PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Özal'ı öldüreni biliyorum"

®adakoglu
10-02-2008, 00:18
Only the registered members can see the link
"Özal'ı öldüreni biliyorum"
Emniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Orakoğlu Turgut Özal'ın öldürüldüğünü ileri sürerek "Suikasti tezgahlayan üst düzey bir devlet görevlisi. Adını da biliyorum" dedi.

Orakoğlu, Abdi İpekçi, Uğur Mumcu ve Özal'ın gizli bir PKK dosyayısını okuduktan sonra öldürüldüklerini söyledi. Emniyet İstihbarat Dairesi eski Başkanı Bülent Orakoğlu 9. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ı öldürüldüğünü suikastı tezgahlayan kişinin ise devletin üst düzey yönetiminden biri olduğunu ileri sürdü.

Henüz piyasaya verilmeyen Haberajanda dergisine röportaj veren Orakoğlu, Abdi İpekçi, Uğur Mumcu, Eşref Bitlis ve Turgut Özal'ın PKK derin devlet ilişkisine yer verilen bir dosyayı okuduktan sonra öldürüldüklerini ileri sürdü.

DOSYAYI OKUYAN ÖLDÜ

Orakoğlu, Abdi İpekçi'ye öldürülmeden hemen önce bir dosya geldiğini, dosyada bir devlet örgütlenmesinin bilgilerinin yer aldığını söyledi. İpekçi dosyayı aldıktan hemen sonra CIA'in Ankara temsilcisine gelerek, dosyadaki devlet örgütlenmesini sorduğunu iddia eden Orakoğlu, İpekçi'nin dosyaya ulaştığını açık ettikten çok kısa bir süre sonra öldürüldüğünü söyledi. Öldürülmeden üç gün önce benzer bir dosyanın da gazeteci Uğur Mumcu'ya da geldiğini ileri süren Orakoğlu Mumcu'nun Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ı aradığını Özal'a ulaşamayınca da dönemin Jandarma Genel Komutanı olan Orgeneral Eşref Bitlis'e telefonla dosyadaki bilgileri anlattığını iddia etti.

Orakoğlu'na göre Bitlis'le yaptığı telefon görüşmesinden üç sonra Mumcu bombalı bir saldırıyla öldürüldü. Mumcu'dan çok kısa bir süre sonra da Orgeneral Bitlis'in uçağı düşürülerek öldürüldü. Orgeneral Bitlis'in ölümünden iki ay sonra da Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Çankaya Köşkü'nde geçirdiği bir kalp krizi sonrasında hayatını kaybettiğini hatırlatan Orakoğlu Özal'ın da kontrgerilla tarafından öldürüldüğünü ileri sürdü. Özal suikastını üst düzey bir devlet görevlisinin organize ettiğini ileri süren Orakoğlu, röportajda ısrarlı sorulara rağmen "Bu ismi biliyorum ama söyleyemem" dedi.

Kaynak: Yeni Şafak

HCakir
10-02-2008, 00:20
Eğer söylerse onunda ipini çekerler o yüzden söylememiştir.

cetin solmaz
10-02-2008, 00:22
Şimdi ben bu adama guzel bı laf solerdım ama yerı degıl gorevdeyken nıye bole acıklamıyorda ısı bıraktıktan sonra cıkıp bunları soyleyıp ortalıgı karıstırıyor bu ve bunun gıbı densızler yuzunden ulkemız bu hallere dustu

yakupyurt
10-02-2008, 00:43
istesede söleyemez bunu söleyecek insanda yürek lazım

kucer06
10-02-2008, 00:49
Bu adamı hiç sevmem.Görevdeyken bunları neden söylemediğini de bilmiyorum ama söylediklerinin doğru olduğuna inanıyorum.

CABBARİ
10-02-2008, 01:04
adam resmen kendi kendine harakiri yapıyor???

iocaktan
10-02-2008, 01:18
burda.reklam.kokuyor.yalannnnnnn

yusufucar
10-02-2008, 02:41
bişeyi söylüyorsan arkasında duracaksın yoksa medyatik olmaya calışıyordur

umuter
10-02-2008, 10:22
devletin o kadar savcısı şimdi bunu suç duyurusu kabul edecek ve sorgulamaya alacak orada elbette söyler kim olduğunu ee bu böyle mi devam edip duracak o zaman şöyle bir sonuç ortaya çıkıyor :"PKK bizim devletimizden daha güçlü"burda yazılanlara göre ortaya çıkan sonuç bu oluyo yani ilginç

ultra-mehmet
10-02-2008, 11:34
söylede bak türkiye ne oluyo.....onun için bence söyliyemez ama bence söylese iyi olur....

alksoft
10-02-2008, 21:58
Bencede savcılık hakkında soruşturma açabilir orakoğlu elinde belge ve delilleri sunmasını isteyebilir.Neden bu kadar yıl sustuda şimdi konuşuyor.

alusta
10-02-2008, 22:02
Operasyon zamanı ya. Şimdi bilgi kirliliği için benzeri çıkışlara hazır olun.

ceyo_49
10-02-2008, 22:23
arakdaşlar bunu hemen hemen doğuda yaşayan herkes biliyor çünkü batı da bu işler sadece ve sadece medyanın verdiği bir iki yanlış cümle ile kapatılıyor.ama işin aslı yaşayanlar yani doğuda ki çoüu insan Özal ın vede diğerlerinin neden öldürüldüğünü biliyor ama nedense bir tane yürekli insan çıkıp bunları söyleyemiyor çünkü son belli aktörlerde rollerini çok iyi oynuyor onun için herkesbildiğiyle yetinmeli başkasının ne dediğini çok ama çok merak etmemeli dir açıklanırsa yer yerinden oynar sağduyulu olmak lazım bize huzur ve tahatlık lazım bizim bu işlerde tarağımız olmamalı saygılar

katliam_290
10-02-2008, 22:24
işin kokusu çıkar ya kendini haber yapmaya çalışıyo yada bildi gerçekler var varsada eminim kendini böle açıklamazdı...

nedimkor
10-02-2008, 22:47
tuaf her geçen gün birileri çıkıp türkiyeyi zan altında bırakacak şeyler anlatıyo hepsi kasıtlı bence.....

osmann
11-02-2008, 10:45
bazı arkadaşlar neden isim vememiş diyor.. o kadar kolay değil.
bu ülkenin cumhurbaşkanını devirenler senin benim yedi sülalemizi doğrarlar. önce orak oğlunun yakınlarından başlarlar. sıra ile ne kadar varsa....

Cumartesi günü akşamı mehmet şevket eygi bir tv programında "Maalesef ülkemiz israilin gizli işgali ile sömürülmekte" demişti. ne kadar hazin.

İsrail ile özalın ne ilgisi var mı diyorsun? tahminimce çok ilgisi var.
Her kirli, kanlı pis işin içinde mutlaka israilin bir parmağı olmakta...
selametle...