PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emekli maaşına promosyon...

ahmeTTaşar
15-02-2008, 22:16
Emekli maaşına promosyon...

Bankalar öneri götürdü...

Only the registered members can see the link

Promosyon hakkından yararlanamayan emekliler isyan edince, bankalar emeklilere promosyon önerisi götürdü.

Emekli Bir-Sen Genel Başkanı İsrafil Odabaşı, bankaların çalışanlara promosyon hakkı tanımasından sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ve tüm bankalara çağrı yaparak bu adaletsizliğin giderilmesini, emeklilere de promosyon hakkının tanınması istediklerini anımsatarak, “Bu çağrıdan sonra özel bankalardan emeklilerin maaşlarını kendi bankalarında değerlendirmeleri ile ilgili bazı promosyon teklifleri aldık” dedi.

Şu anda bazı bankalardan gelen promosyon tekliflerini değerlendirdiklerini açıklayan Odabaşı, emekliler için hangisi daha iyi olursa onu değerlendireceklerini ve teşkilatlara önereceklerini kaydetti.

MEMURLAR PROMOSYON ALIYOR

Maaşlarının kendi şubelerine yatırılmasını isteyen bankalar, kamu kurumlarına yaklaşık 250 milyon YTL promosyon veriyor. Daha önce makam aracı veya tefrişata harcanan bu paralar, artık çalışanlara dağıtılıyor. Memurların ek geliri de promosyon tutarına bağlı olarak 2 bin YTL'ye kadar yaklaşabiliyor.

Önceleri farklı uygulamalar dikkat çekerken, son olarak geçtiğimiz yılın temmuz ayında yayınlanan bir genelde ile uygulamada birlik sağlandı. Promosyonların personele dağıtılmasını öngören genelge ile her personel eşit tutarlarda ve altı aylık periyotlarla ek ödemelerini alıyor. Promosyon tutarları kurumun büyüklüğüne ve banka ile yapılan anlaşmaya göre değişiyor.

HaberTürk...
(Anka)

BLADE01
15-02-2008, 22:19
Paylaşım için sağol

turkocigo
15-02-2008, 22:21
bilgi haber için teşekkürler.

yusufdal
15-02-2008, 22:32
hiç yoktan iyi bir uygulama da; şu banka avantalarında, milli eğitimlerin bu pastaya ortak çıkmalarının bir dayanağı var mı?
yasal yoldan itiraz edilse birşey tutturabilir miyiz?
ben milli eğitim müdürlüklerinin bu paraya pay sahibi çıkmasını onaylamıyorum da...