PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İşçi, memur ayakta...

ahmeTTaşar
17-01-2008, 13:54
İşçi, memur ayakta...

Only the registered members can see the link

Sefalet zammını al, başına çal...
Türkİye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim Sendikası üyeleri, Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusü önünde hükümetin verdiği yüzde 2’lik zammı protesto etmek için maaş bordrolarını yaktı. Türk Eğitim Sendikası İl Başkanı Hanefi Bostan, “Yıllardan beri memurların kazanılmış hakları geriletilmekte, memur maaşları gün be gün erimektedir” diye konuştu.

İşsiz sayısı 5 milyona dayandı
Memur ve işçi eylemde
Türk Eğitim-Sen üyeleri zamları protesto ederken, Yörsan işçileri de sendikasızlaştırma operasyonuna yürüyerek tepki gösterdi.

İstanbul’da bordro yaktılar
Çalışanların AKP’ye öfkesi sürüyor. İstanbul’da Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen üyeleri, Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusü önünde hükümetin verdiği yüzde 2’lik zammı protesto etmek için maaş bordrolarını yaktı. Türk Eğitim Sendikası İl Başkanı Hanefi Bostan, “Yıllardan beri memurların kazanılmış hakları geriletilmekte, maaşlar gün be gün eriyor” diye konuştu.

Ankara’da ise yürüdüler
Ankara’da ise, Balıkesir Susurluk’taki Yörsan Fabrikası’nda çalışırken “sendikaya üye oldukları için işten atıldıkları” belirtilen 400 işçi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yürüdü. Tekgıda-İş Başkanı Mustafa Türkel,“Yörsan’ın işvereninin derebeyi, Türkiye’nin muz cumhuriyeti olmadığını” ifade etti. Türkel, “Biz bu kavgayı sonuna kadar vereceğiz” dedi.

Alıntı...