PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türktelekom Sabit Hat Davasını Kazandı

gacvokem
20-02-2008, 16:03
Only the registered members can see the link

Beykoz Tüketici Hakem Heyeti'nin Türk Telekom'un her ay abonelerinden tahsil ettiği sabit ücretin geri ödenmesine yönünde verdiği karar, İstanbul 4. Tüketici Mahkemesi tarafından iptal edildi. Mahkeme kararıyla, Telekom'un aldığı sabit ücrete yargı onayı verilmiş oldu.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, daha önce de aynı konuda mahkemelerin birçok benzer karara imza attığı anımsatılarak, “Böylece telefon hizmetinde erişim maliyeti, bir başka deyişle, müşteriye tahsis edilen hattın her zaman konuşulabilir durumda tutulması karşılığında alınan bir ücret olan sabit ücretin hukuka aykırı hiçbir yanının olmadığı anlaşılmış oldu” denildi.

Açıklamada, Telekom'un sabit ücret uygulamasının hukuka uygun olduğu, bu tür Tüketici Hakem Heyeti kararlarının mahkemelerce iptal edildiği ifade edilerek şöyle denildi:

“Söz konusu Beykoz Tüketici Hakem Heyeti kararının Mahkemece iptali ile artık şirketimizin bu konudaki haklılığının ve uygulamasının hukuka uygunluğunun müşterilerimizin menfaati açısından ilgili herkes tarafından anlaşılacağını umut ediyoruz.”

Ünvanlar sıradan kişilere saygınlık getirir, üstünlere utanç verir, alttakilerin eline düşerse değerini yitirir.
BERNARD SHAW

Aziz46
20-02-2008, 17:54
Hevesimiz kursağımızda kaldı...Ya bu nasıl mantık konuşmadan para alıyorlar...:yell:

umuter
20-02-2008, 18:13
ee devran böyle dönüyor işte mesela bir araba alıyorsunuz ve işkenceniz başlıyor oraya git para buraya gel para sağa dön para sola dön para ve iş bittikten sonra adama sersem tavuk gibi oluyor yolunmaktan arabayı aldına sevinecek ahli bile kalmıyor o yüzden bu telefon parası falan küçücük kalıyo böyle işlerin yanında biz "KAZ "olduktan sonra yolan çok olur hiç merak etmeyelim yolunmaya devam edelim yeter!!!

itfaiyeci
20-02-2008, 18:37
ne olacak bu ülkede tükediciyi koruyan bir yasa yokki....herkes zenginden yana

binali
20-02-2008, 19:15
ne olacak bu ülkede tükediciyi koruyan bir yasa yokki....herkes zenginden yana
Arkadaşlar...Evet tüketiciye koruyan yasalar var.Tüketici hakları derneğinin sitesinde gezinirken bu Only the registered members can see the link bölümde konu ile ilgili yazılar var.Her konuyu tıklayışta HAKLARIMIZIN NELER olduğunu bilgilendiren bölümleri göreceksiniz.:45: Bunları tıkladığımızda haklarımızı çok iyi bilmiş oluruz.:present:

yusufcuk
20-02-2008, 19:23
arkadaşlar internet olmasa hemen kapatcam telefonu hizmet veren başka kurum yokki
sadece internet hizmeti veren bi şirket olsa hemen bırakırım yaw
ben konuşmasam bile kdv özel iletişim vergisi ödüyorum hava parası ödüyorum bu adamlara
mahkeme şu kararı vermiş bunu vermiş banane mahkemelerin varlığı adaletin sağlandığı anlamına gelmez benim için

binali
20-02-2008, 19:30
İşte İstanbulda oturan arkadaşlar için güzel bir fırsat.Direk internet bağlıyorlar.Link'i tıklayın,bakın.
Only the registered members can see the link

f47xfenerli
20-02-2008, 19:30
yargıda mahkemelerde devlette güçlünün yanında kim takıyor vatandaşı
gelde güven bağımsız mahkemelere haram zıkım olsun benden alınan
haksız para her ay 30 küsür sabit ücert ödüyorum haram olsun

yusufcuk
20-02-2008, 19:39
yargıda mahkemelerde devlette güçlünün yanında kim takıyor vatandaşı
gelde güven bağımsız mahkemelere haram zıkım olsun benden alınan
haksız para her ay 30 küsür sabit ücert ödüyorum haram olsun

çok haklısın kardeşim sen hiç garibanı kollaya bi kanun gördünmü herşey zenginden yana garibanı kim takar

hakanbek
20-02-2008, 21:05
yaw paramızı istemiyoruz bundan sonrakinleri almasınlar yeterdi ama olmadı pekiii o adama nasıl ödeme yapılmış bi de o var bu kanun 1 kişiye göremi...

lordlordleon
20-02-2008, 22:06
paylaşım için sağol teşekkürler

sakarxa
22-02-2008, 23:59
valla internet için tutuyorum yoksa hemen iptal yaav