PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : durmak yok yola devam

healing
08-02-2008, 14:51
Protestolu senet sayısı arttı
Geçen yıla göre sayı, yüzde 25 artarak 1 milyon 470 bin 758 oldu..

Only the registered members can see the link

Türkiye’de geçen yıl, bir önceki yıla göre protesto edilen senet tutarı ile miktarında artış görüldü. Merkez Bankası’nın verilerine göre, geçen yıl, 2006’ya göre protestolu senet sayısı yüzde 24,9 artarak 1 milyon 177 bin 910 adetten 1 milyon 470 bin 758 adete çıktı. Aynı yıl protestolu senetlerin tutarı da yüzde 41,4 yükselerek 4 milyar 54 milyon 905,5 bin YTL’den 5 milyar 732 milyon 371 bin 127 YTL’ye çıktı. Bu arada protestolu senet adeti Aralıkta 139 bin 159 oldu ve bir önceki aya göre yüzde 1,3 arttı. Aralıkta senet tutarı ise 533 milyon 327 bin 845 YTL olurken, yüzde 1,3 azaldı. Kasımda ise 535 milyon 951,5 bin YTL değerinde, 137 bin 313 adet senet protesto edilmişti.:46:

Akşam

HCakir
08-02-2008, 14:55
Durmak yok yola devam ne diyelim. Ama arkadaşım şu yönden bakmak lazım birde başa gelipte para yemeneyen var mı? En azından bu adamlar çalışıyor. :)

healing
08-02-2008, 15:11
Durmak yok yola devam ne diyelim. Ama arkadaşım şu yönden bakmak lazım birde başa gelipte para yemeneyen var mı? En azından bu adamlar çalışıyor. :)

-* Sanayi üretimi düşüşe geçti
TÜİK açıkladı: "Büyüme beklentilerin çok altında"

-*Borsa düşüyor, dolar yükseliyor
Euro dolar karşısında eriyor.

-*Memurlara kötü haber

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nun kararı: "Görev tazminatları ödenmeyecek

-*dağıtılan kömürlerin bedelinin
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 2003-2007 arasında ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılan 5 milyon 862 bin 722 ton kömürün Hazine'ye maliyetinin yaklaşık 1 milyar 8 milyon YTL (bugünkü döviz kuruyla yaklaşık 849 milyon 588 bin 640 ABD doları) olduğunu açıkladı

İşte piyasalardaki son durum...
arkadaşım selamlar..:49:

HCakir
08-02-2008, 15:16

-*Memurlara kötü haber

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 2003-2007 arasında ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılan 5 milyon 862 bin 722 ton kömürün Hazine'ye maliyetinin yaklaşık 1 milyar 8 milyon YTL (bugünkü döviz kuruyla yaklaşık 849 milyon 588 bin 640 ABD doları) olduğunu açıkladı

Doğru söze ne denir usta. :mad2:

healing
08-02-2008, 15:27
Doğru söze ne denir usta. :mad2:

kızma be usta.:smiles22:
GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ EKONOMİDE İŞLER YOLUNDA
Bunlar iyi günlerimiz. selamlar

HCakir
08-02-2008, 15:28
kızma be usta.:smiles22:
GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ EKONOMİDE İŞLER YOLUNDA
Bunlar iyi günlerimiz. selamlar

Sana kızmıyorum üstadım yaşanan olaylara kızıyorum.

healing
08-02-2008, 15:33

ok.

Only the registered members can see the link

Kemal Turan
08-02-2008, 17:21

-*Memurlara kötü haber

Bunlarıda ilave et.
* Musul Kerkük bozgunu, oradaki Türkleri kendi hallerine bıraktık
* AB tam bir bozgun
* 85 yılda edinilen yurt varlıkları yok pahasına satıldı
* Bankalar satılarak finans sektörü yabancıların ellerine geçti
* ESnaf kan ağlıyor................
* 2001 dki 125 milyar dolar dış borç 425 milyar dolara çıktı (özelleştirmelerden gelen 60 milyar dolar hariç)
* İşsizlık %15 arttı
* Cumhuriyet karanlığa gidiyor
* Hiç bir siyasi iktidarlar zamanında olmayan yolsuzluklar oluyor
* Hanım ın başı örtülü değilse iş alamıyorsun
* Çalışana işçiye, mamura, emekliye %3 zam kendilerine %13
* Bağkurluya ne veriyorsunda %10 sağlık hizmeti kesintisi yapılacak
* Ekonomini sıcak paraya bağlıyorsun ve her sene 45 milyar dolar sıcak para gelmezse ekonomi mefta
* Daha çok var ama en önemlisi son madde
* Ülkemizin dünya kadar sorunu varken bir türban sorununu ortaya atıyorsun ve zamanında yaşanan sağ sol çatışmalarının en korkuncunu yani laik anti laik çatışmasına zemin hazırlıyorsun.

cetin solmaz
08-02-2008, 18:02

-*Memurlara kötü haber

bu adamlar olmasa belkıde 2001 de yasadıgımız krızın daha buyugu ıcınde olabılırdık su an

zfr_pal
08-02-2008, 18:04
buna benzer cok konuacıldı.bu konuları acanlar bakıyorum cok araştırmacı.bi zahmet 2002 den önceki günleri hatırlayın bu günle bi mukayese yapın.o günleri ne cabuk unuttunuz..ben hatılatmaktan yoruldum..eğitimde sağlıkta ulaşımda milli gelirde..ha bi ara da terör modası vardı o bitti şimdi bi kaç yerden alıntı yapıp rakam veriyosunuz.sanki millet ekonomi profesörü ii mi kötü olduğunu anlıcak...bende şimdi yapılan yeniliklerle ilgili dökümanları toplayıp konu acsam konu kalapalığı olcak.onun için boşuna vakit kayıpedip bunlarla uğraşman..herkesin görüşü kendine..

healing
08-02-2008, 18:21
buna benzer cok konuacıldı.bu konuları acanlar bakıyorum cok araştırmacı.bi zahmet 2002 den önceki günleri hatırlayın bu günle bi mukayese yapın.o günleri ne cabuk unuttunuz..ben hatılatmaktan yoruldum..eğitimde sağlıkta ulaşımda milli gelirde..ha bi ara da terör modası vardı o bitti şimdi bi kaç yerden alıntı yapıp rakam veriyosunuz.sanki millet ekonomi profesörü ii mi kötü olduğunu anlıcak...bende şimdi yapılan yeniliklerle ilgili dökümanları toplayıp konu acsam konu kalapalığı olcak.onun için boşuna vakit kayıpedip bunlarla uğraşman..herkesin görüşü kendine..

kardeş; onlar şapır şapır alıntı değil Devletin istatistikleri, 2002 ve şimdiki günlerin mukayese yaptık değişen nokta nedir !!!..
ha görüşünü söylersin anlarız..selamlar

zfr_pal
08-02-2008, 18:35
ben akpartiliyim bunlada gurur duyuyorum senin görüşünne sen görüşünle gurur duyabilecekmisin bi onu anlayalım.veya onu bırak yarın seçim olsa hangi partiye oy verirsin sen onu söyle baklım.bana yakın parti yok diyosan konuşmayada hakkınyok..

cetindeniz
08-02-2008, 18:45

kim kızmıyorki :D

ekrem956
08-02-2008, 18:48
arkadaşlar bu konuyu kapatın bence insanın moralini bozuyor bu sohbet. herkez görüşünü savunabilir bu senin içinde bulunduğun duruma bağlı ekonomin ne durumda işçimisin memurmusun yada babadan kalmalarlamı işi götürüyorsun bilmeyiz, onun için tartışmaya gerek yok,benim fikrim beni bağlar seninkide seni kimine göre güzel kimine göre yaramaz
ama şu gercek hergecen gün kötüye gidiyoruz.
Allah sonumuzu ayır etsin.Sağlıcakla.

Kemal Turan
08-02-2008, 18:50
Arkadaşlar fikirlerimizi kimseyi kırmadan açıklayalım. lütfen kavga ortamı olmasın