PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tff için seçim tarihi belli oldu!

f47xfenerli
17-01-2008, 15:25
FIFA Onursal Başkanı genel kuruldaki konuşmasında seçimli genel kurul önergesinin yer almaması için 'telkinde' bulundu. Ancak bu 'telkin' genel kurulda kabul görmedi. Oylama sonucunda TFF'nin seçimli genel kurulu için tarih belli olurken, Ulusoy "Artık ben değil mahkeme konuşacak" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Ankara'da gerçekleştirilen genel kurulunda, 14 Şubat tarihi çıktı.

241 delegeden 192'si, 14-15 Şubat tarihlerinde federasyon başkanı, yönetim kurulu ve denetim kurulunun seçimle yeniden belirlenmesi yönünde oy kullandı. 48 delege 'hayır' oyu kullanırken, 1 oy da geçersiz sayıldı.

Genel kuruldan çıkan sonuç:
Seçim olsun: 192
Seçim olmasın: 48
Geçersiz: 1 (Bir zarftan çift oy çıktı ve geçersiz oldu.)
Toplam Oy: 241

İstanbul Bakırköy 2. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin atadığı ''İhtiyati Tedbir'' kurulunun kararı doğrultusunda yapılan Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu Ankara'da sona erdi.

Perşembe saat 10:00'da başlaması gereken genel kurul, UEFA ve FIFA'nın gözlemcilerinin de yer aldığı bir takım toplantılar yapılması sebebiyle saat 11:00'de ancak başlayabildi.

Galatasaray'dan Mehmet Helvacı'nin Divan Kurulu Başkanlığını yaptığı genel kurulda, FIFA Onursal Asbaşkanı David Will, Futbol Federasyonu Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Federasyon için bağımsız statü hazırlanmak üzere bir çalışma grubu oluşturulmasını ve genel kurulun mayıs ayının ilk haftasında yapılmasını önerdi. Genel kurul Şubat'ta seçim kararı alırken, FIFA'dan gelen öneri de kabul gördü. Bu durumda genel kurul delegelerinden 5 kişilik bir çalışma grubu oluşturulacak ve bu gruba UEFA ile FIFA da temsilci yollayacak. FIFA'nın talebi doğrultusunda bu grup diğer ülke federasyonlarından da eğer arzu ederse kendisine örnek alarak ana statüyü oluşturacak. FIFA'nın isteği doğrultusunda bu grup çalışmasını 30 Nisan'a kadar tamamlayacak.

senol_30
17-01-2008, 15:27
desene haluk ulusoyunda sonu geldi
çok çabaladı gitmemek için sonunda seçim tarihi belli oldu artık suyu ısındı
neyse palaşım için tşk arkdaşım

®adakoglu
17-01-2008, 15:45
Yeni gelecek başkanı çok zor günler bekliyor.