PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çinli Chery’ler satışta

COEMAR
11-02-2008, 17:52
Çinli otomobil üreticisi Chery’nin ürettiği ve Mermerler Otomotiv distribütörlüğünde Türkiye’ye getirilen araçlar nihayet satışa sunuldu

Only the registered members can see the link

İlk etapta Chery’nin Alia ve Tiggo 3 modellerini satışa sunan Mermerler Otomotiv, Alia’yı 19 bin 990 - 24 bin 990 YTL, Tiggo 3’ü de 32 bin 990 - 34 bin 990 YTL arasında değişen fiyatlarla pazarlıyor.

Orta sınıftaki Alia, 1.6 lt (107 HP) benzinli motorla satılıyor. Manuel ve otomatik vites seçenekleri olan Alia’da ön hava yastıkları, ABS+EBD, otomatik klima, elektrikli sunroof, CD/MP3 çalar, deri döşeme, ısıtmalı koltuklar gibi standart ve isteğe bağlı donanımlar var.

Chery’nin SUV sınıfındaki aracı Tiggo 3’teyse iki donanım paketi ve 1.6 lt benzinli motor seçeneği var. Baz donanımında çift hava yastığı, ısıtmalı ön koltuklar, ABS+EBD, elektronik klima, sis farları, 6’lı CD/MP3 çalar standart. Tiggo 3’te sadece manuel şanzımanlı. Dizel motor ve otomatik şanzıman, önümüzdeki aylarda getirilecek.

osmann
11-02-2008, 18:50
araçlar nasıl acaba?
tel maşa bişeyse paraya yazık.

COEMAR
11-02-2008, 19:02
araçlar nasıl acaba?
tel maşa bişeyse paraya yazık.
fiyatlarıda pek ucuz değil bir de ucuz olacak diyorlardı fos çıktı demekki..

CABBARİ
11-02-2008, 19:32
coemar diyorsa dogrudur
çünkü oda ne satıyorsa çinden getiriyor adam işi biliyor;:)

gacvokem
11-02-2008, 20:44
3 -4 milyar daha koy avrupa al

leyla
11-02-2008, 21:17
fiyatlarıda pek ucuz değil bir de ucuz olacak diyorlardı fos çıktı demekki..

evet..katılıyorum sana...:45: :present:
----hintli ""tata""var.oda ucuz oto üretecekti..hindistanda 2.500 dolar...deniyor..
tabi türkiyeye gelirse fiyat ne olur ortada....:bangin:

hozkaya
11-02-2008, 21:25
Otomobil olunca insanı kazıklıyorlar.Mesela bisikletin arka lambası 1 YTL ayni malzemeden üretilmiş otomobilin stop lambası hadi üç kat büyük olsun. 50 YTL.

osmann
12-02-2008, 10:27
konu ile alakalı değil pek ama 3 gün evvel okudum. irlandalı bir grup bilim adamı mıknatısların manyetik gücün den yararlanarak bir araç yapmışlar. şu an test aşamasında imiş. uluslar arası patent kurumundan onay alınca araçlar piyasaya çıkacakmış. araba motorsikler, bisiklet. yakıtsız olacakmış yanii...
bilg.

COEMAR
12-02-2008, 11:23
valla onu bunu bilmem sağlam bir kaynaktan arkadaşım söyledi şu çok vitesli bisikletler gümrüğe 6 ytl2 den giriyormuş sonrası ortada piyasada en kötüsü 80 ytl civarı aradaki fark ortada

osmann
12-02-2008, 13:10
valla onu bunu bilmem sağlam bir kaynaktan arkadaşım söyledi şu çok vitesli bisikletler gümrüğe 6 ytl2 den giriyormuş sonrası ortada piyasada en kötüsü 80 ytl civarı aradaki fark ortada

yakıtın %70 i vergi olduğunu öğrenince çok şaşırmıştım. artık böyle şeylere pek şaşırmıyorum.
haramzadelerin karaborsa misali ticaret yapmalarına alıştık...
Bu ticarete izin veren-göz yuman yetkililere de alıştık.
gidip buralardan alışveriş veriş yapmayada alıştık...
memleketimiz kazık cenneti oldu vesselam.
selametle...