PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tokat Vurmak!...

ibalaban
19-03-2008, 19:19
TOKAT VURMAK!...

Dünya savaş tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir savaş destanı. Türk'ün zafer abidesinin yıldönümü bu gün…

Tam 93 yıl önceydi, Türkiye'yi parçalamak ve Türkleri yok etmeye yemin etmiş yedi düvelin Türklerin postalsız ayaklarının altında ezilişi. Bu vatan evlatları Gazi Mustafa Kemal komutasında bütün çaresizliklere rağmen, eşi benzeri olmayan Türklüğün zaferini dünya savaş tarihine altın harflerle kazıdılar…

Bu vatan evlatlarının, daha doğrusu dedelerimizin ruhları şad olsun, mekanları cennet olsun. Kazanılan bu zafer yine dünyada bir ilk olan Türk'ün Kurtuluş Savaşının ilk kıvılcımı olmuştur. Turgut Özakman ustamızın deyimiyle, "Çılgın Türkler" bütün dengeleri yerinden oynatmıştır…

Tokat vurmuşlardır kirli planlara ve tokat vurmuşlardır dünya devletlerine…

Bu sabah ben de bir tokat yedim, okuduğum bir haberle…

Her ortamda özgürlükçü, laik, demokratik ve her kesimi kucakladığının takiyesini yapan AKP zihniyeti, Trabzon Devlet Tiyatrosunca oynanan bir oyunda geçen replikler nedeniyle dört oyuncuya ihtar cezası vermiş…

Çağdışı, ilkel, utanç verici ve sanat'a tecavüz !...

"ananı da al git!"…

"burası yan gelip yatma yeri değildir!"…

"Başbakan kimden korkar?... ABD'den!"…

"Düğün ya da davul" isimli oyunda bu cümleler kullanıldığından, Başbakan'a hakaret olarak düşünülmüş ve Vali tarafından repliklerden çıkarılmış, bu replikleri kullanan tiyatro oyuncularına da ihtar verilmiş. Gerekçe de; devletten maaş alan bir tiyatro ekibinin oyunlarında siyasi mesaj vermesi etik değilmiş"!!!

Yukarıda kullanılan cümleler, kime ait?...

Sayın valinin öncelikle bu ihtarı Başbakan'a yapması gerekmez mi?

Tayyip Erdoğan söylediğinde "etik", ama başkası söylediğinde "etik değil"…

Hangi ülkede yaşıyoruz?

İşlerine geldi mi yapılan her şey demokratik ve hukuka uygun, işlerine gelmedi mi; demokrasi ve hukuk ayaklar altında…

Hocaları Erbakan'ın deyimiyle cevap verirler adama…

Hadi ordan, hadiii!!!!

zfr_pal
19-03-2008, 19:31
en son yorumla günün anlam ve önemini sıfırlamışın..ancak belli zihniyete sahip insan bu konuyu böyle bağlaya bilirdi seni teprik ediyorum.burası siyaset meydanı değil..bu zihniyete sahip insanlar daha gecen hafta yaptıgı girişimle ülkemize dünya devletlerinin bakışı nası değişti biraz haber izlerseniniz analrsın.bırakta halk kendisi karar versin..enson 22 temmuzda verdiği gibi..

ibalaban
21-03-2008, 17:26
en son yorumla günün anlam ve önemini sıfırlamışın..ancak belli zihniyete sahip insan bu konuyu böyle bağlaya bilirdi seni teprik ediyorum.burası siyaset meydanı değil..bu zihniyete sahip insanlar daha gecen hafta yaptıgı girişimle ülkemize dünya devletlerinin bakışı nası değişti biraz haber izlerseniniz analrsın.bırakta halk kendisi karar versin..enson 22 temmuzda verdiği gibi..

senin için yazmadım sen olduğun yerde kal anlayan anladı hadi oradan!!!

osmann
21-03-2008, 18:33
ibalaban biraz sakin ol. akp liler elbette hükümeti icraatları savunacak. sen karşıt görüşünü nasıl savunuyorsan. öyle değilmi?
ama bu konu uzarsa hemen kilitlerler söyleyeyim...tike veya kosovalı "hadi ordan" diyebilir...:)
selametle...

Simba
21-03-2008, 18:40
Konu kapanmıştır