PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vakit gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez, tecavüzden tutuklandı

ibalaban
27-04-2008, 11:23
Vakit gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez, tecavüzden tutuklandı

Üzmez, 14 yaşındaki L.Ç'ye tecavüz ettiği iddiasıyla cezaevine girdi

Radikal dinci fikirleriyle ve televizyonlardaki sert çıkışlarıyla tanınan Vakit gazetesinin 77 yaşındaki yazarı Hüseyin Üzmez, Bursa'da 14 yaşındaki bir kıza tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı. Malatya'da 1952 yılında lise öğrencisiyken, "Allah düşmanı" olduğunu öne sürerek gazeteci Ahmet Emin Yalman'ı vuran, 70 yaşındayken üniversiteli bir kızla aşk yaşayıp romanını yazan ve genç kızın intihara kalkışmasına neden olan, 5 yıl önce kendisinden 50 yaş küçük 22 yaşındaki bir kızla evlenen Üzmez'in, tecavüz iddiasıyla gözaltına alınması büyük bir şok yarattı.

BİR YIL ÖNCE ANNE KIZA EV TUTTU

İstanbul Kadıköy'de oturan 77 yaşındaki Hüseyin Üzmez, İnegöl'de yaşayan 14 yaşındaki L.G. ve dul annesi için geçtiğimiz yıl Mudanya'da bir ev kiraladı. Kendisi de Bursa'dan evli olan Üzmez zaman zaman anne kızı ziyarete gitmeye başladı. Bu arada iddiaya göre annesiyle konuşup 14 yaşındaki L.G. ile imam nikahıyla evlenmek üzere anlaşan Üzmez, önceki akşam yine Mudanya'ya gitti. Üzmez ile anne ve kızı, akşam birlikte yemek yiyip sohbet etti. Ardından genç kızı odaya götüren Üzmez, annesinin de göz yumması ve yardımıyla zorla tecavüz etti. Tüm dünyası yıkılan genç kız, bir bahaneyle dışarı çıkıp hemen karakola giderek durumu polise bildirdi ve şikayetçi oldu. Hemen harekete geçen Mudanya Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, Bursa Emniyet Müdürlüğü Ahlak Masası Ekipleri ile birlikte saat 23.30 sıralarında eve giderek Üzmez ve genç kızın annesini gözaltına aldı. İşlemleri tamamlanan Üzmez, dün saat 13.50'de geniş güvenlik önlemleri altında Mudanya Adliyesi'ne getirildi. Oldukça bitkin olduğu gözlenen ve koluna giren polislerin desteğiyle yürüyen Üzmez, olayla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı. Gülümsemeye çalışan Üzmez, olayla ilgili soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısına götürüldü.

BURSA CEZAEVİNE'NE GÖTÜRÜLDÜ

Mudanya Adliyesi'nde yaklaşık 5 saat savcıya ve ardından nöbetçi mahkemede hakime ifade veren Hüseyin Üzmez 'cihnsel istismar', ilişki kurduğu B.Ç.'nin annesi Livaze Ç. de kızını bu ilişkiye zorlamak suçundan tutuklandı. B.Ç.'nin babası Bekir Ç. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Adliyeden yoğun güvenlik önlemleri altında çıkarılan Hüseyin Üzmez ile Livaze Ç., Bursa E Tipi Cezaevi'ne götürüldü.

Gazeteci Yalman'ı vurmuştu

Hüseyin Üzmez, 1952 yılında henüz lise öğrencisiyken Malatya'ya gelen, o dönemdeki Vatan gazetesinin yazarı Ahmet Emin Yalman'a "Allah düşmanı" diyerek 6 el ateş etmiş ve öldüğünü sanarak bırakmıştı. Suikasttan sonra teslim olan ve "Adam öldürmeye tam teşebbüs" suçundan 20 yıl hapis cezasına çarptırılan Üzmez'i, ölümden dönen Yalman'da cezaevinde ziyaret etmişti. Toplam 10 yıl cezaevinde kalan Üzmez, cezasının 1,5 yıllık bölümünü Necip Fazıl Kısakürek ve bir dönem Antalya milletvekilliği yapan şair ve yazar Osman Yüksel Serdengeçti ile birlikte geçirdi. Cezaevinden çıktıktan sonra liseyi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 1975-1981 yılları arasında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda, 1983-1987 yılları arasında da ANAP'lı Mehmet Aydın'ın döneminde Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı'nda müşavir olarak görev yapan Üzmez, Milliyetçi Çalışma Partisi'nin genel başkan adayı da oldu. Daha sonra serbest avukatlık yapan Üzmez, Akit gazetesinde yazarlığa başladı.

Üniversiteli aşkı vardı

Son yıllarda televizyonlardaki tartışmalarda sert ve radikal çıkışlarıyla tanınan Üzmez, bir üniversite öğrencisiyle de aşk yaşamıştı. Üzmez, genç kızın intihar girişiminde bulunmasıyla sonuçlanan aşkı, Can Pazarı adıyla romanlaştırmıştı. Aralık 2001'de bir gazeteye verdiği röportajda bu olayı kendisi de doğrulayan Üzmez, o dönemdeki eşinin olayı öğrenince ihanete tahammül edemediği için evde kıyametler kopardığını anlatıyor. İnsanın duygularına hakim olamadığını söyleyen Üzmez, eşinin gönlünü almak için altın ve saat aldığını belirtiyor. Üniversiteli aşkıyla ilişkilerinin duygusal ilişkiden öteye gitmediğini, sadece Kuğulu Park'ta yakınlaşmaları olduğunu söyleyen Üzmez, "Bir insan o kadar zaafların içinde ancak bu kadar dayanabilir. Kızcağızın intihar ettiği, son anda kurtarıldığı doğru. Şimdi evlendi. Adamcağız, karısının bana olan duygularını herhalde sezmiştir. 'Can Pazarı' kitabının ikinci cildini yazmak için hamile kalmasını bekliyorum. Çocuk onu evine bağlar diye. Yoksa yine çok etkilenecek, sarsılacak" diyor.

CEHENNEMDE YANMAYA RAZIYDIM

Aralarındaki yaş farkının çok hassas olduğunu da söyleyen Üzmez, "Yaş olmasaydı ne yapardım biliyor musunuz? Eşimden boşanmadan onu nikahıma almadan günaha, cehennemde yanmaya, sorulacak hesaba razı olurdum. İkinci nikaha karşı olduğumdan değil, yaş farkından. Yoksa, Allah'ın ruhsatı başımızın tacıdır. İslam davasının köpeği bile değilim. Ama karşıdakiler beni İslam davasının temsilcisi gibi görüyorlar. Şahsımdan İslam'a en ufak bir gölge düşeceğine Allah canımı 100 bin defa alsın. Sırf bundan korktuğum için yapmadım. İnançlarını nefislerine alet edenlerden olurdum. Yaş farkını o mesele yapmıyordu, ben yapıyordum. 20 yaş daha genç olsaydım keşke. Ayrılmak için Çeçenistan'a gidip şehit olacaktım. Mahmut Ustaosmanoğlu Efendi Hazretleri, kerameten önledi. 'Nefsinle mücadele et' dedi. Avustralya'ya da ayrı kalmak, nefsimle mücadele etmek için gittim. Duramadım, döndüm" diyor.

Eşi de kendisinden 50 yaş küçük

Bu olayın ardından ilk eşinden ayrılan Hüseyin Üzmez, 9 Ocak 2003'te ise Bursa'da kendisinden 50 yaş küçük olan 22 yaşındaki hafız Ayşe Yılmaz'la evlendi. Nilüfer Evlendirme Dairesi'nde büyük bir gizlilik içinde kıyılan nikaha iki tarafın yaklaşık 60 yakını katıldı. Üzmez, düğün hediyesi olarak geline bir ev ve bir otomobil alırken, Arabayatağı Mahallesi'ndeki evinin altında kuruyemiş dükkanı bulunan kayınpeder Mustafa Yılmaz, önce evliliğe karşı çıkmasına rağmen sonra 4 çocuğun en küçüğü olan kızının evlenmesini kabul etti. Kayınpeder o dönemde bu durumu da şu sözlerle açıkladı; "Peygamber efendimiz de Ayşe anamız 9 yaşındayken evlendi. Kızımın evlenmesine ilk zamanlar karşı çıkıyordum. Sonra normal karşıladım. Zaten 8 aydır telefonla konuşuyorlardı'' dedi.

Müslüm Gündüz, onun evinde basılmıştı

Bir döneme damgasını vuran Aczimendi lideri Müslüm Gündüz'ün, Fadime Şahin'le basıldığı ev de Hüseyin Üzmez'in çıktı. O dönemde televizyona çıkan Üzmez, "Evet, benim evimde basıldılar. Zaten ben o evi Müslümanlara tahsis etmiştim" dedi.

ibalaban
27-04-2008, 11:26
Televizyon programlarında mangalda kül bırakmayan bu adamın yaptığına bakın. Artık siz youmlayın.
Only the registered members can see the link

sarıkanarya_41
27-04-2008, 14:41
dunyan'ın her yerınde boyle ınsanlar var oldukca ınsan oglunun guvenı azalmaktadır.

muhsinkilic
27-04-2008, 14:56
bu haberin doğru olduğunu sanmıyorum

ultra-mehmet
27-04-2008, 15:01
bu haberin doğru olduğunu sanmıyorum

haber dogru muhsinkilic kardeş ama bazıları bunu fırsat bilip kendilerine göre yorularlar artık burada gazete ismi verilmeden yazarın ismi verilip konu açılabilirdi...

sarıkanarya_41
27-04-2008, 15:22
dun aksam haberlerde de cıkmıstı.

zabataygatör
27-04-2008, 15:35
haber dogru muhsinkilic kardeş ama bazıları bunu fırsat bilip kendilerine göre yorularlar artık burada gazete ismi verilmeden yazarın ismi verilip konu açılabilirdi...

niye arkadasim gaste ismi verilmesin ,niye yazar ismi verilmesin adamin calistigi yere bak yaptiklarina bak yazilarini birde oku birde bu adam kendinden 50 yas kucuk bir kisiyle evliymis!!!
:nono:

ultra-mehmet
27-04-2008, 15:43
niye arkadasim gaste ismi verilmesin ,niye yazar ismi verilmesin adamin calistigi yere bak yaptiklarina bak yazilarini birde oku birde bu adam kendinden 50 yas kucuk bir kisiyle evliymis!!!
:nono:

sen beni yanlış anladın herharde yazdıgımı iyi okursan anlarsın ben gazete ismi verilmesin dedim yazar ismi degil.... senin dedigin gibi çalıştıgı yere bak işte çalıştıgı yerdeki çalışanlarının ne şuçu var bir yazarı bunu yaptı diye gazatedeki çalışanların hepsimi yaptı.......

sarıkanarya_41
27-04-2008, 15:44
ascaklar ıste boyle adamı serıat kanunu olsa...

ultra-mehmet
27-04-2008, 15:54
ascaklar ıste boyle adamı serıat kanunu olsa...

aynen sana katılıyom sarıkanarya_41 şeriat olmsada kendi hukukumuzla yapmalıyız.....

MusLuman_Genc
27-04-2008, 19:37
Dün bas bas bagırıyorlardı tecavüz diyorlardı. agızlarının suyu akmış din düşmanlarının bakıyorum sizde onların ekmegine yag sürüyorsunuz..
bakın bu gün cinsel taciz diyorlar ..
tacavüz tutmadı cinsel taciz .. tabi oda tutmayacak çamur at temizleyene aşk olsun..

Hicr Suresi
(50) Ey Muhammed! Kullarıma, benim elbette çok bağışlayıcı, çok merhametli olduğumu, azabımın da elem dolu azap olduğunu haber ver.

Hucurat Suresi
(6) Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın

Hucurat Suresi
(6) Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın

emmi
27-04-2008, 20:21
Müslüman genç, önce sen yukarıda verilen haberi bir iyi okuda ondan sonra Üzmez'in avukatlığına soyun. Orda bir iki kuran ayetini yazmakla kendini din alimimi sanıyorsun. Adam tecavüz etmiş, taciz değil bir; bu adam kendinden çok küçük kızları kandırıp onların özellerini bile roman yapmış biri iki; Müslüm Gündüz'de bu zevatın evinde basılmıştı. Yani adam evini müslümanlara tahsis etmiş randevu evi gibi. Okumadığın haber hakkında yazı yazmakta fasıklıktır di mi? Haaa anladım zinayı neden suç olmaktan büyük bir gayretle çıkardıklarını bu zihniyetin. Şimdi uygulama safasındalar beyefendiler.
Saygılar.

ESES-58
27-04-2008, 22:32
Allah'ım nasıl bir devirdeyiz.nedir bu yaşananlar ve yapılanlar,kendi gölgemden korkar oldum,davamdan şüphe duyar oldum,insanlıktan tiksinir oldum.Türk milleti yaşatılan erezyonların yansımasında bu ve benzeri allanıp pullanıp önümüze sürülen bu tip insanların elinde oyuncak olmuştur.artık kimse dinsizlikten ,koministen,vatan haininden korkmasın çünkü onlar ne için yaşadığını biliyor,yapacaklarıda belli.ey milletim sen artık milliyetçi,maneviyatçı,mukadessatçı söylemleri hemde en sivri olanlardan kork.nereye gidiyoruz ahlaken,işte bu örnek,işte italyana tecavüz cinayet,3 aylık bebelere tecavüz,3 yaşındakilere cinsel istismar,sapık hocalar,hayvan ve çocuk *****cusu güvenlik görevlileri vs vs vs.
ayrıca. çıkıp dindar c. başkanı seçtirtmediler diye seçim malzemesi yapılıyor,sanki istemeyenler gavur.dini kullanmayın kardeşim,bırakın rant malzemesi yapmayı.yeter artık
insanlığım,fikriyatım vede inancım adına maalesef bu adamdan dolayı değil ama misyonundan dolayı utandım.yazıklar olsun

zabataygatör
27-04-2008, 22:46
Dün bas bas bagırıyorlardı tecavüz diyorlardı. agızlarının suyu akmış din düşmanlarının bakıyorum sizde onların ekmegine yag sürüyorsunuz..
bakın bu gün cinsel taciz diyorlar ..
tacavüz tutmadı cinsel taciz .. tabi oda tutmayacak çamur at temizleyene aşk olsun..

Hicr Suresi
(50) Ey Muhammed! Kullarıma, benim elbette çok bağışlayıcı, çok merhametli olduğumu, azabımın da elem dolu azap olduğunu haber ver.

Hucurat Suresi

Hucurat Suresi

MUDANYA'da tecavüz suçlamasıyla gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemede 14 yaşındaki B.Ç.'ye ‘cinsel istismar’ suçundan tutuklanan Vakit gazetesi yazarı 78 yaşınhdaki Hüseyin Üzmez, cezaevinde can güvenliği nedeniyle tek kişilik koğuşa konuldu. İlköğretim okulu öğrencisi B.Ç.'nin tutuklanan annesi Livaze Ç. de ifadesinde Hüseyin Üzmez'in kendisiyle de ilişkiye girdiğini öne sürdü.

Vakit gazetesi yazarı ve televizyon programlarındaki konuşmalarında ‘şeriat’ yanlısı tavrıyla tanınan Hüseyin Üzmez, cumartesi gecesi Bursa'nın Mudanya İlçesi'nde, İnegöllü Ç. Ailesi'nin ilköğretim okulu öğrencisi 14 yaşındaki kızları B.Ç.'ye tecavüz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. Mudanya Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusundan sonra dün adliyeye sevkedilen Hüseyin Üzmez, savcılıkta ve nöbetçi mahkemede 5 saat ifade verdikten sonra, B.Ç.'ye ‘cinsel istismarda bulunduğu’ iddiasıyla akşam saatlerinde tutuklandı.

Bursa'nın İnegöl İlçesi'ndeki Şükrü Nail Paşa İlköğretim Okulu 8-A sınıfı öğrencisi B.Ç.’nin annesi Livaze ve babası Bekir Ç. de, ‘Çocuklarını fuhuşa teşvik etmek’ suçundan gözaltına alınıp, adliyeye çıkartıldı. Anne Livaze Ç. tutuklanırken, baba Bekir Ç. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)İFADELERDE NELER VAR

Cumartesi gecesi yazlık olarak kullandığı Mudanya'daki evinde gözaltına alınıp Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan Hüseyin Üzmez'le birlikte, şikayetçi olduğu belirtilen Bekir Ç. ve eşi Livaze Ç. ve kızı B.Ç.'nin de ifadeleri alındı.

Bu ifadelerde Hüseyin Üzmez’in, B.Ç.’nin annesi Livaze Ç. ile de ilişkisinin olduğu ortaya çıktı. Telefonda Livaze Ç. ile **** konuları konuşan Üzmez’in, daha sonra annesinden telefonu kızı B.Ç.’ye vermesini isteyip, aynı görüşmeleri kızıyla da yaptığı anlaşıldı.

Hüseyin Üzmez’in Bursa’ya gelip Mudanya’da ve İnegöl’de olduğu süre içersinde Livaze Ç. ve kızı B.Ç. ile gezip, yemek yediği ortaya çıktı.

B.Ç.: EDEP YERLERİMİ ÖPÜYORDU

İlköğretim okulu öğrencisi B.Ç. emniyette ve adliyedeki ifadelerinde, Hüseyin Üzmez'in kendisiyle kurduğu ilişkiyi detaylarıyla anlattı.

Hüseyin Üzmez'in kendisini Mudanya'daki yazlık evinde yanına oturup okşayıp sevdiğini söyleyen B.Ç., “Edep yerlerimi defalarca öpüyordu” dedi. Üzmez’in daha ileri gidemeyip kısa sürede tatmin olduğunu öne süren B.Ç., bu ilişkilerden sonra sürekli ağladığını anlattı.

Annesi Livaze Ç.'nin tutuklanması, babası Bekir Ç.'nin de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasından sonra devlet korumasına alınan B.Ç.'ye psikolojik destek verilmeye başlandı.

Adı gizli tutulan bir kız yetiştirme yurduna yerleştirilen ve yaşadığı çöküntüden kurtulması için özel seanslar uygulanacak olan B.Ç.’nin gerekirse kısa süre eğitimine ara verileceği, daha sonra okula gönderileceği kaydedildi.

TEK KİŞİLİK KOĞUŞTA

Tutuklanıp Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi’ne konulan Hüseyin Üzmez, küçük yaştaki kıza yaptıkları nedeniyle diğer mahkumlar tarafından saldırıya uğrayabileceği indişesiyle, tek kişilik koğuşa konuldu. Geceyi uyumadan geçiren Hüseyin Üzmez’in uzun süre bu koğuşta kalacağı belirtildi.

Yetkililer, lise yıllarında Gazeteci Ahmet Emin Yalman’a düzenlediği suikast nedeniyle 10 yıl cezaevinde yatan Üzmez’in, Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki ilk gecesinin, kendisi için 10 yıldan çok daha ağır olduğunu söylediğini öne sürdü.

sen kimleri savunuyorsun kime ne satiyorsun senin amacin ney kendinden 50 yas kucuk birinle evlenmek ve o kiz cocugunun annesiylede iliskiye girmek ne anlama geliyor..

umuter
27-04-2008, 22:55
konu yoruma kapanmıştır sadece bilgi amaçlı durabilir!