PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başörtüsü özgürlüğü manşetlerde!

ultra-mehmet
10-02-2008, 12:51
'Millet için' üniversitede başörtüsüne özgürlük getiren Anayasa değişiklik tekliflerinin Milletin Meclisi'nde kabul edilmesi gazetelere böyle manşet oldu!!!

Only the registered members can see the link

CABBARİ
10-02-2008, 12:57
zaten malum medya bunu sonuna denk kullanacaktır
neticesinde başörtüsü onlar için resmen katliam olmaktadır
selametle

karhan22
10-02-2008, 13:01
Millete hayırlı olsun diyeceğim ama endişelerimde yok değil.Sanki birilerinin ekmeğine yağ sürülmüş gibi hissediyorum???Bu milleti bir birinden ayırmaya yönelik o kadar çok film varki bu da onlardan biri haline dönüşmez inşallah.

yakupyurt
10-02-2008, 13:05
Hayirlisi Olsun Bekleyelİ GÖrecez

CABBARİ
10-02-2008, 13:13

ultra-mehmet
10-02-2008, 13:22
zaten malum medya bunu sonuna denk kullanacaktır
neticesinde başörtüsü onlar için resmen katliam olmaktadır
selametle

katılıyom bir örnekte bu sanki başörtüsünün ne oldugunu birmiyoruz.....

CABBARİ
10-02-2008, 14:19
gerçekten ülkemizin durumu iççler acısı neydik ne olduk neleri tartışır olduk
güneydogu meselesini bundan daha iyi örtemezlerdi tam zamanında müdehale!!!!

pencere77
10-02-2008, 14:24
bence isteyen başörtüsüyle gitsin isteyen başı açık.zorlama olmaması gerek.illaki başı açık olsun diye.sonuçta kişinin kendi inancı

mesud
10-02-2008, 14:45
Aslinda insanlari ayrima götürüyor en temizi kadinlarin saclarini tamamen kesmeliyiz
Mavi,siyah,mor, ve diger renkleri yasaklanmali beyaz in haricinde bütün renkler yasak olmali
ayrim olmamasi icin kot patol giyeneleride asilmali amerikada bulunmus ya Türkiyemizi ileriye götürmeliyiz kiyafetlerle ve türban basörtüsü zaman kaybetmekden baska birsey degil.
Salvardan ve beyaz dan baska olmaz insanlari Kadin ve erkek olarak bölünmesinler diye.

leeveent
10-02-2008, 14:46
Atatürk'ün devrimlerini silmeye yada değiştirmeye kimsenin gücü yetmez ! Türkiye laiktir ve sonsuza dek de laik kalacaktır ! Türban siyasidir ! Başörtüsü ve türbanı karıştırmayın ! Türban üniformadır ! Türk insanı başörtü takar , türban değil ! Malum partiler şimdilik gazınızı çıkarın ! Çünkü Anayasa mahkemesi ve yüksek yargı türbana izin vermeyecek ! Atatürk'e ve onun devrimlerine Türk'seniz saygı gösterin ! Atatürk'ü Allah bize gönderdi ! Kıymetini bilelim ! Dış güçlerin oyununa gelmeyelim !

ibalaban
10-02-2008, 15:13
Ve arkası gelecek daha neler isteyecekler. Kamu alanları ve ardından orta öğretim ve ilköğretim ondan sonra İran sokaklarda başörtüsü olmayanlar kırbaçlanacak. Bir kez daha söylüyorum Niçin Kurtardın Bu Ül***i Atam? Ne güzel İngiliz İtalyan Yunan emperyaistlerine uşaklık edecektik. Böyle iyi mi oldu? Bütün kalelerin bir bir elden gidiyor. Halkın çoğunluğu diye Senin Emanetin Şanlı Türk Ordusu da sessiz uykuda. Neredesin Sarı Saçlım Mavi Gözlüm Yine Gel Samsundan Yine Gel. BU ülkenin bir Ulusal Kurtuluşa daha ihtiyacı var. Bu ül***i kurtaran şehitler sizleri affetmeyecek.

mesud
10-02-2008, 15:15
Atatürk'ün devrimlerini silmeye yada değiştirmeye kimsenin gücü yetmez ! Türkiye laiktir ve sonsuza dek de laik kalacaktır ! Türban siyasidir ! Başörtüsü ve türbanı karıştırmayın ! Türban üniformadır ! Türk insanı başörtü takar , türban değil ! Malum partiler şimdilik gazınızı çıkarın ! Çünkü Anayasa mahkemesi ve yüksek yargı türbana izin vermeyecek ! Atatürk'e ve onun devrimlerine Türk'seniz saygı gösterin ! Atatürk'ü Allah bize gönderdi ! Kıymetini bilelim ! Dış güçlerin oyununa gelmeyelim !

Sen hic merak etdinmi Atamiz nicin durup dururken Laikligi getirdi?
Laiklik bildigin gibi hiristiyan ülkelerinden cikdi ne osmanli nede Cumuriyetimizin üzerinde hocalarin etkisi vardi osmanli saten halifelik vardi isteseydi bütün müslümanlari yönetirdi.
Atamizin bu gücü nicin kulanmadi biliyormusun?
Atamizin hepimiz degerini bilmeliyiz ilk önce ülkemizi kurtardi
Atamiz bizi cahillikden kurtarmaya calisdi ama ne yazik ki hala cahiliz
insanlar sirf arapca okuyordu islamiyeti hic bilmeden ezbere bunu degistirdi ama unutmiyalim atamizin islamiyete verdigi degeri.
Simdi bazi insanlar tuturmus türban siyasi allah askina neyi savunuyorlar ben simdi kot pantol giyniyorum amerika yanlimisiyim gecelim bu sacma fikirleri.
Laiklik ebediyetecek var olacak insallah
ülkemizin de en büyük tehli***i ümmetcilikde vede vatan hayinlerinde görüyorum

yusufcuk
10-02-2008, 15:21
başörtüsü ve türban bana türban kelimesi itci geliyor kelme olara medyaya bakıyorum başörtüsü kelimesini kullanmıyor türban diyor
sonuç ortada
annelerimizin başı örtülü kız kardeşlerimizin başı örtülü yani 2008 yılında uğraşılan şeye bakın
bıraksınlar herkes özgür olsun yaw

Sonsuzluk
10-02-2008, 15:24
bence isteyen başörtüsüyle gitsin isteyen başı açık.zorlama olmaması gerek.illaki başı açık olsun diye.sonuçta kişinin kendi inancı

Aynen katılıyorum ayrıca eklemek gerekirse "basörtüsü dinin bir gerekcesi olduğu Nur Suresi 31.ci Ayet ve Efendimiz (s.a.v)in sahih hadislerinde sabitlenmiştir. Dinde zorlama olmadığı gibi herkes ister basörtüsünü takar ister takmaz. Ama takmak isteyene de müdahale edilemez. Eger başörtü takana müdahale etmek doğru bi davranışsa o zaman başörtü takmayan kişilere de zorla başörtüsü taktırmaya zorlamak o da bir doğru davranıştır."

mesud
10-02-2008, 15:24
ATATÜRK'TEN MATERYALISTLERE CEVAPLAR

"Türk milleti dindar olmalıdır yani, bütün sadeliğiyle dindar olmalıdır demek istiyorum. Bizzat hakikate nasıl inanıyorsam buna da öyle inanıyorum... Din şuura muhalif, ilerlemeye engel hiçbir şey ihtiva etmiyor." (Maurice Perno ile yaptığı ropörtaj 11 Şubat 1924 (Atatürk'le Konuşmalar, Cumhuriyet Gazetesi eki, s. 111)

"Bizim dinimiz en tabi ve makul dindir ve ancak bundan dolayıdır ki son din olmuştur. Bir dine tabii olmasi için akla, fenne, ilme ve mantığa uygun olması lazımdır. Bizim dinimiz bunlara tamamen uygundur." (Atatürk'ün S.D. II, 1923, s. 127)

"Ey Arkadaşlar! Tanrı birdir, büyüktür- Adalet-i ilahiye, O’nun tecellilerine bakarak diyebiliriz ki, insanlar iki sınıfta, iki devrede mütalaa olunabilir, ilk devir insanlığın çocukluk ve gençlik devridir. Ikinci devir, insanligin kemal (olgunluk ) devridir."

"Ey millet! Allah birdir, sani, büyüktür. Allah’iın selameti, atifeti ve hayrı üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri, Cenab-ı Hak tarafından insanlara dini hakikatleri tebliğe memur ve resul olmuştur. Koyduğu esas kanunlar cümlemizce malumdur ki Kur’ani azimüssandaki husustur. İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir, temel dindir. Çünkü dinimiz akla mantığa hakikate tamamen uyuyor. Eğer akli mantığa, hakikate uymamış olsaydı bununla diğer ilahi ve tabi kanunlar arasında aykırılıklar olmalı gerekirdi. Çünkü bütün kanunları yapan Cenab-ı Haktır." (Atatürk'ün 7 Şubat 1923 tarihinde Balıkesir'de Zağanos Paşa Camii'nde vermiş olduğu hutbeden bir bölümdür.)

"Din vardır ve lazımdır. Temeli çok sağlam bir dinimiz var malzemesi iyi. Fakat bina uzun asırlardır ihmale uğramış. Harçlar döküldükçe yeni harç yapıp binayi takviye etmek lüzumu hissedilmemiş. Aksine olarak birçok yabancı unsur (tefsirler, hurafeler gibi) binayı fazla hırpalamış. Bugün bu binaya dokunulamaz, tamir de edilemez. Ancak zamanla çatlaklar derinleşerek ve sağlam temeller üzerinde yeni bir bina kurmak lüzumu hasıl olacaktır."

yusufcuk
10-02-2008, 15:26
Sen hic merak etdinmi Atamiz nicin durup dururken Laikligi getirdi?
Laiklik bildigin gibi hiristiyan ülkelerinden cikdi ne osmanli nede Cumuriyetimizin üzerinde hocalarin etkisi vardi osmanli saten halifelik vardi isteseydi bütün müslümanlari yönetirdi.
Atamizin bu gücü nicin kulanmadi biliyormusun?
Atamizin hepimiz degerini bilmeliyiz ilk önce ülkemizi kurtardi
Atamiz bizi cahillikden kurtarmaya calisdi ama ne yazik ki hala cahiliz
insanlar sirf arapca okuyordu islamiyeti hic bilmeden ezbere bunu degistirdi ama unutmiyalim atamizin islamiyete verdigi degeri.
Simdi bazi insanlar tuturmus türban siyasi allah askina neyi savunuyorlar ben simdi kot pantol giyniyorum amerika yanlimisiyim gecelim bu sacma fikirleri.
Laiklik ebediyetecek var olacak insallah
ülkemizin de en büyük tehli***i ümmetcilikde vede vatan hayinlerinde görüyorum

kardeşim atamız bu ül***i tek başına kurtarmadı ikincisi biz cahimiydikki bizi cahillikten kurtardı osmanlı 625 sene dünyaya hükmetti 625 sene dünyaya hükmeden bir ulusun devamı nasıl cahil olur bir şey bilmeden saçma saçma cevap yazma aç tarih oku biraz

mesud
10-02-2008, 15:44
yusufcuk niye ayni fikiri Fatih Sultan Mehmet icin demiyorsun.yada Osman gazi icin kendimizi kandirmiyalim.Cahiliz nedenini aciklayim osmanli nicin batdi?
Simdi bak insanlar sokaga cikiyor laiklik diye sor onlara laiklik ne demek sana dogru cevap veremezler simdi müslümanlara soralim islamiyet nedir inan bana tam söyliyemezler namazda okudugumuz dualari anlamini bilmeyiz kadinlarin cogu türban yada basörtü takarlar vücütlarinin tüm hatlari belli oluyor bazilarida daha cok cekici oluyor nicin kapandiklarini bilmezler.
Düsün bir

leeveent
10-02-2008, 15:47
''yusufcuk'' kardeşim boşver bunlar böyle işte... cevap vermeye değmez... dediğin gibi tarihi bilmeden yorum yapıyorlar... saçma saçma konuşuyorlar... ama şunu iyi biliyorlar ; bu ülke asla bazılarının istediği gibi olmayacak... Türkiye laiktir ve laik kalacak... yine diyorum ''Allah bize Atatürk gibi bir kurtarıcı gönderdi,onun kıymetini bilelim''

mesud
10-02-2008, 15:56
leeveent dogru ben sacmaliyorum neyse seninle atismiyacagim
tek sen ve senin gibiler biliyor tarihi biz bilmiyoruz ama bunu senden aldim altina imzami atarim

Türkiye laiktir ve laik kalacak... yine diyorum ''Allah bize Atatürk gibi bir kurtarıcı gönderdi,onun kıymetini bilelim''

iboaydo
10-02-2008, 17:47
neden tartısıyoruzki hepimiz kardesiz herkes istediği gibi okusun atamıza saygızılık eden mi var onun anasıda örtülüydü atamızın istemediği din tacirleriydi ve o elinden geldiği kadar temizledi eger yapılan herseyi din tacirliği ve simge olarak görürsek o zaman devletimizi koruyalım dejenere etmeyelim derkenm dinimizi dejenere etmiş olmazmıyız bence herkes özgürce yasasın bu ülkede ATA'mızın istediği gibi:clap2::

ucuk333
10-02-2008, 17:59
bence konuya kilit tarih yazacak herseyi...konu siyasidir...

anayasalar yazılırken temel hak ve ozgurluklerde ayrıntıya girilmez....

bu özgürlük degil ayrıcalıktır.....

CABBARİ
10-02-2008, 18:23
Arkadaşlar bu konu hakkında defalarca konu açıldı ama maalesef her arkadaşımızın fikri birbiriyle uyuşmuyor saygı duyarız ama neticesinde birbirimizi kırmaktan ötede gitmiyor
o sebeple tartışmaya gerek yok
Konu Kapatılmıştır!!!