PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yıldırım çileden çıktı hekemi aziz yıldırım atadı iddayı yapan GS Lİ Hazinedaroğlu

f47xfenerli
17-02-2008, 12:20
Only the registered members can see the link
Yıldırım çileden çıktı
Tunca Hazinedaroğlu'nun, 'Hakemi Fener belirledi' sözleri, Fenerbahçe Başkanı'nı çıldırttı.

17 Şubat
Kızdı, yağdı, gürledi
Galatasaray yöneticisi Tunca Hazinedaroğlu’nun, maçtan iki saat önce Çaykur Rize Başkanı Kadir Çakır’ı arayıp, “Fenerbahçe’nin hakem atamasında etkili olduğu”nu iddia etmesi, Başkan Aziz Yıldırım’ı çılgına çevirdi. Çakır’dan konuyu öğrendikten sonra Hazinedaroğlu’nu arayan Yıldırım’ın kendisine ağır sözler sarfettiği, bağırıp, çağırdığı belirlendi. Bununla yetinmeyen Yıldırım’ın yakın çevresine, “Denizli’yi unutmadık. Pisliklerinde boğulacaklar. Babaları gitti, ne yapacaklarını şaşırdılar” dediği öğrenildi.

‘Bizi karıştırmayın’
Rize Başkanı Kadir Çakır da, olaya sert tepki gösterdi. Hiçbir zaman bu tür olayların içerisinde yer almayacaklarını ifade eden Çakır, “Kimse Rize üzerinden rant sağlamaya çalışmasın. Yukarıda atlar tepişirken, çimlerin zarar görmesini istemeyiz, çim de olmayız” dedi. Olayın nasıl geliştiğini de anlatan Kadir Çakır, şunları söyledi: “Önce Ankara’dan arandım. Arayan kişi, hakem atamasında taraflı davranıldığını ileri sürüp, ihbarda bulunduğunu söyledi ve kapattı. Bu numaraya döndüğümde, ankesörlü telefon çıktı.”

Federasyon takipte
“Maç 15 dakika kala da Hazinedaroğlu aradı. Ankara’dan gelen telefonda söylenenlerin aynısını dile getirdi. Aziz Bey, sorunca konuyu anlattım, ‘Kimse Rize üzerine oyun oynayamaz’ dedim. Bozulduğumu hissedince, Tunca Hazinedaroğlu’nu aradı. Kendi üslubunca gerekli konuşmayı yaptı.” Bu arada Fenerbahçe’nin şikayeti üzerine federasyon, konuyu Hukuk Kurulu’na devretti. Kurul, futbolun değerini düşüren, kulüp ve hakemleri zan altında bırakan bulgular belirlerse, Hazinedarooğlu Disiplin Kurulu’na sevkedilecek.

Hazinedaroğlu terse yattı!
Zafer Önder İpek’in haftalardır maç yönetmediğini ileri sürüp, Rize Başkanı Kadir Çakır’a, “Bunu ilginç bulmuyor musun?” diye soran Hazinedaroğlu’nun istihbaratı yanlış çıktı. Çünkü İpek, daha pazartesi günü Birinci Lig’de Antalya-Erciyes maçında düdük çaldı. Daha ilginci Zafer Önder İpek, 5 Ocak’taki Bursa-Galatasaray kupa maçının hakemiydi. Ondan sonra da Adana-Manisa kupa mücadelesinde görev yaptı. Süper Lig’de 14. haftada yönettiği Beşiktaş-Rize maçı sonrasında ayak bileğinden sakatlanan İpek’in 2 haftalık rapor aldığı saptandı. Bu iddialar nedeniyle büyük üzüntü yaşadığı belirlenen Zafer Önder İpek’in, yönettiği 8 maçta aldığı en düşük notun 8 olduğu ve kariyerinin en iyi sezonunu yaşadığı kaydedildi.

Fanatik

f47xfenerli
17-02-2008, 12:27
işte türk yöeticiler yazıklar olsun futbolumuza zarar verenlere

f47xfenerli
17-02-2008, 13:52
Doğan'dan garanti
Olayın ortaya çıkmasından sonra Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile bir görüşme yapan Doğan'ın futbolda şike ve şaibeye asla izin vermeyeceklerini söylediği öğrenildi. Federasyon Hukuk Kurulu tarafından başlatılan soruşturma kapsamında yarın Yıldırım, Hazinedaroğlu, Çakır ve Uslu'dan bildiklerini ve söz konusu diyalogları yazılı olarak iletmeleri istenecek.

kaynak milliyet

bulletfromhell
17-02-2008, 14:08
işleri güçleri yok,kendi takımlarıyla uğraşacaklarına,gidip hakemlerle öteki kulüplerle falan uğraşıyorlar...ayıptır yani...üstelik büyük takımlaRın yöneticileri bunları yapanlar...

lordlordleon
17-02-2008, 17:04
aramızda cıkar böyle densizler oluyor böyle zoruna gidiyor milletin :)

zabataygatör
17-02-2008, 17:23
işte türk yöeticiler yazıklar olsun futbolumuza zarar verenlere

Turk derken neyi kastedtin anlamadim..

yapilan isin milleti olmaz .sadece bunu yapanlari soylemen yeterli

f47xfenerli
17-02-2008, 17:34
Turk derken neyi kastedtin anlamadim..

yapilan isin milleti olmaz .sadece bunu yapanlari soylemen yeterli

sen neyi kast ettin ben de anlam veremedim?
işi hemen milliyetçiliğe çektiniz yani pes doğrusu
sana başka söz deyip bolemik yapmıyayım şimdi
hangi ülkede var bu tür densizlikler ne yani bunu
yapan başka bir ülke evladımı:smiles22:

zabataygatör
17-02-2008, 17:42
sen neyi kast ettin ben de anlam veremedim?
işi hemen milliyetçiliğe çektiniz yani pes doğrusu
sana başka söz deyip bolemik yapmıyayım şimdi
hangi ülkede var bu tür densizlikler ne yani bunu
yapan başka bir ülke evladımı:smiles22:

yahu arkkadas biryere cektigim yok.polemik yaratmak icinde yazmadim

bu densizlikler yunanistanda,italyada da var.benim demek istedigim butun yoneticiler boyle degil..
birde ikide bir milliyetcilik yapiyorsun deme insanlara .fenerbahce yonetiminin nerdeyse hepsi dogulu ,spor dan konusuyoruz

f47xfenerli
17-02-2008, 18:06
yahu arkkadas biryere cektigim yok.polemik yaratmak icinde yazmadim

bu densizlikler yunanistanda,italyada da var.benim demek istedigim butun yoneticiler boyle degil..
birde ikide bir milliyetcilik yapiyorsun deme insanlara .fenerbahce yonetiminin nerdeyse hepsi dogulu ,spor dan konusuyoruz

neyse senide ülkemide seviyorum ama bizedn bir halt olmaz
arkamızda kuyruk var hatayı başkalarında arıyoruz selamlar

sarıkanarya_41
17-02-2008, 19:48
bızı cekemıyorlar.korkuyorlar

sarıkanarya_41
17-02-2008, 19:50
sampıyon fenerbahce....