PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baş örtüsü olmasa da olurmuş!..

ahmeTTaşar
14-03-2008, 20:21
Baş örtüsü olmasa da olurmuş!..

Only the registered members can see the link

‘Baş örtüsü İslam’ın tek yolu değil’
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üniversitelerde baş örtü yasağının kaldırılmasını eğitim hakkı ve özgürlüğü, ayrıca din ve vicdan özgürlüğü açısından değerlendirdiklerini söyledi. Erdoğan, Almanya’da yayımlanan Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesine verdiği mülakatta, “Başörtüsü İslamiyet’i yaşamanın tek yolu değildir” sözleriyle büyük dikkat çekti. Erdoğan, “üniversitelerde başörtü yasağının kaldırılmasını eleştirenlerin, bunun İslamlaşma yolunda bir ilk adımı teşkil ettiğini söylediklerinin” belirtilmesi üzerine şunları söyledi: “Bu, yanlış. Baş örtüsü İslamiyet’i yaşamanın tek yolu değildir. Biz baş örtüsünü eğitim hakkı ve özgürlüğü, ayrıca din ve vicdan özgürlüğü açısından değerlendiriyoruz. Gelişmiş demokrasilerde nereye bakarsanız bakın, üniversitelere istenildiği gibi gidiliyor. Bizim ülkemizde de bu daha önceleri mümkündü. Her zaman, Batı, Batı, Batı diyoruz. Batı bunu niye yapıyor, biz bunu burada yaptığımız zaman niye sorun oluyor? Ben hem kapanana, hem de kapanmayana saygı duyuyorum. Hepsi bu ülkenin evlatları. Laik bir ülke tüm inanç gruplarına karşı aynı mesafede durmalı. Birine yakın, diğerine uzak durmak olmaz. Eğer ülkemizde ayrımcılık varsa, bunun sorumluları, kapananlara üniversite kapılarını kapatanlardır.”

Yeniçağ...

DEJAVU®42
14-03-2008, 20:27
ya sayın başbakan herkese aynı mesafedeyiz diyorsun sonra diger taraftan alevliler biz şunu bunu istiyoruz dediginde sesini bile cıkarmıyorsunuz onlarda kendilerince dinlerinin geregini yapmıyormu yoksa size göre sadece sizin felsefenize göremi özgürlük digerleri özgür olmasada mı olur cifte standart almış başını gidiyor...