PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boot-Modun da Yazılım atma Resimli

bigalı
07-03-2008, 14:53
Boot modu kısaca normal yazılım atılamaması durumlarında yapılması gereken cihazı kurtarma prosedürü dür diyebiliriz.Sebebleri yanlış yazılım atma, yazılım atarken elektrik kesintisi ,başka sebeblerden normal yolla yazılım atılamaması vs vs durumlarında cihazını silinmeyen bölümündeki (cihazın sigortası diyebiliriz)yükleyiciye ulaşmak ve yazılım atılması.

Burada tarif edilen işlemleri yapabilmek için bilgisayar ve Rs 232 kablo gerekmektedir usb den bu işlem yapılamıyor

Only the registered members can see the link

1-Cihazımız kapalı yada fişten çekili iken kanal - yada aşağı tuşa basılı tutarak cihazımızı açıyoruz yada fişi takıyoruz

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Cihaz açıldıktan sonra 0030 sonra 001c ve 1 yanıp söner

2-STBLink 01.06 (Only the registered members can see the link)
Editörden Com seçimi Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

3-Yazılım yüklemeden Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) boot mode

Yazılımı gösteriyoruz zipliyse zipten çıkartılmalıdır yoksa görmez

İşlem bitmiştir cihazınızı kapatarak tekrar açınız geçmiş olsun ama hala olmuyorsa
Aynı cihazdan bularak cihazdan cihaza deneyebilirsiniz

1-Yükleyici ve yüklenecek cihazı rs 232 ile birbirine bağlayınız cihazlar kapalı
2-Yükleyici cihazın power tuşuna basılı tutarak fişe takın
3-Yükleyici cihazın ekranında _ _H_ _yazar
4-Yüklenecek cihazı açınız

Kullanıcı bilgilerini atma

1-Yükleyici ve yüklenecek cihazı rs 232 ile birbirine bağlayınız cihazlar kapalı
2-Yükleyici cihazın kanal artı p+ tuşuna basılı tutarak fişe takın
3-Yükleyici cihazın ekranında _ _U_ _yazar
4-Yüklenecek cihazı açınız

Yinemi olmadı hiç uğraşmayın kafa da yormayınız direk servise müracat ediniz cihazınızı iyi günlerde kullanmak dileğiyle saygılar. Bigalı

HCakir
07-03-2008, 14:58
Teşekkurler usta,ellerine sağlık.. :):)

ustadtk
11-04-2008, 20:48
ya dostum benım makına cis 2000 plus ben en son yazılımı atarken sorun oluştu makinayi actıgımda yarım 0 şeklınde bişi gozukuyo ekranda ve acma kpama yerinden ve de normal menulerden hiç bi şekilde etkilenmiyo.ancak arkadaki güç acma kapmadan yapabiliyorum makinayı nasıl duzelticem rs 232 de aldım ama etkileşim kuramadım pc yle....yardımlarınızı bekliyorum