PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rektörün isyanı:Yemediğim küfür kalmadı...

ahmeTTaşar
23-01-2008, 23:15
Rektörün isyanı:Yemediğim küfür kalmadı...

Only the registered members can see the link

İnternet adresi ve cep telefonuna çirkin ifadelerle dolu mesajlar yağdırıldığını belirten Öztürk, “Bu küfürlere muhatap olmama neden olanları Allah’a havale ediyorum” dedi.

İşitmediğim küfür kalmadı
Erdoğan’ın “Rektör çıkıyor, darbe çağrısı yapıyor. Kimsin sen ya, önce yerini bil” sözleriyle eleştirdiği Rektör Öztürk, Başbakan’ın açıklamalarının gazetelerde yayınlanmasının ardından ağır küfür ve hakaretlere maruz kaldığını söyledi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Rektör çıkıyor, darbe çağrısı yapıyor. Kimsin sen ya, önce yerini bil. Otur oturduğun yerde” sözleriyle eleştirdiği Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Metin Öztürk, yazılı bir açıklama yayınladı. Rektör Öztürk, açıklamasının ilk bölümünde, “Bugün Gazetesi’nin 18 Ocak 2008 tarihli nüshasında yer verilen hakkımdaki ’Rektör Paşa’dan Orduya saygısızlık’ başlıklı haber, Sayın Başbakan Erdoğan’ın 19 Ocak’ta partisinin bir toplantısında söz konusu habere dayalı olarak sarfettiği sözler, Sayın Başbakan’ın bu sözlerinin 20 Ocak’ta basın yayın organlarında ’Otur yerine Rektör Paşa’, ’Sen kimsin ya otur yerine’ şeklinde yer alması ve bütün haber, yorum ve beyanlardan sonra şahsım ve ailem hakkında bu yaşıma kadar işitmediğim ağır küfürlerin ve hakaret içeren ifadelerin internet adresime ve cep telefonuma gelmesi sonrasında aşağıdaki hususların kamuoyu ile paylaşılması zarureti hasıl olmuştur” dedi.

Hukuksal bir görevdir
Rektör Öztürk’ün maddeler halindeki açıklamasında yer alan bazı ifadeler şöyle: “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir vatandaşı olmakla iftihar ederim. Mustafa Kemal’in açtığı, ilke ve inkılaplarının aydınlattığı yolda ilerlemek, kurum ve kişi olarak hem hukuksal görevim hem de kişisel ülkümdür. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunuyum. Uzmanlık alanım uluslararası ilişkiler. Tarafımdan orduya ne saygısızlık yapılmış ne de darbe çağrısında bulunulmuştur. Bu yönde ne bir beyanatım ne de bir açıklamam olmuştur. Orduya saygısızlık ve darbe çığırtkanlığı yaptığımı yazanlar ve söyleyenler; yaklaşık 65 gün önce kaleme almış, internet ortamında yayınlamış ve kişisel web sayfama koymuş olduğum Ortadoğu’da Oyunun yeni Adı: Sünni Cephe başlıklı yazımdan, bunları kendileri yorum yoluyla çıkarmışlardır. Yani haber ve yorumlara konu olan ifade ve beyanlar bana ait değildir. Bunlar sahiplerine aittir. Rektör olmam, uzmanlık alanımdan kopacağım anlamına gelmez.

Sıradan memur değiliz
Rektörlerin kendi uzmanlık alanlarında fikir üretmeleri, görüşlerini açıklamaları ve bunları kamuoyu ile paylaşmaları, hukuken yasak olmadığı gibi tam tersine bunları yapmak öğretim üyelerinin evrensel, toplumsal ve hukuksal görevidir.” Rektör Öztürk, açıklamasının devamında da şu görüşlere yer verdi: “Rektörü sıradan bir devlet memuru olarak gören ve gösteren anlayışa katılmam mümkün değildir. Rektörlük görevine 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından atandım ve 23 Mayıs 2007’de görevime başladım. Kurucu Rektör olarak bu görevimi 8 aydır yürütmekteyim. Yeni kurulmuş bir üniversitedeki olağan güçlüklere rağmen, bize tevdi edilen görevi pozitif hukukun çizdiği sınırlar içinde, en iyi şekilde yerine getirme gayreti içinde olduğumuzu, yurt içinden ve dışından izleyen tarafsız gözler teslim eder. Bu vesileyle benim ve ailem hakkında ağıza alınmadık küfürleri edenleri ve bu küfürlere muhatap olmama neden olanları, şu aşamada kamuoyunun bilgisine, vicdanına ve Allah’a havale ediyorum. Tarafıma yapılan hasmane saldırının gerçekte bunları yapanların kendilerine yapılmış olduğunu kabul ediyorum. ’Kim ne yaparsa kendisine yapar’, Ne mutlu Türküm diyene.”

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Öztürk, hakaret içeren ifadelerin cep telefonuna ve internet adresine gönderildiğini belirtti.

Alıntı...

Kemal Turan
23-01-2008, 23:56
Her zaman olduğu gibi niyet hedef göstermek

zabataygatör
24-01-2008, 00:07

aynen oyle

leyla
24-01-2008, 01:12

Only the registered members can see the link

hüseyin
24-01-2008, 01:25
kilondan büyük yük kaldırırsan sonuçlarınada katlanmak zorundasın...

cetindeniz
24-01-2008, 01:36
Sayın rektörlerimizde siyasete atıldılar ben eskilerden rektörün ismini bilmezdim şimdi onları hergün anar olduk

DEJAVU®42
24-01-2008, 03:11
röktör yine iyi yök başkanına rest cekildi ya bu ülkede "isterse konuşmasın" diyor maliye bakanı nedemek istiyorsa yök başkanıda susuyor..bu günlerde ilginc şeyler oluyor ama bakalım.

osmann
24-01-2008, 10:46
hükümet bazı şeyleri sonunu düşünmeden veya kestiremeden deli cesareti ile mi yapıyor yoksa kendine çokmu güveniyor bilmiyorum...
ben 1996-1997 yılındaki refah-yol hükümetini çok iyi hatırlıyorum. erbakan tayyip in ettiği lafların 10 da birini etmiş ti. ama duman ettiler. medya,yargı,asker birleşip darmadağın ettiler. (milli görüşçü biri olarak söylüyorum bunları.)
şimdi tayyipin laflarına hükümetin icraatlarına bakıyorumda...
aklım almıyor. ne amerikaymış arkadaş...
hadi medya abd-israil güdümünde olabilirde, orduya ne demeli?...
bu kadarmı değişir... (değişsin demiyorum, yanlış anlaşılmasın...daha evvel yaptıklarını görünce şimdi olanlara aklım ermiyor...)
büyük değişiklikler var...
rektör meselesine gelince...nasıl biridir bilmiyorum. madem küfür telefonları ve mail ler geliyor karakolun tekine telefon açsa bütün şube rektörlüğe yıkılır. kimin yaptığınıda çatır çatır bulurlar. adam bakkal, kasap değilki..koskoca rektör..niye polise gitmeyip basına bu şekilde demeç verdi huylandım doğrusu...bildiğimden söylemiyorum.sadece haberi okuyunca böyle düşündüm. belki gerçekten temiz bir vatanperverdir. bilmiyorum ama ben rektör olsaydım polise giderdim önce...selametle...

surersat1
24-01-2008, 12:28
Ya arkadaşlar belki rektör suradan bir memur olmaya bilir ama bu kendisinin islamiyat ve başörtülü kadınlara hakaret etme anlmına gelmez bu ülke beşörlülüsğyle mini eteklisiyle bir bütündür..