PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Öcalan din istismarı istedi!

ahmeTTaşar
27-03-2008, 23:50
Only the registered members can see the link
Öcalan din istismarı istedi!

İmralı'dan terör örgütüne talimatlar yağdıran Öcalan'dan son bomba: Peygamberler şehri Urfa'ya ilahiyat akademisi kurun!

Doğu ve Güneydoğa Anadolu'da faaliyetlerini yoğunlaştıran tarikat ve cemaatler İmralı'daki Abdullah Öcalan'ı harekete geçirdi. Apo, avukatlarıyla yaptığı son görüşmede örgütüne çok önemli ve de çok şaşırtıcı bir talimat verdi. Bu talimatta, Apo örgütten acil olarak memleketi Şanlıurfa'ya bir ilahiyat akademisi kurulmasını istiyor. Apo, ilahiyat akademisi isteğini şu sözlerle açıklıyor:

"Urfa peygamberler diyarıdır, halkı inançlıdır, din doğru öğrenilmelidir. Bunun için bir ilahiyat akademesini oraya kurabilmeliler... Din nedir, günümüze kadar kaç peygamber gelmiş, nerelere gelmiş, bunlar araştırılmalıdır. Ben de dini taa Hz. İbrahim'den alıp günümüze kadar getiriyorum, çözümleme yapıyorum."

ÖCALAN'IN TOPRAK HASSASİYETİ!

Öcalan, bu yeni stratejik atağında dini kullanması hayli ilginç. PKK'nın bu akademiyi Şanlıurfa'da nasıl kuracağı, ne zaman harekete geçeceği henüz bilinmiyor. Apo bu arada başka konulara da değinerek, memleketi Şanlıurfa'ya yönelik açılımlarını sürdürdü, konuyu "toprak kaybına" getirdi. Şunları söyledi: "Rahşan Ecevit uyarmıştı, GAP'la birlikte suya kavuşan Harran'daki topraklarımızı Yahudiler satın alıyor, ülke satılıyor..."

Kenthaber...

Admin
27-03-2008, 23:56
Ya arkadaşım yeter artık ya haber bölümü bu konular yüzünden karılşıyor..Konuyu lütfen uzatmayın

ahmeTTaşar
28-03-2008, 00:18
?????