PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu acıya yürek dayanmaz

healing
23-02-2008, 20:26
Only the registered members can see the link
Isparta’da 30 Kasım 2007’de düşen, 7’si mürettebat, 57 kişinin öldüğü uçağın enkazından toplanan ve bugüne kadar kime ait olduğu tespit edilemeyen eşyaların konulduğu torbalar, bu sabah Keçiborlu Adliyesi'nden Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu'na taşındı. Kaza kurbanlarının yakınlarının gelmesiyle birlikte torbalar açıldı. Kazada annesi Melike Ceylan'ın kucağında ölen 1.5 aylık Ceren Ceylan'ın polis memuru babası Bülent Ceylan ile kayınpederi Hüseyin Şentürk, bebeğin eşyalarını görünce ağlamaya başladı. Kazada 36 yıllık eşi Ayşe Şentürk, kızı Melike Ceylan ve torunu Ceren'i kaybeden Hüseyin Şentürk, kısa bir süre önce kızkardeşinin de öldüğünü ancak kazadan bu yana yaşadığı acıdan daha büyük bir acı olmadığını söyledi.

Eşya tespiti yapılan salonun kapısından girerken kızına ait olanları fark edip ağlamaya başlayan Afyonkarahisar'ın Dinar İlçesi'nden 27 yaşındaki eczacı Sibel Uysal'ın annesi Meral Uysal ise eşyalara sarılarak koklayıp öptü. Eşyaların arasından kızının babası Yusuf Uysal'a getirdiği hediye kravatı bulan acılı anne, “Bak sana kravat almış” diye gösterince, o ana kadar güçlü olmaya çalışan baba Yusuf Uysal da ağlamaya başladı. Acılı yakınlara gerektiğinde tıbbi destek vermek için bekleyen sağlık ekibinden bir hemşire, durumu iyi görünmeyen Meral Uysal'ın tansiyonunu ölçmek istedi. Tansiyonunun ölçülmesini kabul etmeyen Uysal, kızına ait 3 cep telefonunu da gördükten kısa bir süre sonra fenalaşarak olduğu yere yığıldı. Meral Uysal ambulansla Keçiborlu Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Yakınlarının eşyalarını tespit edenler, dilekçe yazarak eşyaların kendilerine verilmesini talep etti. Tespit çalışmaları tamamlandıktan sonra eşyalar kaza kurbanlarının yakınlarına teslim edilecek.

Ölenlere Allahtantan rahmet,yakınlarına Allah tan sabır dilerim. Çok zor:praying:

harputlu2332
23-02-2008, 20:30
Allah sabır versin... Gerçekten Hazin...

mecit
23-02-2008, 21:07
Ölenlere Allah rahmet yakınlarına sabır diliyoruz.

lordlordleon
23-02-2008, 23:08
Allah sabrını verir muhakkak Allah rahmet eylesin

healing
24-02-2008, 00:38
Only the registered members can see the link"Düşen uçağın parçalarını sattılar"

Isparta'da 57 kişiye mezar olan facianın ardından şok iddia

23.02.2008 22:08
Dural Havacılık Şirketi'nin sahibi olan ve özel bir havayolunda çalışan Kaptan Pilot Feyzi Altunbulak, Isparta'da 57 kişiye mezar olan öne sürdü.Atatürk Havalimanı Basın Odası'nda gazetecilere açıklama yapan Altunbulak, 6 gün enkazla uğraşmış bir kişi olarak Prima Havacılık teknisyenlerinin uçak enkazından uçağın enkazından bazı parçaların başka uçaklarda kullanılmak üzere söküldüğünü öne sürdü. Bu parçaların bir işe yaramıyor olsaydı sökülmeyeceğini belirten Altınbulak, "Bunlar bir işe yaramıyor olsaydı bunlar eğer birilerine yurtdışı ya da başka bir yere satılmayacak olsaydı sökülmezdi. Bunlar bir şekilde havacılıkta değerlendirilecekti ki söküldü. Yorum getiriyorum, görmedim. 57 kişinin öldüğü dağa çakılmış uçağın parçasının sizin uçağınızda olabilme ihtimalini düşündüğünüzde ne yaparsınız. Bu olay ahlaki değil. Bunların sökülmemesi gerekiyordu. Prima Havacılık teknisyenleri çok miktarda parça söktü tüylerim diken diken oldu. Çuvallara koydu. Çuvallara el koydum. Bunları delil olarak tutmak için el koydum. Diğer parçalarda firmanın kiraladığı depoda bulunuyor. Olay içerisinde hasbelkader ben olmasaydım ortaya çıkmayacaktı. Bu parçalarda belki satılacaktı. Ne benim vicdanıma ne de başka birinin vicdanına terk edilmeyecek kadar önemli bir olaydır. Üç kez Erdal döker ile konuştum toplumda infial yaratır dedim. Bu parçaları imha edelim dedim. Kendisi de "o parçaları bana vereceksin" dedi çılgına döndüm" diye konuştu.