PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nokia 46 Milyon Hatalı Bataryasını Toplatıyor

ercanakman
11-04-2008, 13:00
Mobil telefon üreticisi Nokia, 2005-2006 yıllarında ürettiği 'BL-5C' modeli bataryalarında hata tespit etti.

Finlandiyalı firma, sattığı 300 milyon civarındaki cep telefonunda bulunan bu bataryanın yaklaşık 46 milyonunun hatalı olduğunu saptadı. Şarj halindeyken aşırı ısınan ya da konuşma anında ısınıp yerinden oynayan bataryaların değişimi, internet üzerinden de yapılabilecek.

Bunun için 'Only the registered members can see the link' web adresine girerek bataryanın arkasındaki 26 haneli numarayı yazmak yetiyor. Kişisel bilgilerinizi yükledikten kısa süre sonra, firma yeni bataryayı bir özür mektubuyla gönderiyor. İnsan hayatını riske eden bataryalar, Nokia'nın 52 farklı telefon modelinde kullanılmış.
Only the registered members can see the link

Arkadaşlar belki bu konu daha öncedende verildi ama bu biraz daha farklı zira siteye girip pilinizin üzerindeki seri numarayı yazıyorsunuz tutuyorsa adres kabul ekranı çıkıyor dolduruyorsunuz nokia pilinizi evinize yolluyor..
bu olayla ilgili forumda daha önce iki konu yayınlanmış aşağıda lingler mevcut aynı konu ama bir fark var nokia pilleri artık adresinize yolluyor o yüzden konuyu bir daha güncellemek istedim.

ercanakman
02-05-2008, 23:54
valla bende inanamadım ama piller bugün geldi 2 adet n70 telefon için web sayfasından form doldurmuştum ve bugün piller direk olarak üretici firmadan dhl ile evime kadar geldi...
bilginiz olsun diye yazdım

orun0774
04-05-2008, 01:06
valla bende inanamadım ama piller bugün geldi 2 adet n70 telefon için web sayfasından form doldurmuştum ve bugün piller direk olarak üretici firmadan dhl ile evime kadar geldi...
bilginiz olsun diye yazdım

evet arkadaşım bende formu doldurup e-mail atmıştım.bir hafta sonra batarya kargoyla evime teslim edildi.:45:

sarıkanarya_41
05-05-2008, 14:15
thank's

fettah
25-08-2008, 01:20
bilgi için teşekkürler

ilhanbaykan
10-09-2008, 23:43
iyi akşamlar bende nokiya pil haberini okudum ama yabancı dilim olmadıgı için verilen yerde ki yere 26tane rakamı yazdım ama aclan yerde ne yapılacagını anlayamadım 26 rakamı yazdıktan sonra karşıma gelen sayfada şunlar yazıyordu
Product Advisory: Nokia BL-5C battery

Your battery is not among those manufactured by Matsushita between December 2005 and
November 2006 and your battery will not be replaced.

Thank you for checking your battery.

bunun türkce anlamı nedir ve bendeki pilde hatalısa ne yapmam lazım bir yardımcı olursanız sevinirim sizlere kolay gelsin yardımlarınızı bekliyorum sagolun