PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NASIL YANi!

ahmeTTaşar
14-03-2008, 20:19
NASIL YANi!

Only the registered members can see the link

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, DTP’nin kendisiyle görüşme talebinde bulunduğunu belirterek, “Bölücü terör örgütü PKK’yı, Parlamento çatısı altında bulunan DTP, terör örgütü olarak ilan etmedikçe, ben kendileriyle Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak görüşemem” dedi.

Aralarından su sızmıyor
Erdoğan’ın, “Arkadaşım” diyerek Çankaya Köşkü’ne uğurladığı Abdullah Gül ise “federasyon ve özerklikten” bahseden DTP’lilere sıcak davranıyor. Gül, PKK’ya yataklıktan yargılanırken tahliye olan zevatı, Dışişleri Bakanlığı’nda ağırlamıştı.

Erdoğan, “Başkanvekili ve başbakan yardımcımı görevlendirdim. Sayın Türk ve Tuğluk birlikte gelmek suretiyle arkadaşlarımla görüşmelerini yaptılar” dedi.

Görüşme çelişkisi!
Abdullah Gül’ün Çankaya Köşkü’nde ağırladığı DTP’lilere Başbakan Erdoğan randevu bile vermiyor: PKK’yı terör örgütü olarak ilan etmedikçe, ben kendileriyle görüşemem

Haber : Ceyhun BOZKURT
PKK’ya terör örgütü demeyen DTP’liler Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Çankaya Köşkü’nde ağırlanırken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendileriyle görüşmekten kaçınması, devletin zirvesine bir uyuşmazlık olarak yansıdı. Abdullah Gül, “federasyon ve özerklikten” bahseden DTP’lilere sıcak davranırken, Erdoğan ise randevu vermekten bile kaçınıyor. Böylece devletin zirvesinde DTP’ye karşı iyi polis-kötü polis oyunu oynanıyor. Resmi bir ziyaret için Ankara’da bulunan Saint Vincent ve Grenadinler Başbakanı Ralph Gonsalves ile Başbakan Erdoğan, görüşmelerin ardından düzenledikleri ortak bir basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Benden randevu istediler
Erdoğan, DTP’nin kendisiyle görüşme talebinde bulunduğunu belirterek, “Bölücü terör örgütü PKK’yı, Parlamento çatısı altında bulunan DTP, terör örgütü olarak ilan etmedikçe, ben kendileriyle Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak görüşemem” dedi. Bir gazetecinin, “DTP randevu talebinde bulundu mu?” şeklindeki sorusu üzerine Erdoğan, şu karşılığı verdi: “Benden randevu talebinde bulundular. Ve ben, randevu talebine, grup başkanvekilim ve başbakan yardımcımı görevlendirdim. Sayın Türk ve Tuğluk birlikte gelmek suretiyle arkadaşlarımla görüşmelerini yaptılar.” Avrupa Birliği’nin dayatmasıyla, terör yandaşı Leyla Zana ve arkadaşlarını 11 Haziran 2004 tarihinde Dışişleri Bakanlığı’nın konutunda ağırlayan Abdullah Gül, PKK’ya terör örgütü demeyen DTP’lileri de Çankaya Köşkü’nde kabul etmişti.

Savunmaya geçti...
Erdoğan’ın “Kürt paketini neden yabancı gazeteye açıkladı” eleştirisi üzerine Başbakanlık, “New York Times’ta yayınlanan paket yeni değil” açıklaması yaptı

Yine PKK terör örgütü demedi
DTP Grup Başkanı Ahmet Türk, Başbakan Erdoğan’ın “PKK’yı terör örgütü olarak ilan etmedikleri sürece kendileriyle görüşmem” şeklindeki sözlerine jet yanıt verirken, “bu açıklamaların toplumu germekten başka bir yararı olmaz” dedi. Türk, “Başbakan doğru bir şey yapmıyor, bu açıklamaların toplumu germekten başka hiçbir yararı olmaz” dedi. Türk Erdoğan’ın herkesin başbakanı olduğunu belirterek “sadece bir partinin genel başkanı olarak istediğini söyleme hakkına sahip değil. Barış ve demokrasi için çaba gösterdiğimiz bir süreçte, DTP’nin kapatılma davasının, dokunulmazlık dosyalarının olduğu bir süreçte Başbakan bu açıklamaları ile bir yerlere mesaj mı veriyor” diye konuştu. Türk, “PKK’ya terör örgütü” demeleri konusundaki tartışmaların ise geçmişte kaldığını söyledi.

Yeniçağ...