PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 'AB'ye girsek bunlar olmazdı'

ahmeTTaşar
12-02-2008, 13:36
'AB'ye girsek bunlar olmazdı'

Only the registered members can see the link
Türban tartışmaları nedeniyle toplumsal bölünme olmamasını arzu ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "AB'ye üye olmuş Türkiye'de endişe yaşanmazdı" dedi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, üniversitelerde türban serbestisine yönelik Anayasa değişikliği konusunda yaşanan tartışmalar nedeniyle toplumsal bölünme olmamasını dilediğini belirterek, "AB'ye üye olmuş Türkiye'de endişe yaşanmazdı" dedi.
Cumhurbaşkanı Gül'ün, TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın yasayı ilk gün Köşke göndermediğinin duyurulmasına rağmen "Paket önünüze geldi mi, inceleyebildiniz mi" sorusuna "Çalışıyoruz" yanıtını vermesi dikkat çekti.

Gül'ün, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Kudatgobilik ve beraberindekileri kabulünde, Anayasa değişikliği paketi gündeme geldi.

'Dikkatle izliyorum'
Alınan bilgilere göre Kudatgobilik, toplumda ekonomik gidişatı da olumsuz etkileyebilecek olan tartışmadan duyduğu sıkıntıyı aktarması üzerine Gül, gelişmeleri dikkatle izlediğini ifade etti. Gül, "Endişeleri olan kesimlerdeki endişeleri gidermek lazım görünüyor. Bunun için de AB yolunda adımlar atılmalı. AB'ye üye olmuş bir Türkiye'de böyle endişeler, sorunlar yaşanmazdı, yaşanmaz da... Endişeleri gidermek için de AB'ye üyelik yolunda ilerlemeliyiz" diye konuştu.

Gül, dün Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok ve beraberindekilerini de kabul etti. Özok, "Henüz karar vermiş değilim. Bakacağız, değerlendireceğiz" diyen Gül'e, Anayasa Mahkemesi, Danıştay ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin verdiği kararların anlatıldığı 6 sayfalık bir dilekçe sunduklarını açıkladı.

Gül, ayrıca Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı adına Yönetim Kurulu Başkanı ve Boğaziçi Vakfı Başkanı Prof. Dr. Üstün Ergüder, Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı'yı da kabul etti.
Yargıtay Başkanlığı'na seçildiği günden itibaren laiklik ilkesinin korunması konusunda sert açıklamalar yapan Hasan Gerçeker'in dün Çankaya Köşkü'ne yaptığı nezaket ziyareti 15 dakika sürdü. Görüşmeye, Yargıtay yönetimi ile birlikte giden Gerçeker'in türban konusunu gündeme getirmediği öğrenildi.

Kenthaber...
(Milliyet)

önce yukardaki başlığa bir bakın birde aşağıdaki linkteki videoya bir bakın ben birşey demiyorum

Only the registered members can see the link 1995 yılında yapılan bir konuşma

spil45
12-02-2008, 13:56
koltuga kim oturursa Avrupalı oluyor kenarda kalanlar gercekleri söylüyor fırsatı bulup oturanlarda hemen dönüyor vay benim ülkemen haline vay benim politikacılarıma Allah hepsine akılfikir versin

slaytt00
14-02-2008, 14:44
artık siyaset koltuk kavgası olmuş videoyu seyrettimde bir insan bu kadarmı değişir ya..