PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baykal'ın sözlerini hakaret kabul ettik

muzo
10-03-2008, 15:07
Baykal'ın sözlerini hakaret kabul ettik

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, "Tartışmalarla Kuzey Irak'a yapılan harekatın başarısı gölgelendi" dedi. "Deniz Baykal'ın değerlendirmelerini hakaret kabul ettik" diyen Orgeneral Büyükanıt, yazılı açıklamayı kendisinin kaleme aldığını söyledi.

CHP'den Genelkurmay'a jet cevap geldi

Orgeneral Yaşar Büyükanıt, açılış törenine gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Muhalefet partisi liderlerinin kara harekatının bitirilmesiyle ilgili açıklamalarının anımsatılması üzerine Orgeneral Büyükanıt, ''Operasyonun başarısı gölgelendi. Mehmetçiğe yazık, onlara üzülüyorum'' dedi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile görüşüp görüşmediği sorusuna da Büyükanıt, ''Kimseyle görüşmedim'' yanıtını verdi. Orgeneral Büyükanıt, ''Açıklamaları, hakaret kabul ettik'' diye konuştu. Kara harekatına ilişkin eleştirilerin ardından Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yayımlanan bildirinin bir görevli tarafından mı kaleme alındığının sorulması üzerine Orgeneral Büyükanıt, ''Bizzat ben kaleme aldım. TSK'ya hakaret ettirmem. TSK'yı hedef alan karşısında beni bulur'' dedi. Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ergin Saygun da terör örgütlerinin internet teknolojisini kullandıklarının hatırlatılması üzerine, teröristlerin internet üzerinden haberleştiklerini, bilgi çağının iyi bir şey olduğunu, ancak böyle sıkıntıların da yaşandığını söyledi. Orgeneral Saygun, ''Ses mühendisleri var. Bir sesi sizin sesiniz gibi kullanabiliyorlar. Maillerinizin sonuna ekleyerek gönderebiliyorlar'' dedi. Orgeneral Saygun, son günlerde basına yansıyan, internet paylaşım sitelerinde yer alan ses kayıtlarının hatırlatılması üzerine de bu konuda daha titiz olunması gerektiğini söyledi. Bu ses kayıtlarıyla ilgili herhangi bir çalışma yapıp yapmadıkları sorusu üzerine Orgeneral Saygun, konuyu her yönüyle incelediklerini bildirdi.