PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MSN Virüsleri için kesin çözüm.!!

HCakir
28-03-2008, 17:27
Herkesin yaralı olduğu bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim başkasından gelen herhangi bi virüsü istemeyerek veya istemeyerek alırsanız virüs msn e girmenizi engeller veyahut girerseniz listenizde kişilere aynı virüsü yollar kişi listenizdeki arkadaşlarınızda kabul ederse bu olay zincirleme devam eder ,Fakat bu virüsü öldürmenin yolu aşağıda madde madde anlatılmıştır ; Umarım işinize yarar ,Geçmiş olsun.. :)

1. Bilgisayarınızı restart edip güvenli kipte açın (Açılış anında <F8> tuşuna basarak güvenli kipi seçebilirsiniz.)

2. Başlat menüsünden “çalıştır” (run) sekmesini tıklayıp açılan pencereye “regedit” yazarak enter’a basın.

3. Regedit programı içinde aşağıdaki alt anahtarları inceleyin ve bunlar içinde virüsle ilgili eklenmiş yeni kayıtları silin:
H***_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Run
H***_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\RunServices
H***_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\policies\Explorer\Run
H***_CURRENT_USER\Microsoft\Windows\CurrentVersion \Run
H***_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\policies\Explorer\Run
Yukarıdaki kayıtlar içinde “serpe”, “avnort”, “ltwob” gibi tanımlar var ise sisteminiz virüsten etkilenmiş ve her açılışta kendisini tekrar çalıştırıyor demektir. Bu tanımları silin.

4. “Bilgisayarım”ı açtıktan sonra “araçlar”dan dizin seçenekleri menüsünü açın ve görüntü bölümündeki “gizli dosyaları göster” seçeneğini seçin ve bilinen dosya tipleri için dosya uzantısını gösterme seçeneğindeki işareti kaldırın. Böylelikle virüs'ün sistem içinde gizli dosya olarak kopyalanmış türevlerini görebileceksiniz.

5. Aşağıdaki dizinlerde isimleri verilen dosyaları bilgisayarınızdan silin.
C:\windows\system32\formatsys.exe
C:\windows\system32\serbw.exe
C:\windows\msmbw.exe
C:\Crazy frog gets killed by train!.pif
C:\Annoying crazy frog getting killed.pif
C:\See my lesbian friends.pif
C:\LOL that ur pic!.pif
C:\My new photo!.pif
C:\Me on holiday!.pif
C:\The Cat And The Fan piccy.pif
C:\How a Blonde Eats a Banana...pif
C:\Mona Lisa Wants Her Smile Back.pif
C:\Topless in Mini Skirt! lol.pif
C:\Fat Elvis! lol.pif
C:\Jennifer Lopez.scr
C:\lspt.exe
C:\Documents and Settings\<Kullanıcı_Adı>\Local Settings\Application Data\Microsoft\CD Burning\autorun.exe
C:\British National Party.jpg
C:\Crazy-Frog.Html
C:\Message to n00b LARISSA.txt

swerrt
15-11-2008, 14:00
tesekkurler

mehmetumar
15-11-2008, 14:46
tesekkurler sağolun

orun0774
11-05-2009, 09:16
banada dün akşam bulaştı msn'den kişi listemdeki arkadaşımdan geldi.ama onun bundan haberi yok ben göndermedim diyo.bu ileti facebook'la ilgili bir iletiydi.ben de facebook üyesi değildim. merak edip açtık tabi.beni facebook ana sayfası gibi bir yer açıldı.ama facebook sayfası değildi sanırım.bende ilk defa girdiğimden arkadaşlarda methedip duruyorlardı.üye olayım dedim.formu doldurdum kaydet bastığım anda virüs faaliyete geçti sanırım.msn'den hiçbir arkadaşıma anlık ileti yazmamı engelliyordu.arkadaşlar mesaj atmışlar bana.senden bize virüs geldi diye.nod 32 ve kaspersky 2009 antivirüsle taratmama rağmen kurtulamadım bu virüsten.sonra sistem geri yükleme aklıma geldi.bunu yaptım ve düzeldi.sizede böyle bir ileti gelirse açmayın.direk silin.

MUTAF
11-05-2009, 12:31
banada dün akşam bulaştı msn'den kişi listemdeki arkadaşımdan geldi.ama onun bundan haberi yok ben göndermedim diyo.bu ileti facebook'la ilgili bir iletiydi.ben de facebook üyesi değildim. merak edip açtık tabi.beni facebook ana sayfası gibi bir yer açıldı.ama facebook sayfası değildi sanırım.bende ilk defa girdiğimden arkadaşlarda methedip duruyorlardı.üye olayım dedim.formu doldurdum kaydet bastığım anda virüs faaliyete geçti sanırım.msn'den hiçbir arkadaşıma anlık ileti yazmamı engelliyordu.arkadaşlar mesaj atmışlar bana.senden bize virüs geldi diye.nod 32 ve kaspersky 2009 antivirüsle taratmama rağmen kurtulamadım bu virüsten.sonra sistem geri yükleme aklıma geldi.bunu yaptım ve düzeldi.sizede böyle bir ileti gelirse açmayın.direk silin.

banada geldi.
msconfig ile başlangıçtan nod32 hariç herşeyi kaldırdım. düzeldi.
nod32 ile sonradan tarattım buldu ve sildi.

öyle saçma bir virüski kişi listemde herkese aynı yazıyı gönderiyor. facebookla alakalı görünüor ama değil. gönderdiği linkin sonunada mail adresim yazıyordu..

ekrem956
11-05-2009, 15:04
paylaşım ve bilgi için tşk.saygılar.

bahattin1956
27-05-2009, 04:09
Şu anda virüs yok ama elimizin altında olması iyi olur. Paylaşım için teşekkürler.