PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yan Gelİp Yatmadik

ibalaban
28-02-2008, 00:27
YAN GELİP YATMADIK

Günlerden bir cuma sabahı komutanlarımız önderliğinde çıktık yola,vatan için cumhuriyet aşkıyla katettik yolları,yeri geldi siperlere uzandık,yeri geldi gövdemizi açık hedef yaptık tek bir kurşun düşmesin diye toprağımıza,ama yan gelip yatmadık anayasamızla hukuku belirlenmiş toprağımızda.İbrahim vardı yanımda henüz yeni nişanlı,önümde yürüyordu gözükara komutanım,benimse kızım bekliyordu babaocağında,hepimizin ayrı bir bekleyeni vardı,kurban olmak için çıktık hepimiz yola ama yan gelip yatmadık Atamız'ın emaneti uğrunda.Dalgalanan bayrağımızda parlayan ay ve yıldız gibiydik,şehitlerimizden devraldık biz bu sancağı,önce İbrahim vurulup düştü yere peşine gözü kara komutanım,yüzlerinde parlıyordu ay ve yıldızdan bir gülücük,son nefeslerimizde bile tetikteydi parmağımız ama yan gelip yatmadık bağımsızlık uğrunda verdiğimiz bu savaşta.Ve bir kurşun değdi o an sol yanıma,aklıma gelense ne annem ne de babamdı,bayrağı verecek birini arıyordu gözlerim,dalgalanmalıydı yine semalarda buluşmalıydı rüzgarla,ilk madalyamı takmışken sol yanıma ay ve yıldızdan bir gülücük kapladı yüzümü ama yan gelip yatmadık düşerken bile vatan uğrunda.Şimdi sırtlarında taşıyordu kardeşlerimiz bizi bayrağa sarılı tabutlarımızda;İbrahim,komutanım ve ben yanyana,selam durdu yurdumun güzel insanları ve ileride bekliyordu bizi yan gelip yatmakla suçlayanlar,bitse de gitsek der gibiydi bakışları ama yan gelip yatmadık taşınırken bile tabutumuzda.Şimdi tabutlarımız açılıyordu bir bir,önce İbrahim'i teslim ettiler kara toprağa peşine gözükara komutanımı bir yaşındaki kızının gözü önünde ve sıra bana gelmişti,hepimizi tek ses olmuş yoldaşlarımız ''Vatan Sağolsun'' diyerek uğurluyordu, mezarlarımıza indirildik ilk defa yan yatarak,biz bu ana kadar yan yatmamıştık çünkü bu vatan böyle kazanılmadı ve size sesleniyorum bize bitse de gitsek der gibi bakanlar:Bu vatanı sömüremeyeceksiniz artık yan gelip yatarak...