PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardim......

işteo
06-02-2008, 13:07
Konuyu nereye açacağımı bulamadım buraya açtım....
Ustalar benim bir sorum var. merkezi sistemle 2 çanaktan yayın almaktayım. bir çanak daha eklemek istiyorum. bunu nasıl ekleyebilirimmm.. ikinci bir diseqc ile bağlayabilirmiyim yoksa kabloları birleştirip dirkt uyduya takmak mı uygun olur. Bu konuda bilgisi olan varmı ?:praying: :praying: :present: :present: :present:

airman06
06-02-2008, 13:13
Konuyu nereye açacağımı bulamadım buraya açtım....
Ustalar benim bir sorum var. merkezi sistemle 2 çanaktan yayın almaktayım. bir çanak daha eklemek istiyorum. bunu nasıl ekleyebilirimmm.. ikinci bir diseqc ile bağlayabilirmiyim yoksa kabloları birleştirip dirkt uyduya takmak mı uygun olur. Bu konuda bilgisi olan varmı ?:praying: :praying: :present: :present: :present:
2 çanak diseq le bağlıdır zaten.3 çanağıda diseq switch in boş portuna bağlayıp recevir lardan bağladığın porttan kanalları araman yeterli.

işteo
06-02-2008, 13:27
2 çanak diseq le bağlıdır zaten.3 çanağıda diseq switch in boş portuna bağlayıp recevir lardan bağladığın porttan kanalları araman yeterli.

teşekkürler..... Ama benim aparmandakiler biraz kıl... Arasıra yayınları dahi kesiyolar. ondan dolayı extra bir çanak daha bağlamak istiyorum. ama bunu merkezi sisteme ek olmasını istiyorum. bundan dolayıdır kii böylebir soru sordum. yardımcı olursanız sevinirim.. merkesi sistemden gelen kablo ile yeni canaktan gelen Kabloları birleştirim giriş yapsam uyduya bi sorun oluştururmu ?

Volkan
06-02-2008, 13:52
arkadaşım konuyu uygun bölüme taşıdım senin anlattığına göre ben konuyu şu şwekilde anladım sen merkezi sitemden turksat ve hortbird yayınını alıyorsun ve buna 3 ncü olarak başka bir uydu mesela astra diyelim onu eklmek istiyorsun eğer bunu istiyorsan merkezi sistemden sana gelen kabloya bir disgc takacaksın ama merkezi sistemden gelen kabloyu bir T gibib ikiye ayırıp disegc in a ve b girişlerine gireceksin diğer senin şahsına ait çanağın lnb çıkışınıda c vey d ye gir cihazdanda disegc ayarını yap işlem tamam.

eğer sen merkezi sistemden ikinci bir cihaz daha çalıştırmak istiyorsan merkezi sistemde boş çıkış varsa onu anlaşığp evine bir kablo çekmen yeterli yada şahsına ait bir çanak daha kuracaksın inşallah anlattıklarım faydalı olur.

işteo
06-02-2008, 14:10
eywallah bilader teşekkürler..... tam aradığım buydu...:) :)