PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok Önemli....Lütfen Cevap Bekliyorum....

bulletfromhell
31-03-2008, 19:23
arkadaşlar şu malum 'ben falan yerden başkomiser bilmemkim' olarak başlayıp insanlara çeşitli suçlamalar yapıp kontör falan sızdırmaya çalışan çete yine hortladı galiba...bi yakınıma telefon açmışlar 0545 3XX XX XX nolu telefondan...o an telefonu kapalıymış..sonradan arayan numaranız var diye mesaj gelmiş...yakınım aramış o numarayı...adam kendini başkomiser bilmemkim olarak tanıtıp telefonun sahibiyle görüşmek istediğini söylemiş...yakınımda 'buyur ne istiyosunuz' diyince telefonu kapatmışlar..toplam görüşme süresi 16 sn. falan..şimdi soruyor bana...teknik olarak hattıma girebilirlermi ve ne yapmam lazım...bu işten anlayan ustaların cevabını bekliyorum....

umuter
31-03-2008, 19:29
bildiğim kadarıyla o yöntemle kandıranlar genelde oyalıyorlar ve sonra bi başka hatta yönlendirme yapıyorlar o kadar kısa bir sürede böyle bi şey olacağını sanmam uzun konuşşmamış ve herhangi bir yerle görüştürmemişler

bulletfromhell
31-03-2008, 19:32
bildiğim kadarıyla o yöntemle kandıranlar genelde oyalıyorlar ve sonra bi başka hatta yönlendirme yapıyorlar o kadar kısa bir sürede böyle bi şey olacağını sanmam uzun konuşşmamış ve herhangi bir yerle görüştürmemişler
usta teşekkür ederim cevap verdiğin için...banada o kadar sürede olmaz gibi geliyor ama yinede belli olmaz...teknolojinin kötüye kullanımı konusunda ne aşamada olduğumuzu bilmediğim için sorma ihtiyacı hissettik....

umuter
31-03-2008, 19:36
rica ederim ustam bilgimiz paylaşmamız lazım ki faydamız olsun :D

bulletfromhell
31-03-2008, 19:50
valla artık benim iyice sinirlerim bozuluyo bu işlere...tokatçılık almış başını yürüyor....hemde teknoloji kullanılarak... gidip savcılığa versen de ardı arkası kesilmez...gidip yeni bi hat alıp aynı katakulliyi yapmaya devam eder bunlar....:devilprv: :devilprv: :devilprv:

umuter
31-03-2008, 21:09
evet ustam teknolojik hırsızlar malesef çok türediler ve insanların saf halinden faydalanıyorlar bu sayede !!
gerçi bu millet resmi olarak ta her halukarda soyuluyor ama o da ayrı bir konu günlük ne kadar sorma ver parası ödüyoruz bilmiyorum valla :D