PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Türkiye'ye memnuniyetle giderim"

ahmeTTaşar
02-02-2008, 23:10
"Türkiye'ye memnuniyetle giderim"
Talabani: "Erdoğan hükümetini destekliyorum."

Only the registered members can see the link Cumhurbaşkanı Celal Talabani, kendisine Türkiye daveti geldiğinde memnuniyetle gideceğini söyledi.

Irak'ın kuzeyinde bulunan Kerkük kentinde 4 günden beri görüşmelerde bulunan Talabani, gündem ile ilgili açıklamalarda bulundu. Arafe semtinde bulunan evinde basın karşısına çıkan Talabani, kendisine Türkiye davet geldiğinde memnuniyetle gideceğini söyledi. Talabani, şunları söyledi: "Erdoğan hükümetini destekliyorum. Bu hükümet Ortadoğu için iyi ve faydalı bir hükümettir. Bana Türkiye ziyareti için davet gelirse ben memnuniyetle giderim. Türkiye bizim dostumuzdur." dedi.

Kerkük Türkmen İl Meclis üyelerinin sunduğu 7 maddeyi kabul ettiğini söyleyen Talabani, "Ben buradaki etnik unsurlarla görüştüm. Türkmen kardeşlerimizin temsilcileri ve meclis üyeleri ile de görüştüm. Bana sorunlarını anlatan 7 madde sundular. Ben bu tüm maddeleri kabul ettim. Kendileri de bundan böyle Meclis toplantılarına katılacaklarını söylediler. Kerkük İl Meclisi 32 Türkmen, 32 Kürt, 32 Arap ve 4 Hıristiyan sandalyeden oluşacak." dedi.

140. maddenin uygulanmasının Kerkük için iyi olacağının altını çizen Talabani, "Bu madde uygulanırsa ilin içinde bulunduğu alt yapı sorunları düzelir. İmar işlerinde gelişme olur. Bu madde 6 ayda uygulanacak." dedi.

HaberTürk...
(Cihan)