PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : benim için çok önemli bir konu yorumlarınızı bekliyorum

herakliyus
07-02-2008, 13:13
yaklaşık 9-10 yıldan beri işçilik yapıyorum ve iş kurmak sitiyorum,15-20 bin ytl bulup kendi işimi rahatlıkla kurabilirim yanlız aldığım haftalık ancak yetiyor artırdıdığım para çok değil.bu mikro kredi gibi veya genç girişimciler kredisi gibi veya esnaf kefaletten yada bir bankadan kredi bulma imkanım varmı lütfen bilgili dostlardan bir yol göstermenizi istiyorum güzel yorumlarınızı bekliyorum.birde duydum ama varmı bilmiyorum 5 sene ödemesiz5 sene sonra ödemeye başlanan kredi varmı

eymen222
07-02-2008, 13:22
Evet kredi bulabilirsin ..ancak . kredi bulman için önceden bir işyeri açman gerekiyor ..mesela şekerbank esnafım kredisi adı altında 4000 ytl ye kadar kefilsiz kredi veriyor 2000 ytl ye kadar olan kredilerde ise 2 kefil istiyor. ..esnaf ve sanatkarlar kredi kooperatifinden kredi alman için .. önce kayıt yaptırman gerekiyor ..kayıt yaptırabilmen için ..işyeri ruhsatı, vergi levhası gibi evraklar isteniyor ...
bunun haricinde işyeri kurmadan önce kredi almak istersen .. adına kayıtlı bulunan bir taşınmazı ..ev yada arsa gibi ... yada bir tanıdığının adına varsa bir taşınmaz onlardan rica et ..onler o gayrımenkulu teminat gösterip sana herhangi bir bankadan kredi alabilirler ..

satelcom
07-02-2008, 13:23
mesleğin ne ne işyapabilirsin.ayrıca şu andaki işinden ne ücret alıyorsun.bu gün itibariyle esnaflık öldü.esnaf siftah yapmadan işyerini kapatıyor.ayrıca işyeri kiiraları ve vergiler çok yüksek.çok iyi düşün.şu andaki işinin ve aşının kıymetini bil.

satelcom
07-02-2008, 13:33
dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olma.

osmann
07-02-2008, 14:57
allah kolaylık versin. piyasa bozuk ama bakarsın kıvırırsın. kredilerle ilgili bilgim yok. en sağlıklısı bankalara bizzat gidip konuş derim...selametle...

herakliyus
07-02-2008, 15:21
yorumlarınız için teşekkürler

pencere77
09-02-2008, 00:56
her zaman kefil hazırda bulundur