PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fortis Türkiye Kupasında Alanyaspor Fenerbahçeden Tarihi Fark Yedi 3-10

CABBARİ
23-01-2008, 17:11
Abi olmaz böyle birşey
maçtaydım statta maçı izledim 7 ytl lik bilet olmuş 75 ytl ne yapalım dedik memleket takımı aldık gittik 3500 kişilik statta 5000 kişi vardı izdiham diz boyu hava sıcakmı üzerine 10-3 yenildik 10 gol yedik neredeyse fenerin kalecisi bile gol attı ama ne yaparsın memleket takımı Alanyaspor fenere tam 3 gol attı tek tesellimiz bu:)

CABBARİ
23-01-2008, 17:12
Fortis Türkiye Kupası C Grubu'nda, Fenerbahçe Alanyaspor'u deplasmanda 10-3 yenerek tarihi bir skorla adını çeyrek finale yazdırdı.
Fenerbahçe, karşılaşmanın ikinci yarısında adeta rakibine gol oldu, yağdı. Karşılaşmada Kezman biri penaltıdan olmak üzere 4 gol kaydetti. İkinci yarının başlarında ev sahibi Alanyaspor, Okan'ın ayağından kazandığı golle farkı, bire indirip, az da olsa umutlanmasına rağmen, ilerleyen dakikalarda sarı-lacivertli futbolcular klaslarını ortaya koydular ve art arda gollerle Alanyaspor karşısında 7 farklı bir galibiyet elde ettiler.
Alanya Milli Egemenlik Stadı'ndaki karşılaşmaya Fenerbahçe başladı.
4. dakikada Kemal'in sol kanattan kullandığı serbest vuruş direk olarak kaleye yönlenirken, top üst ağlarda kaldı.
Milli Egemenlik Stadı'ndaki maçın ilk 5 dakikası golsüz eşitlikle geçildi.
11'inci dakikada ceza sahasının ön çizgisinden içeri dalan İlhan'ın plase vuruşu kaleci Hamit'in ellerinde kaldı.
16'ıncı dakikada Serkan uzaktan sert vurdu. Top çok az farkla auta çıktı.
18'inci dakikada Nedim önüne indirdiği topa sol ayağıya gelişine sert vurdu. Top direği yalayarak auta çıktı.
24'üncü dakikada Kezman'ın geliştirdiği atakta top sağ kanattaki Gökhan Gönül'ün önünde kaldı. Bu futbolcunun vuruşundan sonuç çıkmadı.
31'inci dakikada Aurelio'nun vuruşunda top ağlarla buluştu: 0-1
32'inci dakikada Tamer'in golüyle Alanya yeniden eşitliği sağladı: 1-1
33'üncü dakikada Alanya yeniden gole yaklaştı. Nedimin vuruşu yan ağlarda kaldı.
37'inci dakikada rakiplerinden sıyrılarak ceza sahasına giren Kemal köşeye gönderdi. Bir kez daha takımını öne geçirdi: 1-2
42'inci dakikada Wederson'un ortaladığı topa Aurelio kafa ile düzgün bir vuruş yaptı. Direğe çarpan top auta çıktı.
43'üncü dakikada rakibine sert giren Wederson sarı kart gördü.
44'üncü dakikada bu kez Alanyaspor'lu Taner hakem tarafından sarı kartla cezalandırıldı.
45'inci dakikada Kezman rakip defansın büyük hatasını affetmedi. Sırp futbolcunun kalecinin üzerinden aşırttığı top bir kez daha ağlarla buluştu: 1-3
Karşılaşmanın ilk yarısı 3-1'lik Fenerbahçe üstünlüğü ile sona erdi.
İKİNCİ YARI
İkinci yarıya Alanyaspor başladı. İki takımda ikinci yarıya bazı değişiklikler yaparak başladı. Fener'de Can Arat oyuna girerken Gökhan oyundan çıktı.
49'uncu dakikada Yasin'in sektirdiği topa Okan dokundu ve topu bir kez daha ağlarla buluşturdu: 2-3
52'inci daikada sağdan uzak köşeye yapılan ortaya İlhan iyi yükseldi ve kalecinin bakışları arasında topu ağlarla buluşturdu: 2-4
55'inci dakikada defansten seken topu iyi takip eden İlhan takımının 5'inci golü imza attı: 2-5
59'uncu dakikada Yasin ceza sahasında topla buluştu. Genç oyuncunun kaleye gönderdiği topu hamit son anda çeldi.
65'inci dakikada Kezman kafa vuruşu direkten döndü. Dönen topu iyi takip eden Brezilya asıllı Türjk futbolcu Mehmet Aurelio topu bir kez daha filelerle buluşturdu: 2-6
70'inci dakikada Fenerbahçe ikinci oyuncu değişikliğini yaptı. Aurelio oyundan çıkarken Gürhan oyuna girdi.
76'ıncı dakikada kaleci Hamit Kazım'ı formasından çekince hakem penaltı noktasını gösterdi. Kezman topun başına geldi vurdu ve skoru 2-7 yaptı.
78'inci dakikada arapaslarla ceza sahasına giren Kezman bir kez daha filleleri havalandırıdı ve skor 2-8 oldu.
80'inci dakikada ceza sahasına giren kezman topu kaleci Hamit'in üzerinden aşırttı ve durum 9-2 oldu. Kezman'ın bu maçtaki 4'üncü golü.
86'ıncı dakikada Nedim Volkan'dan dönen topa dokundu. Skoru 9-3 yaptı.
88'inci dakikada Colin Kazım'dan muhteşem gol.... Kazım çok uzak mesafeden sert ve düzgün vurdu. 90 tabir edilen köşeden top ağlarla buluştu: 3-10
İŞTE KAZIM'IN MUHTEŞEM GOLÜ
Only the registered members can see the link
Geriye kalan dakikalarda başka gol olmayınca maç 10'a 3 tamamlandı. Sarı-lacivertliler Türkiye Kupası'nda tarihi bir skorla adını çeyrek finale yazdırdı.
MAÇIN KARNESİ
Stat: Milli Egemenlik
Hakemler: Hakan Özkan xxx, Baki Tuncat Akkın xxx, Ekrem Kan xxx
Alanyaspor: Hamit x, Taner x, Kenan İmirhan x (Dk 46 Metin Telle x), Sercan x, Kenan Köse xx (Dk. 73 Umut x), Can Gümrükçü xx), Emre x (Dk. 46 Okan x), Serkan x, Nedim xxx, Metin Kurt xx, İlyas x
Fenerbahçe: Volkan Babacan x, Yasin xxx, Vederson xx, Kemal xx (Dk. 70 Gürhan x), Kazım x, Kezman xxx, Mehmet Aurello xxx, Önder Turacı xxx, Uğur xx (Dk. 65 Ali Bilgin x), İlhan Parlak xx, Gökhan Gönül xx (Dk. 46 Can Arat xx)
Goller: Dk. 32 Taner, Dk. 49 Okan, Dk. 86 Metin Telle (Alanyaspor), Dk. 30, Dk. 65 Aurelio, Dk. 36 Kemal, Dk 44, 75, 77 (penaltıdan) ve 80 Kezman, Dk. 52 ve 56 İlhan, Dk. 89 Kazım (Fenerbahçe)
Sarı kartlar: Dk. 17 Kenan İmirhan, Dk. 43 Taner, Dk 75 Hamit (Alanyaspor), Dk. 42 Vederson (Fenerbahçe)
HABER 7

Kemal Turan
23-01-2008, 17:21
Ustam sanki basket maçına gitmişsin ama bukadarı olmaz.

CABBARİ
24-01-2008, 00:55
yaw kale boş olsa dahi o kadar gol atılamazdı:)

lonely
24-01-2008, 00:58
yaw kale boş olsa dahi o kadar gol atılamazdı:)

orda iki tane kale varmış heralde :puah:

cetindeniz
24-01-2008, 00:59
Pendik bile direnip maç aldı ama alanya hiç kendine yakışan futbol oynamadı

HCakir
24-01-2008, 01:03
Gol olup yağmışlar. :D

kanaryam1950
24-01-2008, 01:06
10 tane yaw kaleci gelene geç demiş:puah:

CABBARİ
24-01-2008, 01:11
hayır bence alanyasüper kendini aştı 3 gol attı hemde fenerbahçeye aslında iyi futbol oynadı ama açık futbolu seçince karşıdakide fenerbahçe olunca sonuç bu oldu
selmaetle

DEJAVU®42
24-01-2008, 03:14
ben bukadarını beklemiyordum.. alanaya gercekten kendini aşmış..

MUTAF
24-01-2008, 04:27
size alanya sporun hocasını tanıtayım ;)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

CABBARİ
24-01-2008, 12:27
ya bu şahanda her tarafta karşıma çıkıyor:)

f47xfenerli
24-01-2008, 13:18
Abi olmaz böyle birşey
maçtaydım statta maçı izledim 7 ytl lik bilet olmuş 75 ytl ne yapalım dedik memleket takımı aldık gittik 3500 kişilik statta 5000 kişi vardı izdiham diz boyu hava sıcakmı üzerine 10-3 yenildik 10 gol yedik neredeyse fenerin kalecisi bile gol attı ama ne yaparsın memleket takımı Alanyaspor fenere tam 3 gol attı tek tesellimiz bu:)

10 UN ADI FENER USTA ÜZÜLME SENİDE ALANYAYIDA SEVİYORUZ:common001: :common001: :common001:

Aşçı-cemo
24-01-2008, 17:07
alanya adına gerçekten kötü oldu ama antalyada fenerin kaldığı otele gittim bazı arkadaşlarım vardı orada görevli hepsiyle kanka olmuşlar:)

CABBARİ
24-01-2008, 18:58
ama en büyük şansımız alanya ve alanyasporun ulusal basında yaptıgı reklamdı bundan daha güzel bir reklam olamazdı herhalde:)

cetindeniz
24-01-2008, 19:04
ama en büyük şansımız alanya ve alanyasporun ulusal basında yaptıgı reklamdı bundan daha güzel bir reklam olamazdı herhalde:)

ne reklam:8[1]:

CABBARİ
24-01-2008, 19:12
ne reklam:8[1]:

reklamın iyisi kötüsü olmaz:)

cetindeniz
24-01-2008, 19:41
Reklamın kötüsü unutulmayandır

CABBARİ
25-01-2008, 15:13
Reklamın kötüsü unutulmayandır

fenerbahçenin bir fendik faciası var bak yıllardır unutuluyormu??
yani çok gol atsanda reklam çok gol yesende reklam önemli olan reklam:)

pencere77
25-01-2008, 15:57
malesef maça gidemedim:(