkalı...
PKK terör örgütüne yakın bir internet sitesi, Dağlıca saldırısından sonra tutuklanan ve hakkında ömür boyu hapis cezası istenen piyade er Ramazan Yüce'nin babasının da, 1984 yılından sonra örgüte yardım ve yataklık suçundan tutuklandığını yazdı.

Sitenin editörü Şükrü Gülmüş tarafından kaleme alınan "Diyarbakır zindanı ve kır saçlı adam" başlıklı yazıda, Ramazan Yüce'nin babası Hüseyin Yüce'ye ait olduğu ve Diyarbakır Cezaevi'nde çekildiği belirtilen bir fotoğraf da yer aldı.

1984 yılından sonra Diyarbakır Kapalı Cezaevi'nin 35 numaralı koğuşunda çekildiği belirtilen fotoğrafta, ortada duran kır saçlı kişinin Ramazan Yüce'nin babası Hüseyin Yüce olduğu belirtildi.

ÇOLUK ÇOCUĞUNU BÖYLE YETİŞTİRDİ

Örgüte yakın internet sitesi, piyade er Ramazan Yüce'nin babası Hüseyin Yüce'nin, Mardin'in Derik ilçesinde yaşadığı sırada, PKK terör örgütü mensuplarına evini açarak barınma sağladığı ve kuryelik yaptığını belirtti.

İnternet sitesinin editörü olan ve aynı dönemde Hüseyin Yüce ile Diyarbakır Cezaevi'nde birlikte kaldığını belirten Şükrü Gülmüş'ün yazısındaki, "Evini açtı. Onlara barınma sağladı. Kuryelik yaptı. Net bir taraftar oldu. Çoluk çocuğunu da böyle büyüttü" ibaresi dikkat çekti. Gülmüş yazısında, bahsettiği Hüseyin Yüce'nin, son zamanlarda Dağlıca Karakol baskını ile gündeme gelen Ramazan Yüce'nin babası olduğunu belirtti.

TERÖR ÖRGÜTÜNE YARDIM YATAKLIKTAN TUTUKLANDI

Şu anda hayatta olmayan Hüseyin Yüce'nin 1984 yılında Diyarbakır'da Sıkıyönetim Askeri Mahkemesi tarafından PKK terör örgütünü yardım ve yataklık etmek suçundan yargılandığı öğrenildi.

Hüseyin Yüce'nin yargılandığı 1984 sonrasında bir süre cezaevinde yatıp tahliye edildiği ve daha sonra vefat ettiği öğrenildi.

YÜCE O GECE KENDİ İSTEĞİYLE TESLİM OLMUŞTU

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde 21 Ekim 2007 günü terör örgütü PKK tarafından askeri birliğe yapılan saldırı sonrası kaçırılan 8 asker hakkında askeri savcı tarafından hazırlanan iddianamede, 6 ayrı suçtan dolayı dava açılan Mardinli Er Ramazan Yüce'nin kendi isteği ile teslim olduğu ve diğer askerlerin teslim olması için ikna etmeye çalıştığı yazıyor. Yüce hakkında ömür boyu hapisle dava açıldı.

cellini
11-01-2008, 19:26
ne garip??? şimdi çanakkalede savaşan atalarımızın kemikleri sızlıyordur.

bulletfromhell
11-01-2008, 19:51
hakikaten çok üzüntü verici bir durum bu..adam terörist,oğlunuda terörist gibi yetiştiriyo,o da kendi oğlunu.... bu liste böyle uzar...bu gidişat hep böylemi olacak??? :devilprv: :devilprv: