PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorine tarihi zam

kucer06
12-04-2008, 11:25
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Motorine tarihi zam

Yüksek benzin fiyatlarından bunalarak dizel araçlara yönelen tüketicinin son gelen zamlarla iyice ***fi kaçtı.

Son olarak dün motorine son dönem tarihinin en büyük zamlarından biri gelirken, fiyatlar bir anda yüzde 5 arttı. Motorinin pompa fiyatı İstanbul'da 2.96 YTL'ye yükseldi.

Suya gizli zam yapıldı

Uluslararası borsalarda petrol fiyatlarında yaşanan yükseliş ve dolardaki artış yine tüketiciyi vurdu. Geçen hafta benzine gelen zamların ardından bu hafta da motorin nasibini aldı. Motorin fiyatlarına bir günde 13-14 YKr zam gelirken, fiyatlar da 3 YTL'ye dayandı. Böylece benzin ve motorin arasındaki fiyat farkı iyice daraldı.

Motorine yılbaşından bu yana gelen zam yüzde 16.7 oldu. Benzine ise aynı dönemde yüzde 5.8 zam yapıldı. Böyle motorin fiyatı 2.52 YTL'den 2.96 YTL'ye, benzin fiyatı da 3.11 YTL'den 3.30 YTL'ye tırmandı.

Benzin fiyatı motorine göre şu anda yüzde 11.5 daha pahalı. Bu oran yılın başında yüzde 23.4 seviyesindeydi. Benzin ile motorin arasındaki fark giderek daralırken, bunun acısını da motorin ucuz olduğu için benzinli yerine dizel araç alanlar çekiyor. Türkiye'de dizel araç pazarı yüzde 50'nin üzerinde bulunuyor.

CABBARİ
12-04-2008, 12:48
yorumsuz...
yalancı bahar bitti artık..
selametle

kucer06
12-04-2008, 12:52
Evet üstadım yalancı bahar bitti.Bence şimdiye kadar ülkenin önemli kuruluşları satılıp satılıp gün kurtarıldı ama artık onlarda bitiyor gibi.Allah sonumuzu hayır etsin.

erdal1988
12-04-2008, 13:06
bunların yapacağı ülke ancak bu kadar olurdu ve sonu geldi işte.
enflasyon dediler işte benzin fiyatı enflasyonun en büyük etksi yalancılar utanmadan birde enflasyon yüzde onların altında diyorlar benzin kaçken iktidar oldular şimdi kaça işte sana gerçek enflasyon.
fiyatlar ucuzlamış elbette ucuzlar milletin alım gücü bitti ,azaldı demiyorum bitti ancak insanlar karın tokluğuyla uğraşıyorlar nerde yeni beyaz eşya alacak güc alım olmayınca elbette fiyat düşecek çünki başka nasıl satacaklar.
bunlar hiçmi esnafın içine çıkmıyorlar çıkıyorlar tabiki kendi şakşakçılarının yanlarına gidiyorlar 2 de kamera tamam herşey harika.
işte en son mazot kamyoncunun otobüscü esnafının tek geçim kaynağı kamyonlar ve otobüsler zaten müşteri yoktu birde bu mazot fiyatı gelde bunlar yaşasın.
ama adam öyle kurnazki şimdi kapatma davasını ortaya atıp bu halkın duygularıyla öyle güzel oynuyorki cahil evet cahil halkta bunlara inanıp yerel seçimde bakalım daha başımıza neler getirecekler.
son seçimd ebu kadar halk meydana indi sonra kendini mağdur gösterip halkın oylarını kapmadılarmı bu halk yine verir.
bence yüzde 5 de az çünki ben çok şükür iyi kötü karnımı doyuruyorum aç kalanlar işsiz kalanlar bunlara götürüp oy veriyorlar iyice zam yapsınlar bu defa sürünsün o oy verenler.

mehmet07
12-04-2008, 14:06
bende dizel araç var ekonomik diye almıştım ama şimdi yalanmış dedikleri gibi bahar bitiyor cehennem sıçağı geliyor

aliharbiye
12-04-2008, 15:49
bakalım millet nereye kadar dayanacak diyecek bişi bulamıyorum valla pes doğrusu

huseyinkursat
12-04-2008, 17:00
MOTORİN ZAMMI A.B EMRİ

Motorine tarihi zam
aman efendim ne gam
A.B ..ıçımıza girmek ister
Saçımızı başımızı yolmak ister
Umurundamı adamların
Türk sün diye soymak ister

aleks27
12-04-2008, 18:54
bunlar insanla alay ediyorlar

ayran
12-04-2008, 19:54
bem çifçiyim traktörle bu gün çift sürdüm peki
motorine zam gelirse ben nasıl o ürünü kaldırırım eğer senede 6 defa pulluk vuruyorsam bu yarı yarı düşer
ve mahsül de bi o kadar azalır kendileri bilir zaten alışmışız
bir ekmeğe ve kuru soğana böyle devam etsinler aferim

umuter
12-04-2008, 20:03
bem çifçiyim traktörle bu gün çift sürdüm peki
motorine zam gelirse ben nasıl o ürünü kaldırırım eğer senede 6 defa pulluk vuruyorsam bu yarı yarı düşer
ve mahsül de bi o kadar azalır kendileri bilir zaten alışmışız
bir ekmeğe ve kuru soğana böyle devam etsinler aferim
ZATEN ONLARIN İSTEDİĞİ DE O DEĞİL Mİ??+köylüyü ve küçük esnafı bitirip milleti banka tefeci kapılarında dilenci yapmak değil mi___??:devilprv: :mad2: :angry8:

geçen hafta pirinç fiyatlarına%100 ila %130 civarında zam yapıldı bir anda peki bu hükümetin sanayi ve ticaret bakanlığı,ekonomiden sorumlu bakanlığı,tarım ve köyişleri bakanlığı yok mu?? çıkıp ta hiç biri de sormuyor mu "KARDEŞİM BİZ EKONOMİ POLİTİKASI UYGULUYORUZ ENFLASYON %10 SEVİYELERİNDE SEYREDERKEN SİZ NE AKLA HİZMET %100 ZAM YAPIYORSUNUZ!!!" demiyor mu acaba neden bu kadar vatandaş mağdur ediliyor !!! yeter artık yaaa bu kadar da adilik olmaz ki millet yiyecek ekmeğini zor buluyo zaten ama eğer bir dellenirse bu halkı kimse tutamaz onu da bilsinler çok sabırlıdır türk halkı ama sabrın sonu geldiğinde kesinlikle engel tanımaz önünde !!!

uzman_elhan
12-04-2008, 20:06
türkiyedi vergi çok yüksek herşey bunun altın dan çıkıyor

simeda
12-04-2008, 20:19
geçmişe biraz gidiyorumda 1 lt benzin 1 usd olacak dediklerinde olamaz diyordum.millet arabaya binmez diyordum.ama yanılmışım şu an 3 usd civarında ama yinede biniyoruz.belki birilerini zengin ediyoruz ama hiç birşeye tepkimizi gösteremiyoruz.bana dokunmayan yılan bin yaşasın hesabı.

kucer06
12-04-2008, 20:26
İnanın buna bunlar iyi günlerimiz.

bulletfromhell
12-04-2008, 20:52
bunlar daha iyi günlerimiz...3-4 aya kalmaz büyük holdinglerde dahil olmak üzere binlerle ölçülecek rakamda şirketler iflas ilanı yapıp kepenk kapatacaklar....küçük esnafta bu durum onbinler sayılarında olacak....selametle

selimb
12-04-2008, 22:23
ekonominin başındakiler kim,biri kxxx yere yakın öbür köylü çocuğu amerikan menşeli k..aynak eee daha ne olsun...

firelove
12-04-2008, 22:51
atatürk izmir iktisat kongersinde milli ekonomi modeli kararı alarak ül***i çok kısa sürede çok ileriye götürmüş.şimdi içişlerini AB ye dış işlerini ABD ye ekonomiyi de İMF ye teslim etmişiz...nasıl olur da İMF politiklarıya bir ülke ekonomisi ayağa kalkar düzlüğe çıkar.yahu kardeşim ben bu milletin aklına şaşıyorum....nasıl göremiyorsun gerçekleri.nasıl teslim oluyorsun böyle.....en sıradan afrika ülkeleri bile İMF yi kovdular ülkelerinden.....dünyada beş altı tane ülke kaldı İMF ile çalışan.....türkiye bunların başında ve en çok borcu olan ülke...İMF borç faizi ile ayakta duran bir para kuruluşu...elbette seni bırakmak sana para satmak ister...türkiyeden daha iyi enayi bir ülke yokki dünyada.....bu milletin yarısı nasıl kandı bilmiyorum....artık çiftçi traktörünü satmaya başladı.........karasabana dönüyorlar.yani öküz alıp öküzle sürüyor tarlasını....ne olacakki.....öküzün yakıtı mazot değil.....allahın otu........bilmem nereye gidecek bu ülke böyle......her gelen hükümet ya kardeşim küresel kriz var dolar yükseliyor dolayısı ile akaryakıtta yükseliyor bahanesi uydurmasın artık.....milli bir ekonomi modeli uygulamaktan başka çaresi yok türkiyenin.....dünyanın da yok....artık kapitalizm çökmüştür..insanlığa faydasının olmadığı görülmüştür....yazık bu ül***e ya....ne zaman kendi ülkemizi kendi aklımızla yöneteceğiz ne zaman...

atakan2007
13-04-2008, 00:02
Durum gittikçe vahim bir hal alıyor.