PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marketten aldığı tavuk şok etti

cetin solmaz
08-02-2008, 20:14
Marketten aldığı tavuk şok etti

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Van ın Muradiye ilçesinde marketten alınan tavuğun başı kesilmeden ve içi temizlenmeden ambalajlandığını gören vatandaş şok oldu.

İlçe merkezindeki bir marketten paketlenmiş tavuk alan Mustafa Hasar, gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü. Açtığı paket içinden kafası kesilmemiş ve içi temizlenmemiş donmuş haldeki tavuğu gören Hasar "İlk önce gördüğüm manzaraya inanamadım. Donmuş haldeki tavuğun sadece tüyleri yolunmuş. Ne başı kesilmiş, ne de içi temizlenmiş. Alkıma 'Acaba tavuk kesim fabrikalarında tavuklar kesilmeden tüyleri mi yolunuyor' gelmeye başladı. Dini açıdan bu tip kesilmemiş bir tavuğu yemek uygun da değil. Bize hep haram mı yediriyorlar. Bundan sonra temiz de olsa tavuk yememiz çok zor. İlgililerin buna sebep olan kişi ve kurumlar hakkında inceleme başlatmalarını bekliyoruz" dedi.

İlçede tavuk döneri satan esnaflar da yaşanan bu durumun halkı tedirgin ettiğini anlattılar. Müşterilerinin zaten azaldığını anlatan esnaflar "Bu yapılan hata hepimizi tedirgin etti. Tavuk kesim yerlerinin denetlenerek halkın sağlığıyla oynayan kesim sahiplerinin cezalandırılmasını istiyoruz. Halkın sağlığıyla oynanmasına hiç kimsenin hakkı yoktur" diye tepki gösterdiler.

hallederiz
08-02-2008, 20:20
burası TÜRKİYE

Simba
08-02-2008, 20:36
Gerçekten çok ilginç:nono::

ENİŞTE
08-02-2008, 20:42
Vay imansızlar

bulletfromhell
08-02-2008, 21:32
ülen bu haltı yapanlar hakikaten gerizekalıymış...çok teknik bilgiler yazmayacağım ancak kısaca şunu söyleyebilirim...yemek maksadıyla kesilen ,karada yaşayan hayvanların kestikten sonra iç organları boşaltılmadan bırakılırsa (dondurmuş olsanız dahi) çok hızlı bir biçimde o hayvanı çürütecek enzimler salgılanmaya başlar ve o hayvanın eti insan sağlığını tehdit eder...hayvanı kesmeden yemek zaten sakıncalı bir durum..üstüne üstlük bunlar bide hayvanların iç organlarını boşaltmamış...e YUUUUUHHHHHHHH yani.... :devilprv: :devilprv: :devilprv:

Mehmet Kaynaklı
08-02-2008, 22:01
vaybe ammada temiz beyaz et yiyiyormuşuzda haberimiz yokmuş bakın alel aceleyle ne içi nede kafası kesilmiş hangi firmanın acaba

cetin solmaz
08-02-2008, 22:06
ya anlamadıgım bu tavuk un tuylerı yolunmus ama kafası kesılmemıs acaba bu tavukları once yolup sonramı kesıyorlar:D:49:

omertr
08-02-2008, 23:09
Benim bir arkadaş tavuk kesim mezbaada çalışıyodu o anlatmıştı bana : Tavuklar canlı olarak bacaklarında sırasıyla iplere asılıyomuş sırasıyla kesime giriyomuş makine otomatik kesip yoluyomuş ama bazılarını makine ıska geçiyomuş fazla denetim olmadığı için arada bazıları böyle oluyomuş. Bu arkadaşada aynısı olmuş olabilir.

f47xfenerli
08-02-2008, 23:26
haklarını lafta suvunan bir topluma herşey mustahaktır

zelmac2006
09-02-2008, 02:50
haklarını lafta suvunan bir topluma herşey mustahaktır

bak bunda çok ama çok haklısın dostum:bangin:

yusufcuk
09-02-2008, 06:40
Benim bir arkadaş tavuk kesim mezbaada çalışıyodu o anlatmıştı bana : Tavuklar canlı olarak bacaklarında sırasıyla iplere asılıyomuş sırasıyla kesime giriyomuş makine otomatik kesip yoluyomuş ama bazılarını makine ıska geçiyomuş fazla denetim olmadığı için arada bazıları böyle oluyomuş. Bu arkadaşada aynısı olmuş olabilir.

doğrudur hocam çok uzun süre önce bende çalışmıştım ama bi sepete doldırup kafasını çıkartnın kafasını kesip sonra makina yoluyodu çok uzun zaman oldu ben dayanamıdım hemen çıkmıştım:praying:

spil45
09-02-2008, 09:49
Allah bilir daha neler görecegiz

temel50
09-02-2008, 10:54
bende ilk defa gördüm ve duydum inanılmaz bişey

alperyılmaz
09-02-2008, 12:27
kimse mi görmemiş yaww dagıtan satan market görevlileri adam da göz göre göre alması ilğinc alırken görmüş özellikle almış sanki....