PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ermenistan'da nefret dolu anma

ultra-mehmet
25-04-2008, 10:39
Ermenistan'da nefret dolu anma

Only the registered members can see the link

Erivan'da sözde Ermeni soykırımı resmi törenlerle anıldı. Erivan yönetimi tören alanına Türk bayrağı serdi. 10 binlerce Ermeni, ay yıldızlı bayrağımızın üzerine basarak geçti.

Ermenistan'ın başkenti Erivan'da sözde Ermeni soykırımı resmi törenlerle anıldı. Resmi törende bu kez Erivan yönetimi bir değişiklik yaptı: Tören alanına Türk bayrağı serdi. 10 binlerce Ermeni, ay yıldızlı bayrağımızın üzerine basarak geçti.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce kişi sözde Ermeni soykırımının 93`inci yıldönümü nedeniyle düzenlenen anma törenine katılmak için 1965 yılında inşa edilen Soykırım Anıtı`nın önünde toplandı. Resmi törende Türk bayrağı yere serilerek, çignendi. Erivan dışında birçok Avrupa ülkesinde de Ermeniler sözde soykırımı anmak için toplantılar yaptı. Toplantılarda Türkiye aleyhine sloganlar atıldı. Dün de Erivan'da yapılan gösteride yine Türk bayrağına hakaret edilmişti. Göstericiler Türk bayrağını yakmışlardı.

TÜRK BAYRAĞINI ÇİĞNEDİLER...

Anıta kırmızı ve beyaz karanfiller bırakan kalabalık, sözde soykırımda kaybolanların anısına yanan meşale önünde saygı duruşunda bulundu.

Ermenistan`ın yeni Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan da eşiyle birlikte anıta çiçek bıraktı ve din adamlarıyla birlikte dua etti. Ülke genelindeki okullardan gelen öğrenciler ve sivil toplum örgütlerinden temsilcilerin yanı sıra diasporadan gelen çok sayıda Ermeni de anma törenlerine katıldı.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, 1915 olaylarıyla ilgili iddiaların uluslararası platformlarda tanınması ve bu olayların kınanması konusunun ülkesinin dış politika gündeminin ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi. Sarkisyan, "Ermenistan, tarihi adaletin yerini bulması yönündeki çabalarını ikiye katlamalı" dedi.

Sarkisyan, 1915 olaylarının yıldönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Ermeni iddialarının birçok ülke tarafından tanındığını öne sürdü.

"Amaçlarımız arasında kin veya intikam namına bir şey yok. Şimdi masum kurbanların anısını koruyarak, Türkiye ile önkoşulsuz olarak ilişkileri normalleştirmeye hazırız" ifadesini kullanan Sarkisyan, "Ermenistan devletinin olmadığı durumlarda bu tür durumlarla karşılaşılabileceğini, bu nedenle devletin geliştirilmesi ve güçlendirilmesinin önemli olduğunu" belirtti.

Hollanda'daki anma törenleri

Belçika'daki anma törenleri

:mad2: :mad2: :mad2:

airman06
25-04-2008, 11:25
dışişleri bakanı da sınırı açmayı düşüneceğiz dedi baruussoya..bu haberi entel dantel aydınlarla ilgili yetkililerin okuması gerek

osmann
25-04-2008, 12:05
herkes üzerine düşeni yapıyor. biz hariç...

mumu
25-04-2008, 12:24
Evet arkadaslar bizler çinliler kadar olamadik adamlar dunyaya res çekiyorlar, bizse mahlessef hiç tutkunluk yok ,atalarimiz kalkip baksalar halimize oturup herhalde alarlar....

ultra-mehmet
25-04-2008, 14:18
bizim gurbetçiler ne yapıyo anlamadım onların yabancı ülkede olan vatandaşları lobi çalışmaları yapalken bizim gurbetçiler ne yapmıyo bizim gurbetçilerinde lobi çalışmaları yapmalaralı gerekiyo adamlar bir bir hedef ulaşıyo işallah ulaşmazalar.......

bilgin
25-04-2008, 16:10
bi gün gelecek o ay yıldızlı bayrağımızı gönderinizde dalgalandıracağız.:present:

umuter
25-04-2008, 17:13
karakterlerini gayet güzel şekilde gösteriyorlar işte ermeniler bunlar çaresizlikten yapılan şeylerdir eğer paçaları sıkıyorsa buyursun gelsinler hemen diplerindeyiz boylarının ölçülerini gayet güzel alır ve geri dönerler!! yok dönemezler çünkü ölüler bi daha yürüyemez orası da var:)

muratbab
25-04-2008, 17:17
Bizler açlık sefalet işsizlik yüzünden (kısacası geçim derdinden) kafamızı kaldırıp sağa sola bakamıyoruzki bu gibi lobi işleri ile ugrasabilelim. Onlar önümüzdeki 50 yılın hesaplarını yaparken biz yarın ne yapacagımızı bile tahmin edemiyoruz.

Kemal Turan
25-04-2008, 17:28
Etkili ve yetkili kişilerden daha tık yok

osmann
25-04-2008, 17:32
lobi yapmak lazım. bunun içinde eğitim lazım. hemde okkalı bir eğitim.herşeyin başı eğitim.
bizim eğitim düzeyimiz (gurbetçilerin eğitim düzeyi) buna yeterlimi?
Çoğu ekmek derdi için yurtdışında. Bu işi yapmak kolay değil. ama imkansızda değil.
zor iş vesselam...uzun bir süreç gerekli bunun için...
birde şu var..eğitim düzeyi yeterli olsa dahi aynı şartlar altında rekabet şansı olmaz.
avrupanın bize bakış açısı değişmez. ağzımızla kuş tutsak bile değişmez.
en iyisi bırakmalı şu ab sevdasını. milli kararlar alınmalı...
ama dediğim gibi biz hariç herkes üzerine düşeni yapıyor...
selametle...

adnanarkan
25-04-2008, 17:50
bu işlerle ilgilenmesi gereken kişiler acaba görevlerini gerçekten yapıyorlarmı?

muratbab
25-04-2008, 18:19
bu işlerle ilgilenmesi gereken kişiler acaba görevlerini gerçekten yapıyorlarmı?

Türkiyede kim işini doğru düzgün yapıyorki kardeş

sarıkanarya_41
25-04-2008, 21:14
o bayragın ustune basanın var ya!sulalesını dızseler o sanlı bayrak ıcın serıye alıp tararım.turk'un turk'ten baska dostu yok!