PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bakan Çelik Recep İvedik'e karşı

serdarr78
01-03-2008, 21:24
AĞAÇ YAŞ İKEN DÜZELİR
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun 81 il milli eğitim müdürüne yönelik olarak düzenlediği medya okur yazarlığı eğitim seminerinde konuşan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, dünyanın artık küreselleştiğine işaret ederek, “Dünyayı küreselleştiren ise medyadır. Onu iyi kullanmak da kötü kullanmak da elimizde. Silahı polisin eline verirseniz güvenliği sağlarsınız. Teröristin eline verirseniz kan kusan bir şey haline getirirsiniz. Çocuklarımıza internet okur yazarlığını da öğretmek gerekiyor. Çocuklara “şu siteler zararlı” derseniz, onlara adres göstermiş olursunuz. Eskiden polis uyuşturucuyla ilgili eğitim verir o eğitimlerde “uyuşturucu içerseniz uçarsanız” derlerdi. Çocuklar da bu iyi bir şey herhalde biz de deneyelim diye düşünürlerdi” dedi. “Ağaç yaş iken eğilir” sözünü “ağaç yaş iken düzelir” şeklinde yeniden düzeltmek gerektiğini ifade eden Milli Eğitim Bakanı Çelik, “Öğrencilere artık kitlesel eğitim yerine bireysel eğitim veriyoruz. Kimseyi eğmek için eğitim vermiyoruz” dedi.

VİZYONDA BİR FİLM VAR KÜFÜR ARGO DOLU
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, filmlerdeki küfürlü sahneleri de eleştirerek, “Vizyonda bir film var. Bu film seyredilme rekorları kırıyor. Tepeden tırnağa küfür argo dolu. 13 + ifadesi olmasına rağmen filme herkes gidiyor. Bu doğru mu şimdi?” dedi. Bu filmin Recep İvedik olup olmadığı yönündeki soruya ise “Ben isim vermedim” dedi. Çelik ayrıca televizyonların en çok izlendiği saatler olan 20.00-22.00 arası dilime ise eğitim programlarını koymak gerektiğini ifade ederek “Televizyonlardaki sihirli büyülü dizileri yayınlamamak lazım” dedi.

ÇOCUKLAR GÜNDE ORTALAMA 3 SAATTEN FAZLA TV KARŞISINDA
Toplantının diğer konuşmacısı RTÜK Başkanı Zahid Akman, yetişkinlerin günde ortalama 5 saat, çocukların ise ortalama 3 saatten fazla televizyon karşısında vakit harcadıklarını belirterek, “Medya okuryazarlığı dersinin amacı çocukları eleştiri yapabilecek televizyon izleyicileri olarak yetiştirmek” dedi. Yalnız yayın içeriklerine müdahale ile yayınlardaki olumsuzluğun ortadan kaldırmanın mümkün olamayacağını kaydeden Akman, “Bunu medya okur yazarlığı dersi ile başarabileceğimize inanıyorum. 2007-2008 öğretim yılında 200 binin üzerinde öğrenci medya okur yazarlığı dersi aldı. Hedefimiz ise 1.5 milyon öğrenci” diye konuştu.

AA

BENDEN NOT=SAYIN BAKAN CEM YILMAZI HİÇ İZLEMEMİŞ SANIRIM...

umuter
01-03-2008, 21:35
ya elbette tepki vermekte haklı çünkü küfürler artık o kadar olur olmaz yerde karşımıza çıkmaya başladı ki çocuklar ve teni yetişen gençler bunlardan fazlasıyla etkilenmekte ve günlük konuşmalarının arasına o kelimeleri de sokmaktalar cem yılmaz olsun şahan olsun bunlar insanları çabuk etkileyecek kişiler sözlerine daha fazla dikkat etmeleri lazım
barda diye bir film var mesela küfürden başka bi konu yok sanki filmde yani bunu yapan yapımcıların ne amaçla yaptığını merak ediyorum!! hiç mi sorumluluk taşımıyorlar bilmiyorum ki

MUTAF
01-03-2008, 21:42
bi nevi, doğru ama bırakında artık insanlar rahat bir yaşam sürsünler. sanki sadece bu filmmi küfür içeriyor. bugun sokağa çıktığımda daha 8 10 yaşlarında çocuklar ana avrat küfür ediyorlar birbirlerine. önce aileden başlayacak bu terbiye ve ahlak. bence çokta bişi yok RECEP İVEDİKte.

HCakir
01-03-2008, 22:06
bi nevi, doğru ama bırakında artık insanlar rahat bir yaşam sürsünler. sanki sadece bu filmmi küfür içeriyor. bugun sokağa çıktığımda daha 8 10 yaşlarında çocuklar ana avrat küfür ediyorlar birbirlerine. önce aileden başlayacak bu terbiye ve ahlak. bence çokta bişi yok RECEP İVEDİKte.

1,2 sahnesi sakat.. :frown:

ESES-58
01-03-2008, 22:25
filmi seyretmedim ama bakan bula bula bu kadar yozlaşmanın içinde recep ivedik imi buldu.k.sunal(rahmetli)filmlerinde bile argo sözlere sansür konuyor özelliği kalmıyor.ayrıca bakan birde statlara gitsin

ultra-mehmet
01-03-2008, 22:49
AĞAÇ YAŞ İKEN DÜZELİR
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun 81 il milli eğitim müdürüne yönelik olarak düzenlediği medya okur yazarlığı eğitim seminerinde konuşan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, dünyanın artık küreselleştiğine işaret ederek, “Dünyayı küreselleştiren ise medyadır. Onu iyi kullanmak da kötü kullanmak da elimizde. Silahı polisin eline verirseniz güvenliği sağlarsınız. Teröristin eline verirseniz kan kusan bir şey haline getirirsiniz. Çocuklarımıza internet okur yazarlığını da öğretmek gerekiyor. Çocuklara “şu siteler zararlı” derseniz, onlara adres göstermiş olursunuz. Eskiden polis uyuşturucuyla ilgili eğitim verir o eğitimlerde “uyuşturucu içerseniz uçarsanız” derlerdi. Çocuklar da bu iyi bir şey herhalde biz de deneyelim diye düşünürlerdi” dedi. “Ağaç yaş iken eğilir” sözünü “ağaç yaş iken düzelir” şeklinde yeniden düzeltmek gerektiğini ifade eden Milli Eğitim Bakanı Çelik, “Öğrencilere artık kitlesel eğitim yerine bireysel eğitim veriyoruz. Kimseyi eğmek için eğitim vermiyoruz” dedi.

VİZYONDA BİR FİLM VAR KÜFÜR ARGO DOLU
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, filmlerdeki küfürlü sahneleri de eleştirerek, “Vizyonda bir film var. Bu film seyredilme rekorları kırıyor. Tepeden tırnağa küfür argo dolu. 13 + ifadesi olmasına rağmen filme herkes gidiyor. Bu doğru mu şimdi?” dedi. Bu filmin Recep İvedik olup olmadığı yönündeki soruya ise “Ben isim vermedim” dedi. Çelik ayrıca televizyonların en çok izlendiği saatler olan 20.00-22.00 arası dilime ise eğitim programlarını koymak gerektiğini ifade ederek “Televizyonlardaki sihirli büyülü dizileri yayınlamamak lazım” dedi.

ÇOCUKLAR GÜNDE ORTALAMA 3 SAATTEN FAZLA TV KARŞISINDA
Toplantının diğer konuşmacısı RTÜK Başkanı Zahid Akman, yetişkinlerin günde ortalama 5 saat, çocukların ise ortalama 3 saatten fazla televizyon karşısında vakit harcadıklarını belirterek, “Medya okuryazarlığı dersinin amacı çocukları eleştiri yapabilecek televizyon izleyicileri olarak yetiştirmek” dedi. Yalnız yayın içeriklerine müdahale ile yayınlardaki olumsuzluğun ortadan kaldırmanın mümkün olamayacağını kaydeden Akman, “Bunu medya okur yazarlığı dersi ile başarabileceğimize inanıyorum. 2007-2008 öğretim yılında 200 binin üzerinde öğrenci medya okur yazarlığı dersi aldı. Hedefimiz ise 1.5 milyon öğrenci” diye konuştu.

AA

BENDEN NOT=SAYIN BAKAN CEM YILMAZI HİÇ İZLEMEMİŞ SANIRIM...

belki CEM YILMAZIN fiLİminden basediyo....

umuter
01-03-2008, 23:04
:angry8:
bi nevi, doğru ama bırakında artık insanlar rahat bir yaşam sürsünler. sanki sadece bu filmmi küfür içeriyor. bugun sokağa çıktığımda daha 8 10 yaşlarında çocuklar ana avrat küfür ediyorlar birbirlerine. önce aileden başlayacak bu terbiye ve ahlak. bence çokta bişi yok RECEP İVEDİKte.şimdi burada şöyle bir yanlış kelime var "bırakın insanlar rahat bir yaşam sürsün" demen küfür etmek rahat bi yaşam sürmekse eğer bırakmayalım sürmesinler!! çünkü birileri rahat yaşam sürecek diye karşısındaki o küfürleri dinlemek zorunda mı??8-10 yaşında o çocukların ana avrat küfür etmeleri gelecek nesillerimizn ne hale glediğinin göstergesidir işte!!!
:angry8: :nono::

bulletfromhell
02-03-2008, 13:06
valla filmin pek suçu yok gibi geliyor bana...sonuçta toplum olarak epey yüksek bir yüzdeyle küfür argo ve bilimum medeniyet dışı hareketlerde bulunuyorsak ,olayı vizyona yeni girmiş bi sinema filmine indirgemek çokta mantıklı değil....futbol stadlarımız çokmu temiz yerler?? yada trafikte giderken bişeylere kızdığımız zaman çokmu medenice davranıyoruz??? olay aile terbiyesi ile başlar...maalesefki bugün toplumumuzda genel bi terbiye eksikliği var...sadece küfür ve argo olayı değil kastettiğim...birbirinin hakkına saygı göstermemekte en büyük terbiye erezyonlarından birisidir...önce herkes kendini düzeltmeli...düzgün insanlar,kendini düzeltenler ve düzeltmeye çalışanlar bu toplumda yüzdece fazla olduğu zaman zaten sorunlar çorap söküğü gibi çözülür...ama önce kişinin kendisinde başlar herşey.... :wave:

ucuk333
02-03-2008, 13:36
bakan aile icinde gecen kufurlere baksın cocuk kufru aille icinde ogreniyor..ama bunu inkar ediliyor...bu kufurler toplumun temel tası içinden cıkıyor..ailede kufur varsa toplumdada normal mis gibi siyaret ediyor.. buda filmlere yansiyınca isyan ediliyor...bakan haklı degil sadece hedef saptırıyor klasik turk politikacısı reyting pesinde...sirin bakanım...:wave: